Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az igazi mágikus tudás az,...

Az igazi mágikus tudás az, amikor mindent amit tudsz a magad fejlődésére használsz fel?

Figyelt kérdés

Minden ember a saját sorsának a kovácsa.

AKi megtanul valamit, rájön valamire, miért is adja tovább?

Magára kellene fordítania a tudást, és sokkal előrébb lenne mindenki.



2015. okt. 9. 14:10
1 2
 1/16 Legoman ***** válasza:
74%
Ha valaki megtanul valamit, azért adja tovább annak, akinek kell, mert nem önző, és ezáltal segít másokon.
2015. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Tovább KELL adnia amit megtanult, különben nem tud ő sem fejlődni, magasabb szintre lépni.
2015. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog az, amit ninnél jobban szétosztunk, annál jobban szaporodik, nagyobbra nő:

- a pletyka és

- a tudás!

2015. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
A cim jó, a leirás tévedés.. :)
2015. okt. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Amarok Tonrar ***** válasza:
81%

Akkor a világ tökéletes így, ahogy most van, nem? Minden ember végső motivációja az önzés, ezt látod most. Néhányan ezt levetkőzik, a legtöbben soha. Amíg van "enyém", "nekem kell", "én akarom" és társai, addig ez így is marad.

Ha átadom amit tudok, annak, aki képes megérteni, akkor már ketten tudjuk és adhatjuk tovább, amíg mindenkihez el nem jut, aki nyitott rá. Ezáltal minden embert feljebb emeltünk onnan, ahol volt. A tudás nem képes elfogyni, attól főleg, hogy átadod. Ha mindenki mindent megtart magának, óriási különbségek és ellentétek maradnak az emberek között. Emellett a világ része vagy, porszem, fogaskerék. Ha csak magaddal törődsz, nem vagy több egy rákos sejtnél. Ha segíted a többi "sejtet", akkor marad egészséges a szervezet, a világ.

2015. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ozmium42 ***** válasza:
75%
Igazi mágikus tudás az, amikor tudsz is varázsolni, nem csak halandzsázni róla.
2015. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Varázslat az, aminek nem ismered a működési elvét, de létre tudod hozni a folyamatot, mert pár kulcsmozzanatot megtanultál. Ha tudod hogyan működik, akkor nem varázsolsz.

Az igazi mágikus tudás nem feltétlenül a fejlődést szolgálja. Ha igazi mágikus tudással rendelkezel, már nem sok fejleszteni valód maradt. Ha magadra fordítod ezt a tudást, egyetlen emberre korlátozod le a képességeidet. Ha másokra fordítod, vagy magadra, és másokra egyaránt, akkor több különböző területen gyakorlod a tudásodat, több lehetőséged van a fejlődésre, ismeretszerzésre, és esetlegesen másoknak is jut valami a tudásból. Kinek-kinek felfogóképessége szerint. Az ember úgy fejlődik, hogy a tudását továbbadja. A tudást újonnan birtokló rendelkezni fog az elődje tapasztalatával, és új ismeretekkel gazdagíthatja azt. Ezt továbbadva az utódja még több ismerettel fog rendelkezni, miközben a haszontalan részek elvesznek, felülvizsgálat alá kerülnek. Így működne ideálisan. Amikor valaki meg akarja tartani magának a tudást, annak két oka lehet. Az önzés, és mások fölötti uralkodási vágy, vagy a bölcs belátás, amikor az akkumulált tudásmennyiség már elérte azt a szintet, hogy a felkészületlenekben kárt tegyen. Az első esetben senki nem fogja megkapni a tudást, vagy csak egyetlen ember, akit az illető utódjául választ. A második esetben mindazok megkaphatják, akik alkalmasak befogadni azt. Többen több szempontból közelítik meg ugyanazt az ismeretanyagot, és mikor továbbadják, mindannyiuk tudása öröklődik, nem csak egyetlen emberé. Ezért van az, hogy a mágikus tudást soha nem egy ember birtokolta, hanem mindig egy szűk kör. Mindig akkor kezdődött a probléma, amikor politika vegyült a dologba, vagy bármilyen formája a világi hatalomgyakorlásnak.

2015. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Huo!


Le a kalappal, nagyon jól összefoglaltad.

2015. okt. 9. 19:20
 9/16 A kérdező kommentje:

Engedd meg hogy kicsit reagáljak, amit írtál, mert olvasni is jó volt.

Varázslatnak tartom én is addig egy folyamatnak a működését és megvalósulását(amit jelenleg még a paranormális tevékenységek közé sorolnak), aminek a mai tudomány még nem tudja az okát, nem érti a miértjét, és hogyanját.

Ugye itt most következne, hogy ki milyen dolgokat ismer ilyen témában, ez már nem az oldal, és olvasóközönsége elé tartozik, mint ahogy a kérdés jellege sem eről szólt.

