Az emberi agy valóban tárló vagy csak egy gigantikus kommunikátor a kollektív tudathoz?
Az igazság az, hogy a kollektív végtelen tudatból ered minden, tehát abban is tárolódik...az agy segítségével a gondolkodás lehetősége nyílik meg az emberi tudat számára...az agy eszköz, az agy nem tároló...azért nem emlékszik valaki egy korábbi emlékre, ha a memória állományt tesszük tönkre az agyában, mert nem tudja a memóriaállományát használni ahhoz, hogy a kollektív tudatból kiszedje saját emlékeit tudatosan...:)
üdv
26/F
LastOne.Left
Én úgy gondolom, minden egyed agya az önmaga saját tapasztalatait - minden egyes pillanatot, minden illatot, érzést, mindent, amit elolvasott, hallott, stb. - képes tárolni élete végéig.
Ezenfelül az agynak van egy olyan része, ami képes rá, hogy ahhoz a bizonyos kollektív tudathoz csatlakozzon, amit nevezhetünk akár "információs szupersztrádának" is, ami bizony iszonyú sebességgel száguld. Ha az ember erre rá tud hangolódni, úgymond fel tudja venni a tempót (marha nehéz), akkor szinte bármilyen információ birtokába juthat. Nincsenek titkok, csak az ember akar titkolózni, mert lényéből fakadóan irígy.
Hallottatok már a kísárletről patkányokkal? Betesznek egy labirintusba egy patkányt, és annak - mondok egy számot - 20 percig tart kijutni onnan. A következő patkánynak, amelyik még csak kapcsolatba sem került az elsővel, már tizedannyi idő alatt sikerül teljesítenie a "célt". A kollektív tudat náluk tudományosan biznyított tény. Nekünk mennyivel nagyobb az agytérfogatunk? Gondoljátok, hogy pont az embernél nem működne ez? Csak nekünk embereknek van egy undorító ego-nk, ami nagyon rossz irányba tendál...mindent csak magunknak... No ez nem így működik!
Szívesen filozofálnék még, de félek süket fülekre talál és TISZTELET A KIVÉTELEKNEK!
Szép estét!
A 2. válasz nagyon komoly. Ajánlom az ötödikes biológiakönyvet.
Kollektív tudat retardság, egyszerűen az agy felépítéséből adódóan rengeteg infót képes eltárolni. Nem csak az emberi, hanem még egy papagájnyi-teknősnyi is. Számítógépekkel is még csak nagyon alap szinten tudják utánozni a sejtek viselkedését, lemásolni összetett struktúrájukat. Közben egy egyszerű agyban 100.000.000.000 sejt egyenként többezer kapcsolattal egy felfoghatatlan méretű "tárat" alkot. Magasan szerveződve pedig méhatékonyabban tárolja és dolgozza fel az ingereket mindezt rendkívül gyorsan. Csak az összekötő "drótok" hossza 80.000 km (egy fejben). Nincs semmi hókuszpókusz és emlékező DNS, egyszerűen egy remek kis cucc.
(No és ki tartozna még a kollektív tudathoz? Csak az ember? És pl a delfinek, akik ugyanúgys emlékeznek-éreznek? Vagy a varjak? Békák?)
szia, szerintem a belseje a központi része a tároló és ez ágazik több részbe ami a tulajdonságainkat tárolja funkcionálja,na most ha a központi tárolód mögé beteszek egy mobil adóvevőt vagy egy mobiltelefont máris egy kommuna része vagy és azt is megtudhatod minek a része annak a része ami a központi tudatból ágazodik és a tulajdonságainkat őrzi az őrzi a társasági identitásainkat ezáltal azt is,hogy a társadalomban minek a része vagy,vagy milyen szerepet töltessz be ez a vevődön múlik,hogy milyen csatornára van állítva ami a tárolód és mobilod mögött helyezkedik el,ha ez megvan van,lehet saját gondolatod,na most ha már van saját gondolatod,legyen csatorna váltód és egy többszörös vevőd akkor már egyszerre több vagy egy embert is megtudsz halgatni és hogy meg is tudj felelni a(váltó azért)
Aztán,ha meg is akarsz jegyezni valamit arra való a memória,címek,lakások,telefonszámok,nevek,arcok,a szakmád,stb...ez alá már csak program kell ami a látottak,hallottak tapasztalatunk alapján válogat tervezget és kész gondolatot(kat) kelt ébreszt bennünk így már lesz eszed is azaz egy számítógép. , ha ez is megvan akorr erre kell egy váltó ami csak egyszerűen lekapcsol mondjuk,ha aludni is akarsz.szia...krisz
Szerintem lehetséges, hogy ennyi minden elfér egy koponyában.
Ui: 10'12-en mennyiségű "információ" az nevetségesen kevés. Plusz nem számosítható, elkülöníthető információkról van szó hanem mintákról, vagy akármi másról.
Ui2: Csak az ismeretlent lengi körül a misztikum, aköré szőnek meséket az emberek ehhez hasonló "elméletekkel". Gondoljunk bele, hogy mit gondolhat egy középkori ember egy működő mai átlagos számítógép tudásáról és működéséről.
Bár szerintem inkább kollektív tudatban hívő antennások fognak itt válaszolni, mint agykutatók-matematikusok.
14:07:
Szerintem valamiféleképp igazad van, de nem csak neked, hanem előtted is írtak érdekességeket...
Alapvetően ha csak egy számítógépes programot nézünk - ami nem hiszem, hogy sokban különbözik egy emberi agytól, maximum annyiban, hogy 1 egészséges emberi agy kapacitását és sokrétűségét még nagyon sokáig nem fogják leutánozni a szilícium-lapocskák - akkor meg lehet figyelni a felépítését, hiszen szinte ugyanolyan módon működik egy program, mint egy agy.
Vannak adatbázisok benne, és van egy központi működtető rendszer (sz.gépnél EXE, COM, akármi) ami azt a bizonyos állományt használja folytonosan, ami bizony folyamatosan frissül, hiszen öntanuló rendszerről beszélünk.
Nem hülyeség a téma, de kevés itt rá a "hely"... Vannak ötletek, tudósok egy része azon dolgozik, hogy neuron-alapú számítógépeket csináljanak. No ez meg már megint vszélyes, hiszen ha eljutunk arra a szintre, hogy leutánozzunk egy emberi agyat mesterségesen, akkor akár érzést is vihetünk bele...
Nem lehetlen, mert már mióta tudunk pl. a klónozásról, génsebészetről...
Hát ennyit egyellőre...:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!