Más szerint is valójában a gonosz, a rossz, sátáni erők érvényesülnek és győznek ebben a kegyetlen természeti, anyagi állatvilagban, ahol az ember a legveszélyesebb, legkegyetlenebb csúcsragadozó?
Szerintem nem igaz, hogy mindig a "gonosz, rossz, sátáni" erők érvényesülnek. Lehet látni kivételeket is, bár azok tényleg ritkábbak.
Amúgy meg mit jelent számodra az, hogy "gonosz"? Az ember elméletben félig állat. Gyakorlatban pedig vannak olyan emberek, akik majdnem teljesen azok. Az állat pedig nem gonosz, csak nincs benne empátia, hanem ösztönből elveszi azt, amire szüksége van.
Szolidárisnak és tisztességesnek lenni nem jó biznisz, ez tiszta sor. Ha nem vagy óvatos, ki is használnak. Önzőnek és kegyetlennek lenni viszont nem jó érzés (már ha nem vagy pszichopata / szociopata). De sokat számít az is, hogy milyen élethelyzetben kell döntened. Nem mindegy ugyanis, hogy az életben maradásod a tét vagy a milliárdossá válásod. Mert más dolog az ételért lopni és megint más egy komplett nemzetgazdasági szektort privatizálni a politikai hatalomért. Szerintem.
A nő meg az olyan csávóra bukik, aki tud valamit nyújtani, ami neki fontos vagy érdekes. És hogy melyik nőnek mi a fontos vagy érdekes, az egy másik kérdés... Nyilván hatalmas szerepe van ebben a kultúrának, ahogy a morális kérdésben is. Mert vannak, akik tudatosan formáltak állatot magukból. Aztán elérték, amit akartak, csak közben totál frusztráltak lettek (illetve a frusztráció mértéke alkati kérdés).
Valószínűleg érzékenyebb vagy az átlagnál, ezért érzed ennyire megterhelőnek ezeket. De ugyenezen okból: ha feladnád az elveidet, az előbb-utóbb lelki gubancokhoz vezetne...
Ha a jo mindig jutalmat kapna, akkor az emberek a jutalomert lennenek jok es nem lenne benne semmi a hitbol a remenybol es a szeretetbol. csak egy jovedelmezo biznisz lenne.
Rosszbol meg azert van ennyi, mert az az altalanos velekedes hogy szemet-szemert (tisztelet a kivetelnek... de sztem neha naluk is elpattan azert a hur, amilyen koncentracioban szembesulunk a rosszal manapsag...)
Az állatvilágban....
Csakhogy az ember nem állat.
Haszosabb lenne végre kilépni ebből az ostoba Darwini világkpből, hogy folyton az állatokhoz hasonlítjuk magunkat. Az állatnak ösztönei vannak. Vannak érzései is, de igazán komplexen,felelősen gondolkozi mégiscsak az ember tud (normális esetben) kaptunk lelkiismeretet, erkölcsi érzéset, előreltó godokozást. Ezeket használni kéne. És nem legyinteni, hogy ááá, úgyis csak ragadozók vagyunk mi is,ugyan mit is tehetnénk?
Nem gonosz van itt, meg sátán, csupán iszonyatosan sok az ostoba!
A gonoszság az ostobaság okozata.
Az ember egy valahova tartó folyamat,így még tökéletlen. Van egy egónak nevezett diszműködése ami által képtelen felismerni hogy nem jobb,rosszabb,elkülönülőbb ember és állattársainál.
A gonosz vagy sátáni szavak helyett az ostoba kifejezőbb.
Az én véleményem az,hogy ez az ember téma be fog dőlni,olyan értelemben hogy az ön és természetellenessége a vesztét eredményezi. Teljesen rendben is van ez így.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!