Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az oldalról?

Figyelt kérdés

[link]


Ez most csak egy szerepjátékos oldal és ezek kitalált dolgok?Egyáltalán honnan veszik ezeket a dolgokat?Van ennek bármi valóságalapja is, vagy csak egy humbug?


2011. júl. 17. 21:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:29


Te komoly függő vagy már most nem sértésként xD

Jó, jó, annyira nem nagy baromság csak kissé meglepő hogy honnan vesznek ilyen dolgokat.Egy ideig tényleg bekajáltam ezeket a dolgokat (o.O) és most egy kicsit mérges vagyok. ^^Persze itt most nem csak konkrétan a vámpíros részről van szó hanem minden másról is ami az oldalon van.Ehhez tényleg komoly fantázia kell, ha ez valóban csak kitaláció.De számomra ez a szerepjátékozósdi akkor is hülyeség. A WoW függő osztálytársaimra emlékeztetsz.Bocsánat ha valakit is megsértettem azzal hogy baromságnak neveztem :(

2011. júl. 18. 21:37
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok függő :)

Eddig mindössze két alkalommal játszottam vampire-t, de játszom sok mást. Magust, meg hasonlókat, és néha élő szerepjátékot is, ami lényegében improvizált drámajáték.. majdhogynem színi előadás, de itt minden igazibb, nem előre megírt.

Érdemes kipróbálni, de csak jó, megbízható szervezőknél, mielőtt még baromságnak titulálnátok:D


A vampire játéknál tulajdonképpen már adva van az alap: a történelem és a kereszténység.. mindent egy kicsit a világukhoz kellett csupán igazítani, megtalálni a lehetőséget arra, hogy hihetően beillesszék a vámpírokat, és egy alternatív valóságot hozzanak létre, amibe könnyű azonnal beleélni magukat, ahová könnyű kalandot tervezni.

Már adottak a helyszínek, esetleg alaprajzok is, ami megkönnyíti a játékmenetet. :)


A wow pedig nem szerepjáték. attól hogy valami fantasy stílusú, még nem lesz az..

a szerepjátékok rengeteg stílusban játszódhatnak, és nem csak üt-vág-lootol felépítésűek, hanem komoly drámák, emberi döntések zajlanak:)


Persze, mint minden hobbit, ezt is lehet túlzásba vinni, de ilyet még nem tapasztaltam, és a nagyszámú játékos ismerősöm közt mindenki olvas, művelődik a legkülönfélébb témában, hogy hitelesebb alakítást nyújtson.


Szórakoztatjuk magunkat, a társainkat, és a kalandmestert, aki koordinálja az eseményeket. Kb mint egy bíró a focimeccset, csak épp el kell mesélnie a környezetet, és az alapszituációt.. aztán mindent a játékosok alakítanak, de ő hozza a nagy megpróbáltatásokat, kalandokat.


Mondjuk úgy, hogy a könyvolvasáshoz, a könyvkalandok megéléséhez, filmekhez plusz dimenziókat és társakat adunk.

Biztos te is képzelted már el magad hősnek, vagy főgonosznak, aki másként csinált volna valamit könyvben, filmben... hát egy szerepjátékos ezt megteheti, és az így lejátszott kalandok remek sörözős témák a játékosok közt, ahogyan azok a bizonyos óriási kifogott halak a horgászok közt.

Ez is csak hobbi, de erőteljesen kapcsolatépítő, lélekfejlesztő és szórakoztató, ha pedig élő szerepjáték, akkor a szabadban rengeteg mozgással is járó, táborozós móka.


AZ északi országokban már komoly hagyományai vannak a dolognak, bár ott kezd átalakulni, mára többnyire célzott, tréningszerű szituációkat oldanak meg, ezzel pedig kiterjed a társadalom nagyobb részére.


Nyugodtan kérdezz, ha érdekel még valami.

2011. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Engem egy dolog érdekel a vampire. Te mikor végigjátszottad akkor több befejezés közül választhatsz vagy csak egy van? Nálam mindig ugyan az ami bosszant. A vampire fantasztikus játék ha esetleg hasonlót tudsz ajánlani örülnék neki. De ha egy mód van rá ne ilyen wow félét magyarán ne egy kitalált világba játszódjon a sztori. Nekem az egész játékban a történet a párbeszédek a hangulat a vámpírok a klánok minden tetszett. A klánok közül a Cappadociaiak. Maximálisan kielégíti ez a játék az illyes fajta igényeimet. meg az se utolsó szempont, hogy gyakorlatilag az egyetlen játék amivel valaha játszottam a fifát nem számítva nem vagyok se nagy játék se számítógép fan.
2011. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

én az asztali szerepjáték változatával játszottam, de ha nagyon akarod, akkor ajálnhatok gépeseket, amik bejöttek:


-Icewind Dale-régi játék, tökéletes magyarosítás, párbeszédes szörnyölős, szintén szerepjáték változatban is létező játék :)


-Portal 1-2- ügyességi, agymozgató, nagyon hangulatos játék.


-Fallout játékok-posztapokaliptikus világban játszódó, nagyon hangulatos terekkel, és háttérvilággal.

2011. júl. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igazán kedves hogy ajánlottál, de ezek alapján ami érdeklődésünk homlokegyenest más. Az első már egy kép után nem tetszett a második a portal nevűt meg se néztem a harmadikról hallottam, de miután néztem hogy a jövőben játszódik hát sajnos az nekem már is nem bejövös. nálam egy játék a régmultba legyen ókor középkor semmi más. abba minden lehet akkor vámpíros, stratégiai bármi. de ami jövőbe játszódik vagy túl fantasztikus az már nem. gyanítom te szereted a scifit én rühellem.
2011. júl. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát olyanokat próbáltam ajánlani, aminek van egy különleges hangulata, függetlenül attól, mennyire régi vagy új, mert úgy éreztem, ezt keresitek.


De ha a reneszánsz környezet még elfogadható, akkor Assassin's Creed :)

2011. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen ismerem. Nekem nem azzal van baj hogy régi vagy új egy játék. a vampire 1999es játék és még 2011ben is nyomtam vele és még fogom is sokszor az biztos. hanem a multba játszódjon. ahol íjjászok vannak kardok régi városok. középkor reneszánsz maximum a 20adik század legelejéig. de azért kösz az ajánlásokat ezért felpontozlak.
2011. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
úristen, mire megnézek egy kommentet, megfájdul a fejem, mert olyan hosszú. de ha most az összeset megnézném, ide is hánynék
2011. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!