Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az Anknak tényleg ereje van?

Az Anknak tényleg ereje van?

Figyelt kérdés

Van egy Ank keresztem, ami az ősi egyiptomban az örök élet és az újjászületés szimbóluma volt!

Ezt az ankot a nyakamban tudo viselni (nyakláncként)

és mindíg szerencsés eszek tőle...

ha nincs rajtam átlagos a napom, de ha hordom, mindíg történik vlami szerencse velem :)

csak bemesélem magamnak, vagy tényleg van ereje?



2012. szept. 1. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van és a nyakamban hordom én is. :) Még Egyiptomban vettem, és én is hiszek benne, hogy szerencsét hoz. Lehet, hogy semmi úgymond ereje nincsen, de nekem jó érzés, ha rajtam van és azt hinni, hogy tényleg segít. :) Már kb. 6 éve megvan nem vettem le soha, fürdésnél és alvásnál se, mivel egy bőr csíkkal raktam fel és azt csak elvágni tudtam volna. Viszont februárban elszakadt és azóta nem hordom. Lehet, hogy csak bemesélés, de azóta történnek rossz dolgok. Párszor kizsebeltek már, lopták el a telefonom is egyik alkalommal. Sok emberben csalódtam. Persze előtte is történtek rossz dolgok, ez az élet velejárója, de most pár hónap alatt amíg nem volt rajtam sokkal több, mint eddig pl. 2 év alatt. Egyébként külön nem hiszem, hogy bárminek is lenne szerencsehozó ereje, de ha az ember erősen hisz benne és bevonzza a pozitív dolgokat, akkor akár egy vattapamacs is lehet az amulettje. :D Úgyhogy jó is, hogy eszembe juttattad. Meg is keresem és fel is rakom. :)
2012. szept. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, a nőiség szimbóluma is volt valamikor. A hiten múlik az egész, ha elhiszed, hogy szerencsésebb leszel tőle, akkor az leszel, a pozitív hozzáállás a kulcs.

Tizenegynéhány éves koromban kaptam anyukámtól egy apró arany keresztet, amit azóta a nyakamban hordok. Nem hiszek tárgyakban, de abban igen, amit ez képvisel - azóta csak akkor vettem le, ha tisztítottam. Nem tudom, mennyi szerepe van benne, hiszen ott vannak az eltelt évek, és a közben meghozott döntések, de visszagondolva azóta gyökeresen megváltozott az életem, és én is. Nem állítom, hogy jobb ember lettem, de erősebb, és talán boldogabb is - sőt, ez utóbbi biztos. De nem egy tárgy miatt, azoknak nincs "ereje". Annak viszont, amit egyes tárgyak szimbolizálnak, annál inkább.

2012. szept. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából nemtudom, hogy a nőiséget hogyan hasznosítom ebből, ugyanis fiú vagyok...

talán ahogy a nőkkel báok, megnyilvánul ,de a lényeg, hogy szerintem tényleg működik :)

Nem értek annyira a mitológiához, de elvileg a 3 ág a 3 dimenzió, vagy nemtudom, de ez a 3 ág begyűjti a jó energiát, és a tetején a hurok keringeti, tehát így ho szerencsét, erről tud valaki pontosan mondani?

2012. szept. 1. 02:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"A hiten múlik az egész, ha elhiszed, hogy szerencsésebb leszel tőle, akkor az leszel, a pozitív hozzáállás a kulcs."


Ha bemeséled magadnak, hogy szerencsésebb leszel, akkor persze, hogy úgy fog tűnni, mintha szerencsésebb lennél. hiszen átverted az agyadat.


Persze, ha átvered az agyadat, attól még lehetsz boldogabb, de van-e lelkiismereted ahhogy, hogy úgy legyél boldog, hogy közben magadat csapod be.


Örök dilemma.

2012. szept. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amikor a gyökércsakrából felfelé megy az energia(elélvezel) a fejtetőn robban ki.Az ankh azt szimbolizálja,hogy ezt az energiát nem hagyták elveszni,hanem újrahasznosították és visszavezették a szívcsakrába.


Erről itt a 44.perctől lehet animációt látni:


http://www.youtube.com/watch?v=U8NNHmV3QPw

2012. szept. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! :)

Saját tapasztalatom szerint van ereje a magamon karkötő formájában viselt ankhnak. Szerintem az egyik legerősebb szimbólum ez. Sokféle elmélet létezik arra vonatkozóan, hogy mit jelent: [link]

Én úgy gondolom, hogy mindenki önMAGa tudja a hitvallása/meggyőződése szerint, hogy neki milyen jelkép a legjobb...

2012. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4.nek:

köszi, és igen, lehet, hogy becsapom magam, de ezesetben nem ugyan az a hazugság, mint egy igazi hazugság :P a cél szentesíti az eszközt

Többieknek köszi, reméltem, hogy nme csak nekem hoz szerencsét ^^

2012. szept. 1. 08:00
 8/10 anonim válasza:

Az ankh a férfi termékenység szimbóluma volt az ősi toltékoknál.

Atlantis hagyatéka volt sok nagyenergiájú ismerősöm szerint úgyhogy vigyáznék vele; én nem merném felrajzolni.

A kirobbanó csakrákat meg elhagynám, mert elék bizarrul hangzanak.

2012. szept. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez is tipikusan olyan dolog, hogy féls tőle, ha nem érted, ha tudod 'irányítani', hsználni, akkor nagyon jól jön :3
2012. szept. 3. 12:46
 10/10 Pali1977 ***** válasza:
Az Ankh az élet szimbóluma volt a régi Egyiptomba, és a mágiában is használatos így igen, lehetséges h van ereje, ami leginkább abból táplálkozik h bízol és hiszel benne.
2012. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!