Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Sátán a mi világunkban...

A Sátán a mi világunkban lehetséges, hogy a Mátrix alkotása?

Figyelt kérdés

Zoltán kvantumfizikus kérdése :


A sötétség nem egy létező princípium, hanem a fény hiánya. Habár az emberi észlelés alapján egymás ellentétei, de mégsem az. A fény egy valós pontosan megfogalmazható dolog. Ellenben a sötétség nem az. A sötétségnek nincsenek forrásai, csak ott van jelen ahol hiányzik a fény.


Ebből kiindulva a Sátánnak nem lehet(ne) léteznie, hiszen az emberi lélekben Istennek a hiánya az. Isten alatt nem egy egyházi személyre gondolok, hanem egy pozitív gondolati gyűjtőfogalomra (szeretet, empátia, együttérzés...)


* * *


A való világban a spirituális emberek azt mondják egymástól és filozófiai irányzatuktól függetlenül, hogy létezik ennek a negatív frekvenciának a gyújtópontja alias a Sátán. Amennyiben ez az negatív ellentéte a Teremtésnek nem szellemi létező, de mégis jelen van világunkban, akkor lehetséges hogy a szimuláció teremtette ? [link]


* * *


Vannak MI által alkotott képek a mennyországról, földönkívüliekről, más pozitív dolgokról amiket most nem linkelek ide, mert annyira félelmetes, de azok is bizony erős negatív érzelmi töltetűek. Ez annyit jelent az MI érzelmektől mentes, semmi empátia sincsen benne. Lehet ő a mi sátánunk?



2023. febr. 28. 18:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

Tök fontos a Mátrixban gondolkodás esetében Baudrillard munkássága, akinek gondolataira a film épült. Nagyon javaslom, hogy nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=bf9J35yzM3E


Szerintem a sátánnak számtalan ruhája van. Engedelmes ő, és oda megy, ahova az emberek kivetítik. Valaki sátánnak gondolja a migránsokat, és máris ott a sátán-élmény. A sátán azok számára valóságos, akik sátánoznak, és meglátják őt a dolgokban. "Elpusztítani" más elméjében nehezen lehet, de a sajátodat megtisztíthatod azzal, hogy nem foglalkozol vele. Annyi hatalma van, amennyit az emberek adnak neki. Magától semmi.

2023. aug. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%

#11

Véleményem szerint aki a mátrixról beszél mint valós dologól, az azt sem tudja merre van arccal előre.

2023. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
58%

#11 vagyok. Alapvetően egyetértek veled. A mátrixszal, mint dologgal az a probléma, hogy nincs éles határvonal közötte és a valóság között. A Mátrix, mint film az ábrázolásban ott hibázik, hogy feltételezi, hogy a mátrix és a valóság élesen elkülönül. Így ez csak egy variáció Platón barlangjára, ami idejétmúlt és nem írja le jól a XX. századi és jelen helyzetet. Érdemes elolvasni a kapcsolódó Wikipedia bekezdést: [link]


A filmben ettől vannak használható elemek. Pl. az elemgyár egy szép allegória, ami arról szól, hogy az ember olyan dolgokért vágyakozik, amiért nincs szüksége, és ami csak a státusz szimbólum eleme miatt hoz neki boldogságot. Így lesz eleme a társadalomban, ahol a gépek (Baudrillard szerint: szimbólumok) kiszolgálója lesz. Ezek a szimbólumok lehetnek: sportautók, luxusnyaralások, jó fotók az instán, stb.

2023. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

#13

A probléma ott kezdődik, hogy honnan a feltételezés?

Valaki kitalált valamit, szóval lehetséges? Ez nem így működik.

2023. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
30%
#14 nem tudom, hogy mire célzol. Én Baudrillard munkásságáról beszélek. Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
2023. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
38%

#15

Igen, ott beszélünk el egymás mellett, hogy én valós emberek ideológiájáról beszélek.

2023. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
Jean Baudrillard valós ember, a XX. század ismertebb filozófusai közé tartozik. Főként a média, a kortárs kultúra és a technológiai kommunikáció elemzőjeként ismert. A szimuláció és a hiperrealitás koncepciójának megalkotójaként tartják számon.
2023. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
54%

Oké, viszont a kispista nem abban hisz és nem arról beszél amit írsz.


De a mátrix és a hasonló elméletek már az első lépéseikkel logikai hibákat vétenek.

Szerintem ez nagyobb probléma.

2023. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

Olyan jó kérdés lett volna. De el kellett basszad az utolsó bekezdéssel.


Nem a szimulávió teremti, ahogy a sőtétet sem az univerzum. Egy mellékes néha rossz. A bogár sem rossz, mert pici, de még sem jó. Nem tesz jót, de más bogarakat zabál egész életében. Az oroszlán sem rossz, mert pici, muszáj gyilkolnia, az ő szintjén ez nem rossz.

A rossz, szóval sátáni dolgok is csak mellékesen kialakult dolgok. Nem teremtette őket senki sem, illetve az egyén teremti őket, amíg van benne hely a jó mellett.


Az MI nem gonosz vagy jó, csak egy program. Nincs realitás érzete, csak csinálja amit a kódja diktál. Azért vannak olyan képek, mert az emberek szarok az MI alkotásban, ami így ócska fos.

2023. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%
Zolibácsi sok hasonló kérdést még.
2023. okt. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!