Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Megtartod a Boszorkány-ünnepek...

Megtartod a Boszorkány-ünnepeket? (Samhain, Beltane, Imbolc, Litha, Lughnasadh, Mabon, Ostara, Yule)

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor pontosan hogyan ünnepled meg? Mit csinálsz az nap?
2010. szept. 19. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
mi az a boszorkány ünnep???
2010. szept. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem tartom meg,pedig boszi vagyok a javából.A rontásaim mindíg megtalálják az illetőt,és a jó szándékaim is .
2010. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
eret vágok
2010. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2010. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
felvetődik a kérdés, hogy nyugatiasan tartod meg a bosziünnepeket olyan wicca módon, vagy rendesen tartod meg a boszorkányünnepeket, eredeti formájukban, illetve a druida ünnepeket...?
2010. szept. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Ezek nem boszorkány-ünnepek, hanem a régi kelta időszámítás természeti ünnepei.

Tudom, hogy ma nagyon divatos boszorkánynak nevezni magad, de ezt sokan hülyeségnek vélik a negatív felhangja miatt, ezért nem tanácsos így kapcsolatba hozni az ünnepekkel- főleg, ha tényleg semmi közük egymáshoz.

A boszorkányok ugyanis a tévhit ellenére nem egyenlőek a wiccákkal (manapság ők tartják meg ezeket az ünnepeket), és sokakat zavar, ha a kettőt összefüggésbe hozzák.


Egyébként igen, ünneplem ezeket a TERMÉSZETI-ÜNNEPEKET.

2010. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Samhain-kevert hagyományok:D "Átoktorta", pia, temető XD
2010. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Részben. Fehér gyertyát szoktam gyújtani. Samhainkor narancssárgát, ilyenkor öntök gyertyát, a természetet járom, terméseket keresek. Párat ki rakok a kinti "szentélybe", és hümmögve éneklek. De úgy, hogy senki ne vegye észre, mintha magam is egy volnék a fák, tavak szellemi közül.


Egyébként én is kissé összeolvasztom a kelta és a keresztény ünnepeket. Yule idején gyertyát gyújtok, néha sétálni megyek, a fényre gondolok. Ostara idején elkap a tavaszláz. A gyertyagyújtás, séta a természetben, és az ünnephez kapcsolódó alkotás - pl festés - mindig jelen van.

2010. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen megtartom a WICCA-KELTA ünnepeket.
2011. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Yule mint kelta , boszorkány ünnep!?!?!?! MÉG MIT NEM! Yule régi nevén Forn Sidr , új nevén Ásatru vallás ünnepe (sólarblót) Ilyenkor kell Yule bockkent , "északi kecskét" égetni , ami általában szalmából és madzagból vagy anyagból áll. Odinra mondom : megnevettetél , de egyben meg is botránkoztattál azzal hogy boszorkány ünnepnek nevezet .. Egyébként én ünneplem.
2018. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!