Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Sherine Khalil/Athena létező...

Sherine Khalil/Athena létező személy volt vagy csak kitalált?

Figyelt kérdés
(a portobellói boszorkány)
2011. febr. 19. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Már nincsen, de jó volt...Portóival leöblíteni:D. Porhanyós húsa volt, hamar megsűlt.Ha még ismersz boszit csak szólj. Szeretjük őket:D.
2011. febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerinted vicces a XXI. században boszorkányégetéssel poénkodni???
2011. febr. 19. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Te is az vagy ?.....Ó hát ide csak azok tévednek ?! Akkor már értem miért nem volt net a középkorban:D.
2011. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok boszorkány, de szerintem nem vicces boszorkányégetésről írni, amikor több százezer embert égettek meg vagy kínoztak halálra azért, mert a szomszédja/ellensége azt mondta rá, hogy boszorkány. Ami önmagában még nem jelent semmi rosszat. Az nem furcsa, ha boszorkányégetésről poénkodik, de az mondjuk igen, ha koncentrációs táborok szenvedőiről? Ugyanúgy emberek haltak meg mások kénye-kedve szerint.

Sajnálom, hogy az ezo-topik itt tényleg kizárólag hülyék vagy provokátorok dagonyázóhelye!


A kérdés továbbra is az lenne, a történetben szereplő nő létezett-e a valóságban.

2011. febr. 20. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy nem véletlenül ?


[link]


A boszorkány (másképpen boszorka) a néphit szerint olyan nő (késöbb akár férfi), aki természetfeletti, démoni képességekkel rendelkezik, és rosszat, betegséget, pusztulást hoz. A hasonló feltételezett képességekkel rendelkező férfiakat boszorkánymesternek nevezték.


Ma meg az ezo tv-ben lenyúlnak mindenkitől pénzt, lehet hogy mégsem volt olyan sötét a középkor.

2011. febr. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam soha, hogy nem véletlenül öltek meg ennyi embert boszorkányságot tajtékozva, és azt sem gondoltam soha, hogy egyes népek megérdemlik a koncentrációs tábort, és még sok ilyesmi gonoszságot nem gondoltam, miket kéne csinálni olyan emberekkel, akik nem olyanok mint én.


A válasszal meg már ne is siessen senki, megtaláltam:

http://www.youtube.com/watch?v=5fElcOGalO8&playnext=1&list=P..

2011. febr. 21. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy voltak boszorkányégetések ! Nyílván elítélem az ilyen tetteket, de szerintem ez nem létezett.


Elnézést kérek, ha valakit megbántottam volna !


Véleményem szerint, ezt mostanában találták ki. Középkori írásokból ismerünk sok furcsa hiedelmet, a mumusokat, egyszarvúakat hittek az emberek a medvefejű emberekben is, meg a koboldok aranyában, amit a szivárvány alá rejtett el. Ezek a boszorkányos dolgok innen eredeztethetőek.


Biztosan ismered a jancsi és juliskát. Abban is emberevő volt a boszi. Régi feljegyzésekben benne van, hogy a falu végén laktak ilyenek kis házakban és a faluból raboltak kisgyereket és megették. Elképzelhető hogy akkor ezeket elégették a falubeliek tévesen. Valószínűleg a vámpír betegséghez hasonlatosan a boszorkány is Candidás volt és ezért ettek embert, mert az agyukban levő acetilkolindizmutáz jótékonyan hatott erre a betegségre. Cukorbetegek is voltak, hiszen a mesében is cukorból volt a háza, ezeket a régi leírásokat már nem ismeri a mai ember, csak ami később lett belőle mondák. Kétlem, hogy lettek volna olyan esetek, hogy a szomszéd azt mondta, hogy gyíkká változtatta de már elmúlt ezért elégettek volna embert.

Ez téves folklor szóhagyomány volt.

2011. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami a kérdésedre a választ adja. Nem hiszem hogy egy regényben levő ember valójában létezett. Csak kitalálták ezt.
2011. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem minden regény szereplője kitalált :-D


A kétlem, hogy voltak boszorkányégetések"kijelentés pedig vetekszik a "kétlem, hogy volt zsidódeportálás" kijelentéssel :-P

2011. febr. 22. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!