Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen (mágikus) megfelelések...

Milyen (mágikus) megfelelések vannak?

Figyelt kérdés
Olyan írjon, aki ténylegesen jártas a témában. Nekem bájitalfőzéshez kénének megfelelések. A növények megfeleléseiről van listám, én a GYÜMÖLCSÖK, ZÖLDSÉGEK, MAGVAK megfeleléseire lennék kíváncsi. Természetesen nekem ezeknek nem a fizikai (pl. a csalán vértisztító), hanem a lelki hatásaik kellenének. Előre is köszi. :)
2011. márc. 22. 21:43
 1/10 Tom Benko ***** válasza:
0%
Amilyet jónak látsz. Mindegyiket meg lehet indokolni, mert semmilyen alapjuk sincs.
2011. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért ez nem igaz, minden kristály, növény, stb. rendelkezik egy bizonyos rezgéssel, energiával. Ezt nem indokolni kell. Csak azt nem tudom, hogy a magvak, gyümik, zöldségek milyen lelki hatással rendelkeznek.
2011. márc. 23. 22:13
 3/10 Tom Benko ***** válasza:
0%

Ha gusztusosan készítik el őket, sokkal ízletesebbek, ennyi az összes lelki ok.

Energiával nem rendelkezhet semmi, mert az csak egy mennyiség, nem tulajdonság. A rezgés tulajdonság, valóban rezeg is minden. De ez csak a geometriától és anyagtól függ.

2011. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
???. Én most nem a mennyiséget kérdeztem. És de igen, minden élő dolog rendelkezik energiával, minden növény, minden ember, s te is. Mit gondolsz akkor miért vannak gyógynövényes könyvek? Ha nem lennének bizonyos növények, mik erre is erre hatnak, hanem minden növény mindenre jó lenne, akkor csak azt mondanák, szedj valamilyen növényt a kertből, csinálj belőle teát, és az majd segít meggyógyulni.
2011. márc. 25. 21:18
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
0%
Nem. Nincs olyan dolog, hogy energia. Állapot van. Az "energiája van" szófordulat egy sokkal hosszabb, de pontosabb kijelentés rövidítése. Egyébként tényleg minden növénynek van energiája, pl. helyzeti. Nem emiatt ajánlják bizonyos problémákra, hanem mert különféle vegyületek vannak bennük, amik megfelelő problémák esetén azokat megszüntetik.
2011. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Najó, nekem ide most nem fizikusok, meg kémikusok, magyarázkodók kellenek. Tudom hogy bunkó vagyok, de ez van. Inkább senki se írt volna, inkább vártam volna évekig a választ.
2011. márc. 27. 00:13
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
0%
Ez nem magyarázkodás, hanem valóság. Ez van, nem kötelező szeretni, de jobb nincs. Ha pedig a valóságról van kérdésed, akkor pont, hogy fizikusokhoz, kémikusokhoz, biológusokhoz és geológusokhoz kell fordulj. Ha nem, akkor meg szabadon fantáziálhatsz.
2011. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem van egy pár kiírva; ha írsz egy privit, a válaszban megpróbálom összeszedni neked. :)


Szép napot neked!


ParlanDo

2011. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eljutottunk odáig, hogy már az életenergiában sem hiszünk?


Ez azért elég necc..


Mégis mi mozgatna akkor mindent, ha nem lenne energia? Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja? :D

2011. ápr. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
0%
Az energia nem hajt semmit. Az csak egy számérték, amit az egyes állapotokhoz rendelnek, hogy legyen mivel jellemezni azt. Életenergia meg végképp nincs.
2011. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!