Soma Mamagésa tényleg ennyire magas lelki szinten áll? Tényleg még ebben az életében meg fog világosodni, és visszakerül a Legfelsőbbhöz, buddha lesz?
https://www.youtube.com/watch?v=Dl9ObKjp6r0
Nekem ez annyira rettenetesen fura...
Ő hogy világosodhatna meg most, ilyen életmóddal, ha rengeteg buddhista szerzetes él Ázsiában, akik egész életüket szerzetesként élik le, lemondanak az anyagi dolgokról, az egész életüket az imának, meditációnak, gyakorlásnak, tanulásnak szentelik, mégsem érik el még a megvilágosodás első szintjét sem.
A hinduizmusban szintén van rengeteg szerzetes, pap, jógi, tanító, akik egész életükben a Védákat követik, aszerint élnek, mégsem kerülnek ki a szamszárából csak úgy, és mégsem kerülnek vissza Ísvarához.
Lehetséges lenne, hogy Soma Mamagésa tényleg ebben az életében eléri a teljes megvilágosodást, buddhává válik/visszakerül Ísvarához a legfelsőbb teremtőhöz, legyőzve a létforgatagot?
Minden lehetséges 🙏
Az ő esetében inkább arról van szó, hogy olyan kellemetlen mindenkinek a buddhizmusban, hogy megkérik Budhhát, emelje fel, vegye maga mellé, csak ne szülessen ide vissza, légyszi légyszi.
#2.
Miért is rossza kategória?
A buddhizmus és a hinduizmus nem vallás?
Engem nem érdekelnek a new age, meg mit tudom én milyen spiritualitások, meg ezósok.
#1.
Tolvajból is lett már hindu szent, de egyébként a kereszténységben magából Saul farizeus rabbiból és római katonából lett Pál apostol, szóval tényleg minden lehetséges, de azért egy ilyen életű ember nem hinném, hogy megvilágosodhat most.
Ahogy elnézed azt a nőt, olyan mintha magas szinten lenne? 😂
Ha tényleg a buddhizmus tanait követi, akkor minek van gyereke?
Meg miért van az abortusz ellen(ezt az egy interjút láttam vele, sok is volt)
Aki keleti tanokat követ, az azt is vallja hogy szenvedni jövünk ide és az a cél hogy tobbe ne kelljen ide jönni.
Akkor miért olyan hülye hogy gyereket vállal és szidja az abortuszt mikor elvileg tudja hogy szenvedés az élet és az a cél hogy kilépjünk??
#6.
De akkor most mi a helyzet vele? Tényleg megvilágosodhatna még ebben az életében 180°-os fordulat, megtérés, és teljesen a lelki/szellemi életre való koncentrálás nélkül?
#7.
A buddhizmus és a hinduizmus egyértelműen az abortusz ellen van, nem tudom honnan vetted ezt.
Fő erkölcsi tan az ahimsza, ami nem-ártást jelent. Egy buddhista nem árthat egy szúnyognak és egy magzatnak sem. A vegetarianizmus furcsa kérdés, mivel a Buddha eredetileg azt mondta, lehet húst enni abban az esetben, ha az ember nem tudja, nem hallja, nem látja és nem is érzi, hogy azt az állatot kimondottan miatta vágták le. Ha így van, vagy nincs is feltétlen így, de így érzi, akkor az eléggé súlyos vétekké válik és karmikusan visszahat az emberre. A théraváda buddhizmus, a hínajána egyik legstabilabb, a mai napig fennmaradt irányzata, mondhatni ortodox buddhizmus a mai napig ezt tanítja. A mahajána továbblépett, és itt jelent meg a vegetarianizmus, mint kötelezettség. A vadzsrajána pedig alapvetően a mahajánára épül, viszont itt vannak olyan tanok, amelyek hasonlítanak a théraváda szabályokra.
A buddhizmus tiltja bárminemű élet kioltását közvetlenül.
https://www.youtube.com/watch?v=W2oiBaIF0gg
A megvilágosodás nem a halállal érhető el, bár a tibeti buddhizmusban voltak olyan mesterek, akik életük utolsó pillanatában érték el a teljes megvilágosodást. Ha valaki meghal az reinkarnálódik akár így, akár úgy. A szenvedésből a kiút rengeteg meditációval, imával, gyakorlással, az elme megszelídítésével, lemondással és együttérzéssel érhető csak el.
Nem. Nem világosodhat meg az, aki kifelé él. Soma kifelé él, mások felé fordul, és eléggé összekeveri a nyugati ezotériát a keleti tanításokkal. Megeshet, hogy jógázik, vagy más keleti gyakorlatokat folytat, de aki tényleg a megvilágosodásra törekszik, az befelé fordul.
7. Aki a keleti tanokat vallja, nem azt mondja, hogy szenvedni jövünk ide. Nem ez a cél, és nem is mindenkire igaz. Azt vallják, hogy aki kénytelen testet ölteni, az ki van téve a változásnak, és a halálnak. A változás magában foglalhatja a szenvedést is, akinek ez a karmája. A megvilágosodás célja a kényszerűségek feloldása, és az istenséghez való visszatérés.
A gyerekvállalás nem jelenti, hogy nem követheti a buddhizmus, és hinduizmus tanait. Ezzel nem szenvedésbe szül gyereket, vagy bármi ilyesmi. A hindu, és buddhista hívek is vállalnak gyerekeket, a hindu papok, és sok buddhista pap is nős, gyerekekkel. A szerzetesek vonulnak el ezektől. Attól, hogy valaki házas, és gyereke van, még lehet valűdi, hiteles vallásgyakorló. Soma nem emiatt hiteltelen ilyen téren.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!