Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Honnan lehet tudni, ha démon...

Honnan lehet tudni, ha démon kapcsolódik valakihez?

Figyelt kérdés

Minap hallgattam egy érdekes podcastet egy olyan személyről, akihez a "másoknak" nevezett entitások egyike kapcsolódott. Azt mondta, hogy sok emberhez kapcsolódnak és vannak olyanok is, akik már eleve ezeknek az entitásoknak a hordozójaként születnek meg (azaz nincs lelkük, a létezésük célja egy démon hordozása).

Hogyan lehet tudni, hogy hozzám nem kapcsolódik ilyen démon, illetve, hogy van lelkem?



aug. 12. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Érezni a sötét aurát, feketeség érzése, nyomasztó idegen érzések törnek rád, furcsa büdös rothadó szag illata leng be esténként. depresszív, bezárkózó hangulat
aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos, lelked mindenképpen van,démonoktol függetlenül. Ez külön egy hatalmas nagy téma, ne menjünk bele.

Hogy kapcsolódik e hozzád démon? Hm, ezt brutálisan nehéz, majdhogynem lehetetlen eldönteni. Sok tömeggyilkos/sorozatgyilkos idióta állítja, hogy "egy hang azt súgta a fülembe, hogy öljek!" Ez alapján könnyen kijelenthető lenne, hogy biztosan egy démon volt a bűncselekmény sugalmazoja. Csakhogy mi van akkor, ha az illető egyén saját maga kreált ilyen gondolatokat, egy külsö 'súgógéoet' ilyen olyan okokból, és szó sincs semmiféle démoni hatásról.

Nem vicc, de a démonologia is majdhogynem egy külön szaktudomány, úgyhogy én ovakodnék tanácsot adni. Mindenképpen kutakodj, mélyedj el a témában. Persze azért ne annyira, hogy megártson:)

Szerintem a démonok evilági, földi mgjelenése viszonylag ritka. Különösen azért, mert a mai ember tudata szinte teljesen zárt ezen lények felé, legalábbis amíg a földi tudatukat élik az emberek. A túlvilág már egy másik történet. Sokan azért félnek a túlvilágtol és tagadják is annak létezését, mert félnek attól, hogy milyen lények várhatnak rájuk "odaát". Ezért inkább a tagadásba menekülnek. Némely vallás követői pl a katharok a középkorban, egyenesen kijelentették hogy ez az egész anyagi világ a démonok által lett teremtve és épp ezért az emberek vágyai is démonikusak. Vagyis egy démonnak nem kell külön megjelennie ahhoz hogy bajt csináljon, az ember megteszi helyette is.

aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hol van az a podcast? Meghallgatnam. :)
aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Come to Earth they said. It'll be fun they said.


Szerintem ezek inkabb a sját belső vilagunk (démonaink) kivetülései. Ezekhez köze lehet annak, ha esetleg léteznek, hogy miért adott személy kerül velük kapcsolatba, valakik meg leélnek egy egész életet úgy, hogy nyomát se látták soha.

Ugyanez szellemekkel.

Sztem annak is van jelentősége, hogy ki kerül szellemmel is kpcsolatba. Valszeg akinek van olyan személy/esemény ami elmúlt, de a szelleme kíséri (kísérti).

De szellemekben inkább hiszek mint démonokban.


Ha démonok tényleg vannak, akkor lesz 1-2 szavam a túloldalra, mert lehetnek egy páran akik nem erre vállalkoztak egyrészt, másrészt meg ha már lélekszerződés, akkor remélem benne van az is, hogyha megszáll vkit 1 démon akkor az illető mennyire felelősségre vonható a tetteiért pl a karmán keresztül. Mert pl sztem ez se lenne fair ahogy az se hogy nem emlékszik senki semire de azért vállaljaa következményét....

aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet röviden válaszolni, mert ennek egyrészt vannak fokozatai. Másrészt könnyű lehet mentális betegségekkel összetéveszteni.

Igen, lehet olyan, hogy valakit annyira befolyásolnak, hogy súgdosnak neki, gonosz dolgokra sarkallva az embert. Van olyan is, hogy csak egy hangulati zavar látható. Az illető megváltozik, ok nélkül depressziós, dühös lesz.

Lehetnek az illető körül megszaporodó paranormális jelenségek, rémálmok.

Nagyon tömören összefoglalva ilyesmi jelei lehetnek.

aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Grimfox ***** válasza:
40%

Minden embernek van lelke, ezt onnan tudhatod, hogy élsz. A lélek előfeltétel. Emberi testben démon nem tud megszületni, mert a démon alapvetően eltér az embertől, a szelleme nem kompatibilis az emberi létezéssel.

Hogy kapcsolódik e hozzád, azt nem tudhatod biztosra, amíg valaki, aki hiteles, és képes az ilyesmit látni, vagy más módon észlelni nem erősíti meg, hogy rajtad lóg egy ilyen. Ha a gyanú felmerül, de nincs mód megállapítani, akkor léteznek olyan rituálék, amiket a gyakorlatlanok is el tudnak végezni. Bár nem feltétlen biztonságos.

Olyat találni, aki tényleg észleli az ilyesmit, és tud is ellene tenni, szintén nehéz feladat. Akik ilyesmivel hirdetik magukat, majdnem mindig csalók.

aug. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mennyire volt hiteles ez az ember?

Nehéz elképzelni hogy ilyen van

Nekem sokszor meggyőződésem hogy fixen van rajtam valamilyen generációs átok és nem is tudom hol lehetne ezt megnézetni, de ez a démonosdi már túlzásnak tűnik


Ehhez ha tényleg van ilyen már valamilyen nagyon spéci fekete magiahoz kellene nyúlni amihez a legtöbb ember nem tud hozzáférni úgysem.

aug. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Hogyan lehet tudni, hogy hozzám nem kapcsolódik ilyen démon, illetve, hogy van lelkem?"


Tanulmányozd a skizofrénia tüneteit, leírásait, eseteit (nekem mondjuk személyes tapasztalataim is vannak a témában). Ha nem tudod eldönteni, a háziorvos segít.

aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ...Laci ***** válasza:
Depresszió, öngyilkossági hajlam, perverz viselkedés, skizofrénia, rendkívül sokféle fizikai betegség jelzi, hogy valakit gonosz szellemek támadnak.
aug. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem elég sok megvan.

De talán a legrosszabb, hogy tudom nem leszek soha boldog. Semmi sem okoz igazi örömöt.

aug. 14. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!