Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nehéz életekre mi a spirituáli...

Nehéz életekre mi a spirituális magyarázat?

Figyelt kérdés

Ha tényleg választjuk az életeket, meg szüleinket stb., akkor miért jó valakinek olyan életet választani, ami tele van olyan nehézséggel, amit meg se tud oldani, meg ki se tud jönni belőle, és kb. azért jön ide, hogy egész életében egy gödörben legyen. Mire jó ez? Mert tanulni nemigen tanul belőle, maximum csak rosszat.

Vagy ha karmikus, akkor meg épp az van megakadályozva, hogy kijöjjön belőle, akkor is ha már jóval többször megfizetett azért amit csinált.

Ezeken a magyarázatokban hol van a fejlődés? Épp, hogy a fejlődéssel szembemennek.


2021. okt. 31. 10:14
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Ha a hitet próbára teszik ott már van mit próbára tenni. De akinek nincs hite, ott mit tesz próbára?
2021. okt. 31. 13:11
 12/27 anonim ***** válasza:

Jóbnál biztosra ment. A jövőbelátó képességét nem biztos hogy használta, e büszke volt Jób fedhetetlenségére.

Az öreg (Jób) nem tudta miért történnek vele ezek a dolgok, mégis kitartott. Nem tudta azt, hogy a második vitakérdés alanyaként bizonyított ő is, és később Jézus. Az ember csak haszonból hű Istenhez. Ezt állította Sátán.


Jónás?

Neki meló volt, ha tetszett, ha nem. Nem tartanám szerencsétlenségnek, mert itt Isten akarata volt, hogy jelentse be Ninive pusztulását. (A Jónás esete a tökkel is jó példázat :))

2021. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

(4,9,12 vagyok.)

Nyilván aki nem hisz, az nincs próba alatt. De a saját helytelen kívánsága azért meg van mindenkinek. :)

Aztán lelkiismeret alapján dönt. 8Aki még nem irtotta ki magából!)

2021. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ha az ember nem ismeri kellőképpen önmagát, nem ismeri fel saját hibáit, gyengeségeit, de önmaga erősségét sem tudja pontosan, akkor hajlamos gyakorta hamis utakat választani, sőt elhárítani magáról a felelősséget.
2021. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Grimfox ***** válasza:
43%

Jób nem tartott ki, a barátai rábeszélésére "tért észhez". Ő leült, és vádolta az istent, a barátai pedig meggyőzték. És az ő esete különösen nagy szerencsétlenség volt, az isten tudtával, és engedélyével. Ő mondta, hogy a sátán próbálja meg Jóbot, majd akkor meglátja, hűséges e a hitében. Az ő példáját arra hoztam fel, hogy az isten is okoz a bibliában szerencsétlenséget másoknak.

Jónás esete sem épp kellemes. Isten úgy gondolta, őt bízza meg. De Jónás nem akarta megtenni, mert nem akarta kitenni magát az emberek gyűlöletének. A profétákat sokszor megkövezték, ha nem tetszett a népnek, amit prófétált. Az isten mégis rákényszerítette, méghozzá egy csapással. Isten akarata volt, de az isten találhatott volna készséges prófétát is, vagy angyalt hírnöknek. De inkább megtörte Jónás ellenállását. Ezeknek a történeteknek mind az az üzenete, légy engedelmes, hidd, és féld az istent, mert nem tudhatod, mikor próbál meg vagy mikor talál benned hibát.

2021. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Jób kitartott, mert a végén meg lett áldva. Mindenből 2x annyija lett. Sátán tette próbára Jóbot, nem Isten. Isten csak megengedte.


Tehát Jónás esetében el lett fogadva a Ninive lakóinál az Isteni ítélet. Megalázták magukat, és az volt az oka, miért nem lettek akkor eltörölve.

Nem mellesleg nem lett megkövezve. Jónás még mindig nemet mondhatott volna...

Bizony, Jeruzsálem, Jeruzsálem, sok prófétát köveztek halálra az izraeliták. Szinte sosem fogadtak szót. El is vették a fizikai Izraeltől a kiváltságot, hogy Isten népe legyen. De ez egy másik téma...

Isten pont nem a hibát keresi az emberekben, hanem a jót! Az alapján tudja vonzani magához őket. (De te ezt tudod úgyis...)

2021. okt. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Grimfox ***** válasza:
58%

Nem az számít, hogy kétszer annyija lett. Az számít, amit elveszített. Mert nem csak vagyont, és jószágot veszített. A családját az utolsó szálig elpusztították. Emellett az ószövetségi szövegekben a sátánt még isten szolgájának, a mennyei seregek részének tartják, még akkor is, ha az embereknek ellensége. Ő a vádló, és a kísértő. Az ószövetségben az isten a hibát keresi az emberben. Ez az egyik nagy különbség Jézus tanításai, és az Ábrahámi vallás között.

Jónás nem mondhatott nemet. Amikor így tett, büntetést kapott. Ha nem áll kötélnek, egyszerűen az életét veszti el, mint mindenki, aki ellenszegült az ószövetség istenének. Mivel Jónás az életét féltette, kénytelen volt kötélnek állni.

2021. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

#14 Szerintem az ember nem ismerheti kellőképpen magát, de nem feltétlenül azért, mert nem látja a hibáit vagy az erősségét, hanem mert hibának gondol valamit, és erősségnek gondol valamit, aztán egy idő után kiderül, hogy amit hibának gondolt nem hiba, amit meg erősségnek gondolt az nem erősség. És indulhat egy újabb kör, csak minek, mert úgyis ugyanoda jutunk.

A felelősséget nagyon hárítani úgy sem lehet, mert előbb-utóbb visszaköszön. Plusz, úgy gondolom, a felelősségvállalás nem oldja meg az előbbi problémát.

2021. okt. 31. 16:51
 19/27 anonim ***** válasza:

Miért jó ha tele van nehézséggel?

Olyan feladatot nem válalsz el amihez ne lennének eszközök a fejlődéshez.

Te döntöd el, hogy nem lehet kijönni belőle, tehát magad korlátozod a megoldáshoz vezető útat.

Keresd meg! Hogyan tudsz belőle kijönni, a megoldás nálad van.

Hogyne tanulnál belőle, különben nem lennél ebben a helyzetben, minden helyzetet megelőzi egy gondolat, tehát akit okolhatsz az saját magad, akár tetszik akár nem.

Ha karmikus, akkor pedig meg kell, hogy történjen, de van belőle kiút, a tapasztalás a lényeg…

A fejlődés a megértésben rejlik.

Mindaddig amig harcolsz nem jutsz előre, engedd ki a gőzt, és amikor már kitisztul a levegő akkor tisztábban fogsz látni.

Ilyenkor kellenek a kérdések!


Sok Szerencsét hozzá! :-)

2021. okt. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 SZücsöm ***** válasza:

19 Az a baj hogy te előre feltételezed hogy a nehézséget elválalta az átélője, és hogy a tanulás okán megy végbe a szenvedés.


Ha csak körforgás van akkor még fejlődésről se beszélhetünk. Max a karmád lehet "kellemesebb" amit vehetünk fejlődésnek de ha nincs személyiség/jellem fejlődés (ami nincs ha valóban 0-ról kezdünk minden inkarnációt) akkor többnyire csak lutri hogy milyen karmát sikerül "össze kalapoznod" az adott inkarnációdban.


Persze a kellemesebb karmával könnyebb jó döntéseket hoznod de ha elégszer születsz újra úgyis el jön az az élet amikor valamivel "elbaltázod a karmád".(Ha tényleg nincs "lelki fejlődés".)

2021. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!