Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció. Valaki elmagyará...

Reinkarnáció. Valaki elmagyarázná az ellen érveit?

Figyelt kérdés

Régóta rágódok az élet értelmén, mondjuk ugy hogy túl vagyok már majdnem minden valláson....

Szeretnék érveket hallani a reinkarnáció mellett illetve ellen. Köszönöm , lehetőleg csak értelmesek írjanak :)

23/L


2010. szept. 16. 14:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Egyetlen halott sem jött még vissza,elmondani:hol van,és azelőtt élt a másik testben,legyen az emberi,vagy állati!

Csak különféle elméletek vannak,és vannak,kik hisznek benne! A csaló jósókról és médiumokróül pedig jobb nem beszélni.

Igaz,aki hisz benne,azt józan érvekkel nem lehet az ellenkezőjéről lebeszélni!

2010. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
41%

En pedig szeretnem, ha megosztanad Velunk azt, amit a sok vallasbol megtudtal, hogy elfogadod-e, vagy sem, es ha igen, akkor benne van-e a vallasokban?


En hiszek benne egyebkent!

2010. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
76%

A teljes ateizmus és materializmus nem ad választ rengeteg jelenségre, ezt most hagyjuk is.

Ha elfogadjuk azt, hogy van magasabbrendű értelme, célja a létnek, (van Gondviselés, Élet-Terv, megbocsátás, stb.) akkor szükséges, hogy egy gondolkodó, döntéshozó entitás (lélek) több élethelyzetben, többféle kihívással is találkozzon. Az egy-életes verziók nem adnak választ arra, hogy hogyan lehet minősíteni valakit, akinek korlátozott a képessége, tudása, lehetősége vagy főleg az ideje

Pl.

1. Aki csecsemőként, kisgyermekként meghal, azzal mit kezd a rendszer?)

2. Aki becsületes, tisztességes "eszkimó" de sose hallott teológiáról, az nem üdvözülhetne?

3. Nem lehet csak úgy mindenkinek megbocsátani végül, mert mi a garancia arra, hogy tényleg megjavult, vagyis kellenek újabb próbák.

2010. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember számára elfogadhatatlan a teljes megsemmisülés gondolata, megszületsz, élsz, meghalsz, ennek így nincs semmi értelme, hacsak nincs valami feladatod, valami célod, valami oka annak, hogy élj. Egy családtag halálakor enyhíti a fájdalmat, a gondolat, hogy a veszteség nem végleges, és eljön az idő, mikor újra találkozhattok.

Soha senki nem fogja megmondani, hogy hányszor élünk, és milyen formában léteztünk, vagy születünk legközelebb. Más egy kisgyerek halála, és más egy öreg ember, aki már végigélte az életét, és az sem mindegy, hogy természetes, vagy erőszakos halállal halsz, vagy öngyilkos leszel. Egyszer azt olvastam, hogy a gyerekek közeli családtagként születnek újjá, az idősek meg szó szerint teljesen új életet kezdenek. Az előző életre esetleg utalások lehetnek, ha pl nagyon félsz a tűztől, akkor lehet, hogy a halálodat a tűz okozta, vagy ha egy idegen emberrel találkozol, és úgy érzed, hogy nagyon régóta ismered, vagy idegen helyről tudod, hogy te már jártál ott.

2010. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%

akit beraknak a fold ala az ott marad...

ez a legertelmesebb velemeny

mindenki fel a halaltol ezert talalnak ki ien dolgokat hogy legyen vlmibe hinni mert igy konnyebb az elet:(

2010. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ellenérv: a demográfia változása. Hoyagn lehetséges, ha meg van szabva, hány emberi lélek van? Vagy ha emebrekbe és állatokba ugyanaz a lélek mehet, akkor mindig ugyanannyi élőlény lesz mindig a világon, se több (hisz nem jutna mindenkire lélek), se kevesebb (hiszen néhány lélek test nélkül bolyongana)?
2010. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat , érdekesek. jöhetnek még....

A másik ami foglalkoztat, hogy mi értelme van újra és újra létezni, ha nem emlékszünk előző életeinkre. szóval nem tudjuk mit csináljunk jobban hogy fejlődjön a lelkünk.

ez olyan mint pl. a kutya leesik a lépcsőről és utána fél, és lassan mer csak lemenni a lépcsőről. tegyük fel hogy a kutya előző életében lezuhant a lépcsőről. a következőben már nem emlékszik erre és nem fél tőle.

2010. szept. 16. 17:24
 8/30 anonim válasza:
Én elég laikus vagyok ezzel a témával kapcsolatba, csak keveset hallottam róla, de szerintem ez a reinkarnáció dolog több sebből vérzik.
2010. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
utolsó: tudnál mondani pédát?
2010. szept. 16. 17:32
 10/30 anonim válasza:
100%

Már itt előttem írtak néhány ellenérvet. pl. a demográfiai robbanásos. De mi értelme lenne az egésznek, ha nem emlékszünk az előző életre. Ha pl. megszületek, előző életemben egy gyilkos voltam, akkor azért szívjak? Holott nem is ismertem azt az embert, az már nem ő vagyok. Nekem nem ad kielégítő válaszokat. Igaz egyik vallásból sem tudjuk meg konkrétan az élet célját, de a buddhizmus nagyon távol áll tőlem.

Viszont minden vallásban azt szeretem, hogy az életben, a jóra tanít. pl. keresztény, buddhista, de még az iszlám is.

2010. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!