Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mire használható, mire jó a...

Mire használható, mire jó a mágia?

Figyelt kérdés
Olvasom itt, hogy a mágia nem hókuszpókus meg ilyenek, meg teljesen természetes. Nem tudom, hogy akkor most mit is lehet kezdeni vele, mi számít mágiának és mi nem.
2011. jún. 8. 00:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyesek mágiának tartják azt, hogy képesek transzba esni és ejteni embereket. Jobb körökben ezt hipnózisnak hívják. Hasznát nem ecsetelem.
2011. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Won ***** válasza:

Szia!

akárhogy is hiszed én ködösíteni akarok, de a mágia nem olyan egyszerű, hogy csak úgy pikk-pakk meg lehessen fogalmazni. Ezeken a dolgokon erősen el kell gondolkoznod, hogy megérthesd, mi áll a háttérben. Sokakkal együtt foglalkozom a mágiával, de számomra is van néhány érthetetlen dolog, amit el kell fogadni. Vegyük példának okáért a kereszténységet. Az egy isten van, aki három személy dolog is nehezen érthető. De ne keseredj el , ha elsőre nem megy! Szeretném neked Aleister Crowley, híres okkult mágus szavainak magyar fordítását ajánlani, a könnyebb megértéshez:


"Definíció: A Mágia olyan Tudomány és Művészet, amely az Akarattal összhangban lévő változást hoz létre.


Posztulátum: BÁRMILYEN kívánt változást el lehet érni, ha alkalmazzuk a megfelelő fajtájú és mértéku Erot, a megfelelő módon, a megfelelő közvetítőn keresztül, a megfelelő tárgyra.


Theorémák:


1) Minden szándékos (akaratlagos) cselekvés Mágikus Cselekedet.

23) A Mágia önmagunk és állapotaink megértésének tudománya. Olyan művészet, amely ennek a megértésnek a tettekben való alkalmazása.

25) Minden ember Mágiát gyakorol minden alkalommal amikor cselekszik vagy akár csak gondolkodik, miután a gondolat olyan belső cselekedet amely végül tetteket hoz létre, bár az adott pillanatban talán még nem.”


De ha valami pontosabban érdekel kérdezz rá konkrétan és a válasz is az lesz! Írj nyugodtan!


Üdvözlettel: Won

2011. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egyébként ez egyszerűen tényleg nem lehet konkrétabban megfogalmazni. A mágia a benned szunnyadó erők felébresztése, és a hit ereje által létrehozott változtatások.
2011. jún. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hipnózis oké, nem kell ecsetlened :)

Won: amit leírtál, mint Crowley meghatározása (ami biztos elég pontos), nem értem, hol jön be benne a mágia. Mert az állapotok megértéséhez nem szükséges mágia, meg a gondolkodás sem értem miért mágikus.

Bár értem, hogy én eddig azt hittem a mágia valami hókuszpókus-szerűség, de ez a leírás arra vezet, hogy nagyon általános. Viszont így nem értem, miért kell mágiának nevezni

2011. jún. 13. 10:37
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért, mert általános, egyáltalán nem azt jelenti ,hogy mindenki használja.

alapvetően mindenkiben ott a képesség, hogy a hite erejével változtasson dolgokon - de gyakorlatban ki teszi ezt, most komolyan? Szinte senki.


Épp azért külön kategória, avagy "címszó", mert a mágiához hozzátartoznak a szertartások, az ezoterikus ismeret (ugyanis a tanítások át vannak itatva szimbolizmussal, ami nélkül úgysem érted meg őket), ésatöbbi, ami elsőre hókuszpókuszos hülyeségnek tűnik, de nem az.

Mármint azért a mágia nem olyan, mint a Harry Potterben - illetve személy szerint nem tudok róla, hogy ilyen lenne. De oda jutunk, hogy már a szertartások is hókuszpókuszosnak tűnnek, holott a céljuk épp az ,hogy megerősítsék a hitet és "bevonzzák" a kívánt dolgot - csak ugye ehhez megint jönnek a szimbólumok, tárgyak, ereklyék - amik magukban nem bírnak "varázserővel", a hit tölti fel őket erővel.


Tehát, ahogy látjuk, a mágia központi lényege a hit. És visszatérve korábbi kérdésemre: az emberek gyakran felvágnak a hitükkel, de ugyan a világ hány százaléka hisz valósan abban, hogy ezzel meg is változtathatja az életét? ;)

2011. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Oké, és akkor mit lehet elérni mágiával? Miért több, miért érdemes művelni?
2011. jún. 13. 11:01
 17/17 Won ***** válasza:

Ennél konkrétabban tényleg nem képes senki megfogalmazni, mert a mágia benned él, s az emberekhez hasonlóan sokféle. Főként csak a szertartások az egységesek(ezek se mindig), ezentúl minden személyes. Ha nem lenni ilyen, akkor nem tudná mindenki elfogadni. A mágiában a kereszténységgel ellentétben nincsenek kemény dogmák, melyeket, ha nem tartasz be kiátkoznak az egyházból. Ez nem így van! A lényeg: Tégy, ahogy akarsz, csak ne árts senkinek!!

Visszatérve a másik kérdésedre, hogy a mágiával mit lehet tenni, valójában mindent. Csak néhány dolgot nem teszünk, mert nem etikus. Van egy ún. boszorkánypiramis, ami azt szimbolizálja, hogy a 4 alap vezet el a célhoz: HINNI, AKARNI, TUDNI, HALLGATNI!!!

2011. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!