Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Lehet, hogy ez fehér zaj?

Lehet, hogy ez fehér zaj?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, mert alapból nem hiszek az ilyen dolgokban, de pár napja észrevettem, hogy amikor működésben van a ventillátor, mintha a háttérből, messziről egy gyerek sikítozna és azt kiabálná, hogy "anya". Amint lekapcsolom, megszűnik. Főleg éjszaka idegesítő, amikor erre ijedek föl. Persze lehet, hogy csak ettől a nagy melegtől kattant be az agyam. :-))
2011. aug. 26. 07:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"A fehérzaj olyan, hangtechnikában használatos véletlenszerű zaj, amire igaz az, hogy a teljes vizsgált frekvenciatartományban (emberi érzékelő esetén 20Hz – 20 kHz) a hangnyomásszintje állandó."


És lehet egy konkrét forrása, pl zajgenerátor. Amit a kérdező hall, az valószínűleg nem fehér zaj, és szerintem is valami mütyüsz szorult bele, az adja a hangot. Az agy meg tud tréfálni rendesen. :)

2011. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

2010. augusztus 12-én a szobámban voltam, ment a ventilátor. Hallottam korábban erről az EVP-dologról, ezért kíváncsi lettem. Bekapcsoltam a mobilomban a hangfelvevőt, és megkérdeztem, hogy "Hogy vagy dédike? Itt vagy? Hallasz engem?" (nem biztos, hogy szó szerint így, de valami hasonlóan), és csöndben vártam még kb. 20 másodpercet, ezután leállítottam a felvételt. Ezután visszahallgattam, és egy nagyon félelmetes, és érdekes dolog történt: Kb. 3-4 mp-vel azután, hogy elcsengett az utolsó szó a kérdéseimből, a dédmamám óbégatását-jajgatását hallottam, de egész hangosan, azonnal felismertem a hang alapján. Eleve nem számítottam rá, hogy fog válasz is érkezni, nagyon megdöbbentem, és meg is ijedtem, szinte könnyeztem a félelemtől. Elmondtam az anyukámnak ezt, erre ő mondta, hogy azonnal töröljem le, ne zavarjam szegény dédmamámat a túlvilágon. Annyira féltem, hogy másodjára már nem mertem lejátszani, ezért is (és anya parancsára is) letöröltem.

18/F

2011. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
a fehérzaj az, amit elektromos készülékkel hallasz, egy ventilátor nem hinném, hogy annak számít, inkább valami más állhat a háttérben, de aztán fene se tudja... :)
2011. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
2011. aug. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szrtm létezik fehér zaj. van egy olyan film is,nézd meg azt!!
2011. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!