Hogy hivják a " szellemvilág" lényeit?
Starman-- kivételesen van az életben egy olyan energia rendszer aminek köszönhető az élet és amely képes lehet halhatatlan Létezővé válni. Ha az élet során elég erőssé vált és tiszta is maradt, mert tisztelte az életet ás úgy is élt. Erre találta ki az ember a lélek fogalmat.
Csak eddig senki nem tudta mi tulajdonképpen, vagy létezik-e.
Létező!!
De a lélek soha nem fog visszatérni, mert egy energia létezés lesz és elfelejti még azt is, hogy valaha kézzelfogható ember volt, mert csak Energiává válik és azonosul, eggyé-válva a földi nagy Fehér energiával.
Ilyen maga a természet az energia vagy megmarad vagy megsemmisül.
Mami- Te tisztában vagy azzal mi az az energia? Az energia egy olyan fizikai skalármennyiség, amely megadja a test változtatóképességének nagyságát. Az energia egyenértékű a tömeggel. Az energiamegmaradás törvénye pedig kimondja, hogy az energia a semmiből nem termelhető és soha nem vész el. Az energia nem egy misztikus dolog, hanem nagyon is megismerhető és fizikai mennyiséggel jellemezhető (és tulajdonképpen ugyanaz, mint a tömeg). Joule a mértékegysége (az energiának). Joule = Newton *méter. Ez röviden az energia. E =m*c*c. (ahom m a tömeg, c pedig a fény sebessége (300 000 km/s).
A lényeg, hogy az élet keletkezésében az energiának fontos szerepe volt. Igen.A fényenergiának, a hőenergiának, a mechanikai energiának, a kémiai energiának.
A mai ember kb. 50000 éve fejlődött ki az állatvilágból (lényegében az ember is csak egy állat, egy főemlős). Azóta beszélhetünk a ma ismert emeberekről. Kb 50000 év. A Föld kora kb. 4 600 000 000 év, a világegyetem kora pedig kb. 13 800 000 000 év, vagyis a világegyetem kb háromszor idősebb, mint a Föld. A Földön az élet kb. 4 milliárd éve jött létre élettelen anyagokból (aminosavakból, különböző nitrogénvegyületekből). Az első élőlények kis mikroszkopikus méretű élőlények lehettek és ezekből az élőlényekből fejlődtek ki a magasabb rendű élőlények, belőlük, pedig az ember. Ez tudományos tény. Akár tetszik , akár nem így volt.
De hogyan is alakult ki az élet? Az élet nem más mint kémia. Különböző nitrogéntartalmú vegyületek kémiai reakció során jött létre, amit fényenergia és különböző fizikai energiák katalizáltak. Elindult az evolúció, az élet fejlődése, egyszerű kémia anyagokból, élettelen anyagokból. Ez is tudományos tény. Semmi misztikus nincs benne.
Az anyagokat (a testünk anyagait is) protonok, neutronok és elektronok építik fel. (Ezeket is más részecskék, de most ne menjünk bele a részecske fizikába). A testünket felépítő anyagoka halálunk után is létezni fognak. De mivel a személyiségünk helye az agyban van, az agy felel érte, a halálunk után az agy is elpusztul és a személyiségünkből nem lesz semmi, elpusztul. A hálál után lényegében létezünk (mert a testünket felépítő anyagok léteznek tovább a természetben), de mégse létezünk (mert a személyiségünk elpusztul a halállal). Most is egyek vagyunk a természettel és egyek leszünk vele örökre, csak nem leszünk tudatában, mert a személyiségünk elpusztul a halállal.
Az agy a személyiségünk ,,otthona". Több százmilliárd idegsejt (ami szintén egyszerű anyagokból állnak) alkotja meg a személyiségünket, az érzelmeket a fejünkben (az érzelmek székhelye az agyban a hipotalamusz), az agyunk dönti el mi rossz és mi jó. A tudatunk az agyban van és nem éli túl az agyat. A halál a személyiségünk pusztulása. Semmi sem örökkévaló. Még az élet sem. Az érzelmek az agyban vannak, amelyeket kémia reakciók hoznak létre. Az élet nem más, mint kémia és fizika.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!