Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mire használható, mire jó a...

Mire használható, mire jó a mágia?

Figyelt kérdés
Olvasom itt, hogy a mágia nem hókuszpókus meg ilyenek, meg teljesen természetes. Nem tudom, hogy akkor most mit is lehet kezdeni vele, mi számít mágiának és mi nem.
2011. jún. 8. 00:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A mágia a XXI. században a semmirekellő ostoba emberek egy olyan menedéke ahová a beléjük ivódott tények elől menekülnek, miszerint az emberek egyenlők. Ha nem vagyok képes éveket arra áldozni, hogy tanuljak (akár lustaság, akár ostobaság okán), akkor mennyivel egyszerűbb azt mondani, hogy nekem nem is kell tanulnom, mert megszállt az isten nyila, látónak, varázslónak, párnagyereknek (vagy mi a búbánatnak) születtem stb. Ezzel a lépéssel az illető valamely területen szakértőnek állítja be magát és egyenlőséget követelhet a tanult emberekkel. És ezért szólunk be a varázslóknak. A "valaminek születtem és ezért az elithez tartozom" hozzáállással predesztinálják a tudást, ledegradálva a normális emberek szerzett műveltségét.
2011. jún. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez mind oké, de mégis akkor mi az, ami a tanult mágia? Ami nem ilyen veleszületett hatalom?
2011. jún. 8. 10:53
 3/17 anonim ***** válasza:
Azt hiszem félre értettél. Nincs mágia.
2011. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tényleg félre értettelek :)
2011. jún. 8. 12:01
 5/17 anonim ***** válasza:
A sátánnal való frigy. A mágia nem természetfeletti, hanem természetellenes.
2011. jún. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Won ***** válasza:

Szia!

Na röviden: a mágia a gondolat, a tárgyak erejében rejlő hatalom, ami egyben egy művészet is. Bármire alkalmas, minden megvalósítható vele. A mágia valójában nem hókuszpókuszpókusz, hanem a hit teremtő ereje. Két fő csoportot különböztetünk meg, a Magia homine(emberi, vagy alantas mágia) és Mágia divina(isteni, vagy felső mágia).

Ezen belül van rituális és szinkronmágia is.


Üdvözlettel: Won

2011. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pont ilyesmire lennék kíváncsi, csak részletesen!

Mert ez így olyan légbőlkapottnak tűnik, mert alig van benne konkrétum! Nem megbántani akarlak, csak kérlek, fejtsd ki jobban (ha van rá időd, kedved)!

2011. jún. 9. 22:00
 8/17 anonim ***** válasza:
Mágia: Megdugod a csajt és eltűnik.
2011. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 homo ludensz ***** válasza:
Tök mindegy hogy a benned (is) meglévő de szunnyadó képességeket mivel hozod felszínre és minek nevezed azt,nevezheted mágiának is. Egy biztos,egy átlag ember rengeteg munkával sok kudarccal és lemondással érhet el valami eredményt ezen a téren. Mikor már némi képességeknek a birtokában van akkora ő maga is olyan változáson megy át hogy nem fogja ártó szándékkal használni a verejtékkel megszerzett tudást. Mágusnak sem meg meg parafenoménnak sem születik senki csak azzá képezheti magát ha szerencséje van és egy hiteles tanítóra lel. Nehéz megmondani ki az mert sokan toboroznak hallgatókat és ígérik hogy jó pénzért bármivé kiképezik. Ezért sok a kiábrándult mindent kipróbáló és többnyire csalódott az ezotériát megjárt vándor. Itt is érvényes hogy ha vak vezet világtalant akkor sosem érnek célba.
2011. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez is jó, de még mindig semmi konkrét!!!
2011. jún. 11. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!