Hogyan lehet attól megszabadulni, hogy befolyásoljanak a múltbeli tapasztalataid?
Úgy hiszem, hogy a múltbéli tapasztalatainhnak hatása van a jövőre rajtunk keresztül.
A hitnek nagy szerepe van a dolgok alakulásában példa erre a placebo hatás megléte, meg a vonzás. De azt, hogy miben tudunk hinni, az alakítja, hogy mit tapasztalunk. Ha pl valami sorozatosan nem sikerül, akkor nem tudunk benne hinni, hogy valaha is sikerünk lehet benne. Fordított esetben meg se kérdőjelezzük a sikert, hiszen mindig úgy tapasztaltuk, hogy rendben mennek a dolgok, automatikusan hiszünk abban, hogy sikerül.
És ez a dolog odáig jó, hogy ezen keresztül tanulunk, ha pl valami rossz következményekkel jart, akkor nem csinaljuk még egyszer, "nem nyúlunk bele a tűzbe még egyszer ha már egyszer megégettük magunkat" alapon.
Na de ugyanez a hit, ami tapasztalatokon alapul ugyanakkor egy önkorlátozás is. Hiszen ha valami kétszer nem sikerült, attól harmadszorra vagy ötödszörre sikerülhet. Valahol meg pont ez a kulcsa a sikernek, hogy az ember tovább próbálkozik.
Viszont a régi tapasztalatok miatt úgy hisszük, hogy az a dolog csak egy adott irányban mehet végbe, ugy ahogy mindig is tapasztaltuk, hogy végbemegy, és működik a placebo, és a harmadszorra és ötödszörre is úgy végződik minden ahogy elsőre.
Tehát A KÉRDÉS: hogyan lehet elvonatkoztatni a régi tapasztalatainktól, és hinni abban, hogy valami máshogy is végbemehet, nem csak úgy, ahogy eddig tapasztaltuk?
Mivel a kérdés nem az hogy szerinted van-e vonzás vagy nincs, kérem ne menjünk el ebbe az irányba! Ha nem hiszel benne akkor NE válaszolj! Köszi!
Igen, kell elhatározas is, meg kitartaás, de hit nélkül egyik se ér semmit. Ezek valahogy egymást erősítenék szerintem. Ha valaki nem hisz valamiben, akkor nem fogja elhatározni, hogy nekikezd, és nem is tart ki.
A félelmek meg ugyanúgy a rossz tapasztalatokból jönnek, a félelmek elengedése igazából annak az elengedése lenne, hogy "jaj csak nehogy ugyanaz megtörténtjen ami eddig mindig történt."
Vedd ki az egyenletből a hitet és máris jó lesz.
Nem hinni kell, hanem elfogadni a történteket. Elemezni, majd meghatározni a hibát és kijavítani.
Azon, hogy valamit mindig ugyan úgy csinálsz és nem lesz jó, a hit nem fog segíteni.
Ellenben, ha hit nélkül, de egy nagy adag önbizalommal fogsz a dologhoz, akkor nagyobb az esély a sikerre is.
"elfogadni a történteket. Elemezni, majd meghatározni a hibát és kijavítani."
Igen még önbizalom, is kell, de ha megnézzük az önbizalom is hit. Ha van önbizalmam akkor hiszek magamban és a képességemben, hogy valamit meg tudok csinálni.
Tehát továbbra is amellett vagyok, hogy hit nélkül nem megy. Nyilván nem elég az, hogy otthon ülök és hiszek, mert azzal nem érek el semmit. Tenni is kell érte, de a tevékenység, kitartás, önbizalom stb. mellett, amiket felsoroltatok szerintem kulcsfontosságú a hit is, és valahol ezekkel egymást építik.
Igen, ez adott esetben ellentmondásos lehet.
Higy magadban, lesz önbizalmad.
Az a baj, hogy te túlspilázod.
Tégy csak annyit, amit a második mondatomban leírtam.
Amúgy én nem hiszek.
Ha megkérdezik, hogy miben hiszek, milyen istenségben, akkor én azt mondom, hogy "Én vagyok az Isten! A saját Istenem és nincs másik Isten."
Ezt pedig olyan könyvek alapján teszem, mint az Asztrális, mentális, kauzális test. Titkos tanítás.
És nem hiszek bennük. Egyszerűen elfogadom, amire fel vagyok készülve, a többit elengedem.
Mégis nagy segítségemre voltak az életben és egyes részeket jó hatékonysággal fel tudtam használni és van, amit a mai napig alkalmazok.
Most is elvállaltam olyan melókat, amiket még nem csináltam és amiket már sokszor csináltam.
Egyik esetben sem hittem semmit.
Az új meló kihívás. Lesz, ami lesz. Nem azon agyalok, hogy mi lesz, ha nem sikerül. Amúgy meg max átadják másnak.
A másik melón sem agyalok. Tisztában vagyok vele, hogy hibázhatok. Ha másnak jobban megy, nyugodtan csinálhatja, van bőven mit csinálnom. De sajnos más ezt nem igazan tudja megcsinálni.
A magánéletben sincs jelen a hit.
Vajon le tudok cserélni egy wc tartályt? Hát kettőt? Most már tudom, hogy le. Pedig sosem csináltam.
Nem az volt a kérdés, hogy hiszek e a sikerben vagy a sikertelenségben.
Persze, ha valaki eleve nem hiszi, hogy sikerülhet neki, akkor hívja az embert, majd kételkedik a kiadott összeg jogosultságában.
De van az, aki eleve tudja, hogy nem birkózik meg a feladattal és nem is kételkedik, hogy az embernek fizetnie kellett.
Persze aztán jöhet a környezet, ha nem sikerült, hogy "mert azt hitted"...
Hülyeség. Ilyenkor én kijavítom őket, hogy nem azt hittem, hanem "úgy gondoltam, tévedtem, és, te meg tudod csinálni?".
Mondjuk ettől függetlenül az asszem és azt hiszem kifejezéseket, mint köznyelvi szófordulat, minden gond nélkül és figyelmetlenül használom.
De ez nem jelent semmit.
Ja én a hitet nem vallásos hitként gondoltam.
Hanem, hogy hiszel abban, hogy valami jó irányba fog menni (miután te megtettél mindent), vagy hiszel önmagadban, vagy hiszel egy másik emberben, ahogy később a példáidban is írtad.
Hát az tuti hogy túlagyalok mindent, mindig ilyen voltam.
🙄
Felszinre kell hozni pl. meditacioval a limitalo hitrendszereket.
Megerositeseket alkalmazni, azaz ujrairni a programot.
Hosszu, de erdekes es hasznos utazas.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!