Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek létezik mágia? És...

Szerintetek létezik mágia? És ha igen az szembe megy a keresztény vallással?

Figyelt kérdés
Mit tudtok róla? Ti hisztek benne? Próbáltátok már?

2015. jan. 6. 17:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

a mágia életforma.

a mágia nem egy vallás a sok közül, nem egy szelete a tortának hanem maga a torta.

a mágia az energiák áramlása, ami akkor is áramlik ha hiszel benne (hiszen élsz...) és akkor is ha nem hiszel benne.

a mágia azon alapul hogy az erők áramlásának hogyan ne állj ellen illetve hogy tudod az áramlást befolyásolni.

2015. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem megy szembe a kereszténységgel ha azt űzöd amit szabad. A sátán nem ragad el senkit.

Kétfajta van a gonosz fekete és a jó fehér . A jó és rossz nem az ember jelzője aki használja , hanem ahonnan az erő származik.

2015. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Spilerke ***** válasza:

Én régen vallásos voltam, de ezzel a kérdéssel nem kerültem szembe, viszont szerintem a mágia épp, hogy szembe megy a vallással, mivel az okkultisták nem isten mellett vannak, hanem egyenrangúak akarnak lenni istennel, istennel pedig senki nem lehet egyenrangú. Ezt például egy vallásos oldalból másoltam ki:


...Az okkult terület oly sokoldalú,

nehéz definiálni. Lényeges különbség a mágia és

a vallás között leginkább a transzcendencia

felfogásában ismerhető fel.

A vallás a transzcendencián mindig az Istennel és

az Ő tevékenységével való közvetlen kapcsolatot

érti. E nélkül a kapcsolat nélkül semmiféle vallási

tapasztalat nem jöhet létre. A mágia inkább

dualista világképben gondolkodik. Isten mellett

léteznek vele egyenrangú okkult hatalmak,

amelyek az ember életét befolyásolják. Az

okkultisták közvetlen befolyást képesek gyakorolni

a világra, és ki is tűzik célként az ennek megfelelő

hatások elérését. A mágia nem hagy érvényesülni

maga felett semmiféle hatalmat. Az okkultisták

azt gondolják, hogy szellemeket és démonokat

képesek befolyásolni és szolgálatukba állítani.

2015. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 avatar87 válasza:
a mágiát az inkvizíció(egyházi törvényszék) elítéli. és igen szembe megy a hitvallással.
2015. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Ahogy azt már előttem többen is leírták, a mágia NEM ellentétes egyik vallással sem, hiszen azon alapulnak a különféle rítusok. Az más kérdés, hogy a vallási vezetőknek ez nem tetszik, mert hát azt maguknak akarnák fenntartani (ti. a mágia gyakorlását), és emiatt tiltanák a "plebsnek". Szóval a dolognak ez a része - mármint a tiltás - a HATALOMról szól. Csak gondoljunk bele: hová lenne az ő nagy-nagy, félelmetes hatalmuk (:-P) a tömegek felett, ha bárki bepillanthatna a függöny mögé?
2015. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Akik hisznek a mágiában, mióta teszik ezt és miért kezdtek el hinni benne? Emellett gyakoroljátok is?
2015. jan. 8. 17:20
 17/18 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

"Akik hisznek a mágiában, mióta teszik ezt és miért kezdtek el hinni benne? Emellett gyakoroljátok is?"


a mágia nem hit, hanem életforma (ezt már előbb leírtam)

az élet materiális része a mágia egy megnyilvánulása a sok közül, amiben a mágiát ismerők később kezdenek el hinni, mint ahogyan a mágiát ismerték.

tehát magyarul: előbb van a mágia, utána a materban való hit.

2015. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Kérdezőnek: Te magad is gyakorolod a mágiát, csak többnyire nem tudsz róla, hogy amit csinálsz, az régi rítusokon alapuló szokás. ilyeténképp a mágia mint olyan áthatja életünket, annak szerves része. Utolsónak: a mágiával kapcsolatban jól "fogtad a lényeget": az előbb volt, mint a mai korok tudománya. Én erre szoktam azt mondani, hogy a mágia a régi korok részben elfeledett - vagy éppen feledésre ítélt - tudománya.
2015. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!