Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit is foglal magába a Wicca?

Mit is foglal magába a Wicca?

Figyelt kérdés

Neten az olvastam, hogy újpogány vallás, meghogy mágiával nem is foglalkozik, de azt is olvastam, hogy igen.

Valaki lenne szíves leírni nekem az igazságot? Ha Wicca szeretnék lenni, akkor mi a teendő?


2013. ápr. 5. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
olvass ilyen könyveket, meg keress covent!
2013. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel a hszvel aztán sokra jutottam... Milyen könyveket? Legjobb lenne netes, tudnál linkelni pls?
2013. ápr. 6. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:

www.wicca.hu

vagy facebookon a Kelta Wicca Hagyomárzők Egyesülete csoport. Itt tudsz beszélgetni hozzáértőkkel is.


Könyvek:

A tündérek hagyatéka

Raymond Buckland: A boszorkányság nagykönyve

Scott Cunningham: Wicca, Élő wicca

Gallagher: Boszorkánybiblia

A boszorkányseprűn túl

Thea Sabin: Wiccáról kezdőknek

És van még egy csomó.

2013. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy természeti vallás, ami a boszorkányságra eredeztethető vissza úgymond. Miután a középkorban betiltották a boszorkányégetést és hisztériánk kiáltották ki az 1900-as években még léteztek boszorkány kultuszok, de ezek békések voltak és már a kereszténység sem üldözte őket. Aztán lett a Wicca ami úgyszint békés, a természetről és harmóniáról szól részben.
2013. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!