Amágikus tudás az én olvasatomban mindig egy bizonyos fejlődési szinttel jelenik meg az ember életében, megelőzi a vágy, kíváncsiság, és a tudás akarása, aminek következtében olyan sorsfordító dolgok történnek, miután az illető ráakad arra, amit keresett.

A tudást nem kell fejleszteni, hisz az már tudás, de viszont a megismerési folyamatokat, amik elvezetnek a tudáshoz, azt kell.Ezt adja meg a sors, vagy a Teremtő, ki hogy látja.De aki kitartóan keresgél, ráakad, amit keres.

A tudás alkalmazása mindig öncélú.Segíthetsz másokat, akkor is rajtad keresztül történik, te csinálod, mert valamit remélsz ettől.Ami szintén a javadra válik, legyen az jó vagy rossz.

Fejlődésre akkor van lehetőséged a tudás megszerzésének az útján, ha még nem teljes az amit tudni szeretnél, és a sors úgy vezet rá, hogy a mások általi segítés fog rávezetni erre az útra, így éred el a célod.

Szerintem nem csak úgy tudsz fejlődni, hogy a tudást tovább adod.Megkapni meg kell, de a felhasználása által amit vagy öncélúan vagy másoknak segítve használsz fel,már polarizálódsz.megválasztod az utat, amin menned kell.

Ez a tanítvány ösvénye az okkultizmusban.

nem tartom jó döntésnek ha valaki erre rálép, mert ide már határozott szándékkal jön valaki, aki eldöntötte, hogy milyen célból folytatja azt amit csinál.

Így csak egy részét ismered meg annak, amit tanulmányozol.ha egyik oldalt sem szolgálod, hanem a magad ura vagy, így kapsz teljesebb képet az egészről.

A tudást nem feltétlen kell továbbadni, mert itt máris csak az egyik feltétel lép életbe, másoknak segítesz, ahelyett, hogy az egészet próbálnád meg szolgálni.

Egyet értek veled abban, hogy vagy önzés miatt tartja meg a tudást valaki magának, vagy fél, hogy inkább árt azzal ha továbbadja, és így magának is kárt okoz a fejlődésben, mert ez visszaüt rá.

És a végén jól írtad.Amikor ilyen tudású emberek a politikába is bele akarnak szólni, akkor jönnek létre a szabadkőműves páholyok, amik különféle rítusokon keresztül az ismeretlent keresik, míg a földi életükben az akaratukat másokra akarják erőltetni.

2015. okt. 9. 19:52
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pár dologban nem értek egyet az előző kommentárodban. Amennyiben kizárólag öncélúan használod az ismereteidet, az azt eredményezi, hogy a tudás egy részétől elzárod magad. Ez akkor is érvényes, ha pillanatnyi érdeked, hogy másoknak segíts. A tudás egyik fontos ismérve, hogy egy ember nem birtokolhatja, csupán törekedhet rá. Ha eléri a tökéletes tudást, nem nevezhető többé embernek. Emberként tehát a törekvés a fontos. Emberenként eltérő a törekvés kiindulópontja, de a cél azonos. Az önfejlesztés zsákutcába fut, ha a célja önös. Az Én nem lehet célja a tudásnak, mert az Én véges, a képességei szintén végesek. Ha az Én felemelése a cél, akkor viszont nem lehet önös minden cél. Az Én képtelen felemelkedni anélkül, hogy megtapasztalja az összetartozást. Anélkül csak Én marad, emberi, és kicsi. Ettől függetlenül lehet hatalmas intellektus az illető, de még mindig csak emberi, emberi tudással. A tudás pedig, amit a mágus keres eredendően nem emberi. Sokáig el lehet jutni okkult tanítványként emberi tudással is, de az út végéig semmiképpen. A látszólag elszigetelt remeték, bölcsek is megtapasztalják ezt, de sokkal megfoghatatlanabb szinten.

Még egy gondolat. Az ember a maga sorsát szövi, a sors nem önálló, gondolkodó, és ítélkező entitás. Minden amit tapasztalsz a saját tetteidből ered, akkor is ha nem érted. A teremtő pedig végképp nem szól bele önnön művébe, mert ezzel a világ általa felállított törvényeit rúgná fel. Amíg ember vagy, te mozgatod a saját sorsodat. A tudás legmélyebb titkai ehhez vezetik el az embert. A tettek, és következményeik ismeretéhez. Ha tudod mit teszel, tudod miért teszed, és tudod mi lesz a következménye, az már nem mágia, és nem is tudományos kísérlet, hanem igazi tudás. Mivel azonban a tetteid másokkal is összekötnek, csak magadért nem tudsz cselekedni, mert nem fogod látni a tetteid következményeit, amik túlmutatnak rajtad, és a visszatérő szálakat ezért nem fogod érteni. A tudás így már nem lesz tudás.

2015. okt. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!