Ez lenne a karma? Mi győzött meg téged hogy létezik? Miből feltételezitek hogy a keleti tan hitelesebb mint a kerszténység? Nállunk keresztényeknél aki bűnös és nem azonosul krisztussal bekerül a pokolba egy kis utazásra
A karma (dévanágari:कर्म, páli: kamma) ok-okozat, pontosabban az ok és okozat viszonya, kölcsönhatása; a cselekedetek következményeinek törvénye, amely a szanszára körfogását mozgatja a keleti vallások szerint: a jó szándék és a jó cselekedetek hozzájárulnak a jó karmához és a boldogabb újjászületéshez, míg a rossz szándék és a rossz cselekedetek a rossz karmához és a hátrányosabb újjászületéshez járulnak hozzá.[1][2] Mint fogalom, szerepel az ősi hindu, dzsaina, buddhista, valamint a szikh [3] és taoista [4] tanításokban és szerepel a modern világszemléletek ismeretanyagában is.
A karma törvénye szerint minden cselekedetünk egy annak megfelelő következménnyel jár, illetve minden, ami történik a világban, az maga egy következmény, vagyis valamilyen oknak az okozata. A karma tágabb értelemben cselekedet, tett, mű. Minden tényezőre vonatkozik, ami a világban történik, és következménnyel jár. Vonatkozik az akciókra, reakciókra, általában a világ törvényei által irányított aktív természeti folyamatokra, eseményekre, az élettelen létezők hatásaira, az emberi és állati cselekvésre, de az embernél fejlettebb, magasabb szinten álló lények, istenek, szellemek megnyilatkozásaira is. Minden aktivitás, azaz ok okozatot szül, és minden ok előzőleg létrejött okozatból eredeztethető. Így jön létre az ok-okozati összefüggések végtelen hálózata.
A karma nem jutalom vagy büntetés, hanem a következményeket kiváltó szigorú törvény.[5] Nem azonos a sorssal, az eleve elrendeléssel és az újraszületés tanával. Ezek mindegyike önmagában más jelentéssel bír, bár az újraszületés (reinkarnáció) tanának fontos része a karma.
Van karmikus kereszténység, amely visszatér az eredeti, reinkarnaciót is magába foglaló jézusi tanokhoz és teljessé teszi a valós világképet, rendszert.
Pokol valóban nincs, hanem egy árnyékvilág, nevezhetjük purgatoriumnak az egyszerűség kedvéért. Az ott tartózkodók persze pokolnal élik meg, egymást és magukat kínozzák múltbeli tetteik következményeivel a bűnbánatig és kegyelmi imáig.
Teljes leírást ad világ rendszeréről Kardec: Szellemek könyve c. tudományos feldolgozása.
2: örülök, hogy más is (el)ismeri. Honnan ismered?
1
Van néhány olyan általam objektívnek tartott mű, amit érdemes elolvasni annak, aki kutatja az igazságot.
Nem tudom ki ajánlotta a Kardec könyvet, de hitelesnek tartom.
Ilyen még a Ré könyvek is, azokban egy magas szintű szellemi entitás válaszol a feltett kérdésekre, amit egy amerikai spiritiszta csoport közel 100 médiumi űlésen feltett -Ré azonos azzal, akit az ókori Egyiptomban istenként tiszteltek- , és ezt 5 könyvben ingyenesen elérhetővé tették.
Hát az ilyen nagyon ismert mitológiai szellemek valahogy mindig gyanúsak nekem. Nem csak Kardec elemeit keveri újra pl?
Kardecen kívül csak Chico Xaviert tartom hitelesnek. Ha igaz, a kettő ugyanaz a lélek.
Kardec az egyik legnagyobb spiritiszta az európai történetben. Nemcsak népszerűek az írásai, hanem jók is. Nálunk van mellőzve, ami kicsit furcsa.
A nyáron voltam a sírjánál, minden évben rendeznek szertartást az emlékére.
Persze hogy mellőzik ami konnyen fogyasztahato, de igaz is. Ki venné a new age ezo írásokat, ha tudnanak Kardecről, kevesen sztem:))
Örülök neked 8.
Milyen volt a temetői buli?:)
1,2,4 Lényegtelen mennyire tartjátok objektívnek,hihetőnek a hasonló irományokat. Amíg csak hisztek valamiben amit elolvastok addig az semmivel se több a vak hitnél.(pl mint amikor valaki elhszi a Bibliában leírtakat)
1 kivételt tudok elképzelni, amikor a könyv valamiféle leírást tartalmaz arról hogy hogyan tudod megtapasztalni a benne leírt jelenségeket,ezt kipróbálja az egyén és megtörténik a tapasztalás.
Ez már legalább nem vak hit, de mivel a tapasztalás nem jár megértéssel ezért amíg a tapasztalás csakis egy szubjektív belső megélés/érzés még mindig csak hitről beszélhetünk.
Pl vannak ilyen chikung könyvek amikben le vannak írva gyakorlatok és hogy mit kell érezned a gyakorlatok által.
Kipróbáltam és valóban működnek. Viszont mivel a tapasztalás nem jár megértéssel, ezért nem tudom hogy az érzet egy valós energia e, vagy csak az agyam generálja le a várt érzetet.
És akkor válik a hit tudássá amikor az általad megélt jelenség,tapasztalás képes hatni a materiális valóságra. Legyen ez levitáció,telekinézis,"távolbalátás","testből kilépés" stb.
Ezeknek a bizonyítása rettentően 1szerű lenne ha valki képes lenne rájuk.(beszédes hogy mégsem bizonyították eddig a létezésüket)
De pl a szellemekkel való diskurálást is rettentően 1szerűen be lehetne bizonyítani. Szólni kell Casper-nak hogy ne a túlvilágot írja le hanem azt hogy mi van egy ajtó, stb. másik oldalán.Tehát azt a valóságot mutassa be amihez mi is hozzáférünk.
Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak. Nem, nem hiszek a karmában.
Szimplán csak azért mert nincs olyan tapasztalatom ami miatt hinnék benne.
Azt tudom hogy csak 1 életen/inkarnáción belül biztos hogy nem működik nekem viszont csak 1 életre van rálátásom.
Csak azért pedig nem fogok hinni valamiben mert az szimpatikus, vagy mert valaki akit nem is ismerek beszámolt valamiről.
Ettől függetlenül a karmát mint működő rendszert el tudom képzelni.
A keresztény tanokban leírt rendszert már kevésbé. Túl sok az ellentmondás a dologban és az is biztos hogy egy olyan rendszert egy mindenható Isten nem hozna létre max egy kisbetűs isten aki nem mindenható/tudó csak hatalmas kb mint Odin vagy Zeusz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!