Én már álmodtam meg olyan dolgot, ami évek múlva megtörtént. Létezik, hogy a spontán jött vízióm is a jövőt vetíti elő?
Nem vagy különleges, sok emberrel megtörténik ez. Mivel képtelenség bizonyítani, ezért a tudomány nem foglalkozik a jelenséggel, de ettől még élhet és virulhat.
Ismerősi körből is hallottam már hasonló történeteket megbízható, nem "ezó-hívő" emberektől.
A spontán jött víziót úgy érted, hogy nem álom? Tehát éber állapotban "látsz" valamit, amiről azt feltételezed, hogy a jövőt vetíti elő?
Szerintem attól függ miről van szó. Ha konkrétan a te életeddel kapcsolatos, akkor láthatod, hogy éppen arra felé tartasz, ha nem jön közbe semmi, akkor ott fogsz kikötni. Minél jobban érintettek benne mások, annál könnyebben közbejöhet valami.
És amit még fontos itt megemlíteni: az éber víziók azért sem túl megbízhatóak a jövőt illetően, mert nagyon könnyű összekeverni a vágyainkkal. Ha megfelelő önismerettel rendelkezel, akkor tudhatod, hogy a víziód tulajdonképpen egy vágyad kivetülése, vagy a jövő iránya. Álomban azért pontosabb.
Álom esetén előfordul, különösen, ha olyan eseményt álmodtál meg, aminek nagy volt a valószínűsége, hogy meg is történik (pl. egyetemi felvételi, egy bizonyos helyen való nyaralás, találkozás valakivel, stb.)
A "spontán vízió" kicsit zavaros kifejezés, ezért maradjunk egyszerűen a víziónál (ami spontán dolog), és eredetileg látomást jelent, ami egyfajta éber álom. A mai szóhasználatban azonban bizonyos tényeken alapuló feltételezésként használják, pl.: "a politikus a gazdasági mutatók alapján hatalmas fejlődést vízionál". Aztán ez vagy bejön, vagy nem.....
Ez a téma egyáltalán nem bizonyíthatatlan, más okból kerülik a kutatók. De az tény, hogy egyelőre elég negatívan állnak hozzá.
Az idő és a tér használatához előbb meg kell azt érteni. Sok allegória és hipotézis vert sátrat ezen téma szomszédságában.
A legelfogadottabb (tudomásom szerint) a következő: Az idősík amiben vagyunk egy hosszú végtelen egyenes, ami a térben fut. Nos, számtalan ilyen idősík fut egymás mellett. Az idősíkok viszont mind különböznek a létező legkisebb különbségtől egészen a teljesen másig terjedő skálán. nincs két ugyan olyan idősík. Magukat az idősíkokat egy végtelen hosszú levéltartónak kell elképzelni, ahol a levelek az egymás utáni pillanatokat tartalmazzák tér és idő adatait egyaránt. A molekulák helyzeteit és vektorait, értelem szerűen.
Személyes véleményem, hogy a teret, mint befoglalót nem egy végtelen síknak, hanem inkább egy magába forduló többdimenziós "gömbnek" kéne elképzelni, melynek két pontja (a kiinduló és befejező) egy pontba fut össze. Az idősíkok, melyek ebben futnak sem hosszú egyenesek, hanem inkább bizonytalan ívek, melyek két végpontja ugyan azon pontból ered, mint a tér forrása. Nem kizárt, hogy ezek az idősíkok találkoznak egymással megegyező események során. Ez amolyan kontralyuk elmélet hasonlat. Miszerint a tér és az idő ahol véget ér, ott kezdődik újból. Mint egy végtelen körforgás.
De bőven van még elmélet ezen témára.
Bármelyik elméletet is nézzük az alap szabályok megegyeznek:
- Az idősík történései(a sors) nem változtatható meg, mivel így hasonulna egy párhuzamos idősíkkal és idősík szakadást eredményezne.
- Az idő és a tér végtelen(időtlen?)
- stb.
A sors itt a tényleges, eredeti értelmével bír, ami megszabott események sorozatát jelenti, nem pedig a mai értelmével. Ez normál esetben fölülbírálhatatlan. PL.:
A garázsba kell menned, de szembe akarsz szállni a sorssal, és a konyhába veszed az irányt. Akkor az idősíkon eleve ez volt megírva, így volt sorsszerű.
A jövőbe látás és a múltba utazás így száraz lábakon áll.
A jövőbelátás(ami a te esetedhez kapcsolódhat) a még előttünk lévő eseményeket jelenítené meg, ami önmagában nem lenne lehetetlen. De...
- Ha teszem azt, azt látod, hogy elütnek nem fogsz arra menni, de akkor meg eleve azt láttad volna, hogy nem mész arra. Ördögi kör.
- A másik meg az idősík ütközés tétele. Ha megtudnád változtatni a jövőt, azzal hasonulna egy másikhoz, és idősíkszakadást eredményezne.
A múltba utazás egy másik problémát vetne fel. Anyag átcsoportosítás... A múltba több anyag kerülne, és amíg ez nem egyenlítődik vissza, tehát el nem jut oda az idősík, hogy megint visszamenj, nem is történne semmi. Viszont azután szintén ütközne a hasonulás miatt.
Ám a látomásod nem kizárt. Csupán nem feltétlen a valódi jövőt láttad.
Tegyük fel, hogy az idősíkok valóban össze-össze futnak. Így viszont vannak fix időpontok, melyek nem változhatnak. Ha amit látsz egy ilyen fix pont, akkor láthatnád, noha bekövetkezte ellen nem tehetnél. De ez ott megdől, ha veled kapcsolatod és véget vetnél az életednek megtörnéd. Így ez az elmélet is bukott.
Láthatod esetleg párhuzamos idősík történéseit. Mivel egyik-másik emberi szemmel megkülönbözhetetlen, nem lenne csoda és változtatni sem tudnál rajta. Ez lehetséges.
Láthatsz továbbá "hamis" jövőt, melynek elkerülése okozhatja a valódi jövőt. Viszont mivel minden lehetséges történés idősík formájában jelen van a térben, így minden hamis jövő egy párhuzamos, de valódi idősík. Így ez az állítás az előzővel megegyezik, csupán nézőpontban tér el. Mivel ugyan az, így lehetséges.
Lehet, hogy láttál, valamit, lehet, hogy csak képzelted. De ezt neked senki sem tudja eldönteni. "Az ember csak annyira tud bölcset mondani, amennyire azt tudása engedi."
Ha valaki azt állítja, hogy biztosan tudja mit láttál az egyértelműen hazudik.
Hogy a vízióid igazak e vagy sem, azt döntsd el magad. De hogy valódi e, azt senki nem tudja.
"Az igazság relatív. A többségnek semmit, az egyénnek meg mindent az jelent."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!