Honnan kezdjem a mágia tanulását? .
> Részletes információt kérek és nem marhaságot !!!!!!
Hamarosan részletes információnak tűnő marhaságokat fogsz kapni. Ha igényed van tényként beállított kitalációkra, jó helyen jársz!
Menj el a könyvtárba és nézz szét az ezoterika részlegen. Ami megtetszik azt olvasd el, aztán beindul.
Itt meg mindjárt jönnek a roxfortos megnyílvánulások :-(
szervusz!
Azt hiszem egy előző kérdésedre már válaszoltam de megteszem itt is.
Ha el akarod kezdeni valahol akkor érdemes először az önismereted fejleszteni. Ismerd meg magad meditálj a világon egészben és részleteiben. Ezzel betekintésed lesz nagyon sok mindenre s kapsz egy olyan teret ahol később szabadon dolgozhatsz.
könyvből millió van ami hasznos lehet. Raymund Backlend volt az aki a wiccát visszahozta. az ő írására támaszkodhatsz vagy Eliphas Levi de magyarok között is van H ajól emlékszem Szepes Mária.
Ezeke elég jó alapok lehetnek de a lényeg hogy ne nyalj be mindent egyből hanem használd a fejed és legyen benned egy egészséges kétkedés.
1. Fogadd el, hogy az igazi mágia nem Harry Potteres varázslást jelent alakváltoztatással, hókuszpókkal, démonidézéssel, szerelmi kötésekkel meg mindenféle természetfeletti képességgel.
2. Döntsd el, hogy azután is érdekel-e még a mágia, hogy rájöttél: nem sok köze van ahhoz, amiket a filmekben látsz.
3. Szépen elballagsz a könyvtárba és elkezded a történelmet, filozófiát és a vallásokat tanulmányozni. Igen, a vallásokat és nem az ezoterika-részleget, mert ugye a matekot sem a másodfokú egyenleteknél kezdjük.
4. Ha már van némi tudásanyagod a fentebbiekből, tehát jobban megérted hogyan kapcsolódnak a mágiához az olyan dolgok, mint a reinkarnáció, a természet körforgása, a számok vagy épp különféle istenek, akkor vagy rájössz, hogy ez unalmas, vagy így is folytatni akarod.
5. Ha nem adtad fel, akkor nem árt rákeresni a mágia "műfajaira", és eldönteni, hogy mi érdekel a legjobban. Úgysem lehet egyszerre belekapni mindenbe, tehát válassz: mi érdekel? A kristályok? A rúnák? A gyógynövények? A telekinézis?
6. Ha eldöntötted, akkor ismét elballagsz a könyvtárba, és kiveszel az adott témával kapcsolatos könyveket. Körültekintőnek kell lenni, mert a piac tele van ezoterikus szeméttel, de lehet igényes anyagokat találni. Nem kell azonnal elcsábulni a Da-Vinci kódos köteteken, inkább vegyél ki többet, hogy tudj összehasonlítani.
7. Nem árt rákeresni a dolgokra az interneten is, csak előtte tessék szépen megfogadni, hogy továbbra sem dőlünk be minden hülyeségnek, hanem reálisan szemléljük a mágiát. Mert tök jól hangzik, hogy valaki atlantiszi angyalokkal cseveg - de mire ide jutsz, már tudni fogod, hogy Atlantiszról kb. összesen öt mondat esik meg egy antik írásban, a többi meg hozzátoldás. Ugye-ugye, milyen jó volt az elején a filozófiát is átböngészni!
8. Ha egy adott témakörül kialakítottál egy véleményt, nem árt elbeszélgetni róla másokkal, mondjuk itt GYK-n. Mert az eltérő vélemények és cáfolatok tovább bontják a témát, és még mélyebben megismerkedhetsz a valós mágiával.
Nos, talán nem véletlen, hogy mit mondják, ha az ember tényleg mágiát akar tanulni, az évekig tart...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!