Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Azt nem értem, hogy ha valaki...

Azt nem értem, hogy ha valaki rosszat tesz ebben az életben, akkor azt visszakaphatja még ebben az életben is (mert amit adsz, azt kapod vissza, igy szol a mondás), vagy a következő életében kapja vissza, és vele is igy fognak bánni?

Figyelt kérdés
(pl kinevet másokat, gúnyolódik, lop, hazudik stb) Mitől függ hogy mikor kapjuk vissza?
2010. júl. 30. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Remélem még ebben az életükben, és én látni fogom :)
2010. júl. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
detto
2010. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bármelyik pillanatban(ez élet, következő élet) visszakaphatja...és kapja is..de lehet még észre sem veszi...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A karma alaptörvényei szerint a tettek következménye adott életen belül realizálódik először. Következő életbe csak a szellemi végeredmény és kiindulási állapot közti különbség alapján kerülnek dolgok, de ezek nem közvetlenül a tettek eredményei.


Namaste

2010. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg úgy van ez, hogy ha hibát követsz el, megkapod a lehetőségét annak is, hogy jóvá tedd. Mégpedig ebben az életben. Csakhogy ekkor még nem ismered fel, hogy ez egy lehetőség, mint ahogy azt sem, hogy hibát követtél el, vagy ha a hibát elismerred, nincs elég bűntudat benned ahhoz, hogy megbánd és megpróbáld jóvátenni. Azt mondják, halálunkkor keresztülmegyünk egy tisztítótűz-szerű állapoton, aminek semmi köze a keresztényi purgatórium-képen, inkább egyfajta audiencia, ahol az ember visszanéz adott életére, és mestereinek referál az életben elvégzett dolgokról. A halálközeli élményen átesettek is ezt állítják. Itt objektíven, összefoglalva látod az életed hibáit, és felismerve ezeket a következő élettervedet már úgy kezded el készíteni, hogy abban minél kedvezőbb lehetőséget kapj a helyrehozatalra. (ez egyébként nem jó vagy rossz, vagy bűn kérdése, inkább az, hogy egy helyzetet megnéztél innen, akkor legközelebb meg kell nézned amonnan is, csak hogy lásd, a kettő egy és összertozik, egymás nélkül nem teljes a tapasztalat)

A karma tehát erről szól, lehetőségről, és nem sorscsapásról. Aki szörnyű sorsa mögött is felismeri a lehetőséget, az abszolút jóakaratot, az bölcsen éli életét és gazdag lesz lélekben. Én ezért nem undorodom a csövesektől, mindig az jut eszembe: istenem, milyen tiszteletreméltó, hogy ilyen nehéz sorsot vállaltak, nekem biztos nehezen menne...

2010. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!