Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miert ilyen igazsagtalan az elet?

Miert ilyen igazsagtalan az elet?

Figyelt kérdés

Rengeteg embert ismerek az apolo szakmambol adodoan, idos embereket, akiket buntet az elet, pedig nem erdemelnek meg. Pl van egy no, vedo nokent dolgozott, 90 eves. Imadta a gyerekeket, es volt hogy 20 km-ert gyalogolt, hogy meglatogasson egy gyereket. Mai napig edes a neni, nagyon cuki, es mindenki aki ismerte kedvesen beszel rola. Tehat jo ember, az biztos. De olyan fajdalmai vannak, hogy legszivesebben mar szeretne meghalni. Felfekveses beteg, a hata es a feneke is csontig ki van serulve, szegeny, nem demens...erzi hogy mi tortenik vele...

Illetve parom anyukaja, aki 80 eves koraig makk egeszseges volt, verte a gyereket, “oromlanykent” munkalkodott, nem kapott enni a gyerek...Paromnak nagyon csunya emlekei vannak a gyerekkorarol, alkoholista vero anyaval nem csoda...Es ez az asszony almaban halt meg, szep oregkorral...

Kerdem en, nem hiszek istenben, de akik igen...Ez hogy lenne igazsagos? Masok azt mondjak majd “fent” van az elszamolas amikor kiderul ki jut a pokolba ki a mennybe, de konyorgom, miert nem a foldi let soran kell “bunhodni”? A vonzas torvenye, amit adsz azt kapsz..Akkor a rossz emberek miert kapnak szep halalt a jok meg miert szenvednek? Megeri egyaltalan jo embernek lenni, ha ezt kapjuk? Masok meg azt mondjak hogy majd a kovetkezo eletben olyannak szuletnek ujra pl kiskutya, akit felakasztanak...Miert, mi koze van annak a kutyanak az elozo eletehez??? Szoval tudom hogy igazsagtalan az elet, de ennyire nincs igazsag? Kerem magyarazza el valaki..



2020. aug. 26. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Egyik amire én gondolok:

- az emberibtarsadalom alapbol kiszamithatatlan aljas inkabb az marad fent es él boldogan, aki fel tudja venni ennek a ritmusàt es eligazodik benne azaz hasonlo normakkal rendelkezik es nem lesz aldozat, martir. Ez utobbiakbol valahogy nem lesz sikeres egeszseges gazdag meg stb

- valamint amit belénk vernek ovodàtol hogy aki csunyan viselkedett sarokba allitjàk es gyöz az igazsàg meg stb, ilyen az életben valojaban nincs. Az életnek abszolut random hogy kinek mit hoz.nincs ilyen mint annoa telaponal hogy a joknak csokit mogyorot a rosszaknak meg virgàcsot.

2020. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Igazad van, nagyon de nagyon igazságtalan az élet! Én is azt látom magam körül, a jók szenvednek a rosszaknak semmi bajuk. Hol itt az igazság? Sehol. Ha létezik Isten, hát rohadtul nem igazságos és rosszul végzi a munkáját. Engem az nem vigasztal, hogy a túlvilágon milyen jó lesz nekem, én MOST itt a földön szeretnék könnyebben élni! Egyeseknek minden sikerül, kell egy jó nagy adag szerencse is az élethez. Anyum mindig azt mondta, itt van a földön a mennyország is, meg a pokol is, kinek milyen sors jut sajnos.
2020. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Köszi a választ
2020. aug. 26. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert az a hit van benned. Keress ellenpéldákat, sikertörténeteket, ezáltal oda megy az energia és az válik a valóságoddá.
2020. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudok, a munkamban 1000 ilyen ember oszlik jo es rossz fele, csak ket peldaval alltam elo. Nem az en energiam, hogy veluk mi van
2020. aug. 26. 14:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hadd kérdezzem meg -nem vitatva az írásod tartalmát és az átélt szenvedések súlyát- miért ebben a kategóriában etted fel a kérdést? Meg tudnád indokolni, kedves Kérdező?
2020. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hű, meg nem tudom mondani 😀 Nem volt jobb, de valamennyire a reinkarnacio-ujjaszuleteshez koze volt a kerdesemnek, mert hat peldakent elmondtam van aki ebben hisz
2020. aug. 26. 18:53
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Ez a téma nehéz. Ha úgy veszed még ezektől is vannak rosszabb történetek. Pl. gyerekek, akiket szexrabszolgának tartanak évtizedekig. Az ő fájdalmuk mennyivel nagyobb lehet mint a két fent említett személyé és mennyivel rosszabb az életük?


Ugyanakkor rengeteg CSODÁS dolog van a világon, csodás történetek, segítségek, emberek, érzelmek.


Attól függ melyik oldalt nézed: a pozitívat vagy a negatívat.


Ezekről nem Isten tehet.


Ezek nagy részéről emberek tehetnek, a "sors", a biológiai funkcióink, az idegrendszerünk, a gének stb.

2020. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15:09-es vagyok


Köszönöm a kiegészítést.

2020. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Talán az itt található írás második fele erőt adhat és megértést!

[link]

2020. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!