Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen hatásai lehetnek a...

Réti Manó kérdése:

Milyen hatásai lehetnek a Necronomiconnak?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy ha elolvasom a Necronomicont, akkor történhet-e velem valami, és ha igen akkor mi? Főleg olyan emberek válaszai érdekelnek, akik már olvasták a könyvet, vagy valamelyik ismerősük olvasta.
2011. jan. 5. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
az meg miféle könyv?
2011. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én el kezdtem olvasni, de nem kötött le különösebben.

A varázsigék, amik a végén vannak, amikkel lehet átkozni, megidézni stb. nekem hókuszpókusznak tűnik, amit nem tudnék / tudok komolyan venni.

2011. jan. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Platypus ***** válasza:
Ez a könyv csak írói fantázia, Lovecraft találta ki. A kérdéses kiadványt egy Peter Simon nevű csóka írta, 1977-ben, Lovecraft után szabadon. Csak egy démoni hangulatú értelmetlen blablával teleírt könyv. Nekem is megvan, szerepjátékhoz érdekes szövegeket lehet belőle idézni. Miután elolvastam, az egyetlen hatás, amit észleltem magamon, az az volt, hogy rohadt álmos lettem. Nem egy izgalmas olvasmány.
2011. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
több helyen olvastam, hogy elméletileg van egy "eredeti" is, amit lovecraft előtt írtak, ez akkor most hogy van?
2011. jan. 5. 20:37
 5/16 A kérdező kommentje:
meg azt is olvastam, hogy Aleister Crowley is írt egyet.
2011. jan. 5. 20:45
 6/16 Platypus ***** válasza:
Lovecraft novelláiban mindig úgy szerepel, hogy egy Abdul Alhazred nevű arab írta valamikor jó régen. De maga Lovecraft is leírta, hogy az egészet csak ő találta ki. Csak a műveiben szerepel mint valós könyv. Később több Necronomicont is írtak a munkái alapján, ezek mind fanáziaművek.
2011. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Túlságosan rettegve tőle simán az őrületbe hajszolhatod magad. Csak nyugi.

Egyébként ha lehet ne írogasd le vagy ejtsd ki a neveket, szimbólumokat. Igaz a legtöbb kiadásban össze vannak kutyulva, helytelenül szerepelnek, de nem érdemes kockáztatni. Előbb művelődj, mielőtt gyakorlati próbákat teszel.

2011. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Ezek a kérdések is csak Lovecraft nagyságát bizonyítják. Olyan jól sikerült megteremteni a novelláiban szereplő mítoszt, hogy sok hülye valósnak hiszi egyes elemeit.


Bezzeg a Nyugatvégi Piros könyvet vagy az Oda-visszát senki nem keresi a könyvtárban.

2011. jan. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
mert a nyugatvégi piros köny és az oda-vissza nincs bent a könyvtárban :D a necronomicon ehhez képest bent van
2011. jan. 9. 18:23
 10/16 Platypus ***** válasza:
"A kviddics évszázadai" és a "Legendás állatok és megfigyelésük" is megvehető a boltban, ettől még nem lesz valós a Harry Potter.
2011. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!