Miért rossz a fekete mágia?
Nemrégiben kezdtem komolyabban foglalkozni a spiritualitással, reikivel, fehér mágiával. Erről az oldalról a tanítóimtól sok mindent megértettem, de a sötétebb oldalról mindenki hallgat. Úgy gondolom ahhoz hogy tudjam mitől is kell védenem magam, ismernem kell a másik oldalt is.
Semmi információt nem találok arról hogy a "fekete mágia" miért rossz, kinek és hogyan árt KONKRÉTAN, miért NE csinálja az ember.
Mindenhol csak azt írják, vigyázz, nem szabad, az rossz, de senki sem magyarázza el, miért, és mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban.
Erre szeretnék most választ kapni.
Sok a mellékhatása.
Ezek erősebbek is lehetnek, mint a fő hatás.
A szín csak amolyan analógiai párosítás. Fekete-sötét, vagy gonosz. Logikusan nincs színe(bár már zöld mágiáról is hallottam wiccákkal kapcsolatban), csak célja. A klasszikus, és ókori időszakokban nem is volt elkülönítve a mágia morálisan. Persze volt, amit akkor is tiltottak az akkori társadalmi, erkölcsi normák szerint, de ilyen kategóriák nem voltak.
A keresztény világban pedig a mágia minden formája tiltott volt, azaz mindet nevezhetnénk fekete mágiának.
Köszönöm a válaszokat.
"Azt gondolom nem kell magyarázni, hogy az átok miért rossz." - Igazából de, pont erre vagyok kíváncsi. Azt értem hogyha valakire "átkot raknak" az szenved,beteg lehet,szerencsétlenségek érhetik. De a küldőre hogyan "száll vissza"?
Mert sokszor azt látom hogy gond nélkül átkoznak, okoznak rosszat másoknak és nem lesz következménye.
Ugyanakkor a jó szándéknak, és áldásnak se látom az eredményét sokszor.
Akkor honnan tudja az ember, hogy jól csinálja, vagy nem, árt vele vagy sem? Mik a jó/rossz következmények?
Ha tudtok konkrét esetet, példát, talán az lenne a legjobb.
Értem hogy rossz,meg árt, de miért? És ki dönti el hogy rossz vagy jó? Mert ugye egy átok is csak az egyik fél szemében rossz.
Akkor is kihatással van rád, ha nem sikerül megátkoznod valakit. Annyira azért az sem könnyű. Az átok olyan érzelmekből fakad, amik eleve károsak. Harag, gyűlölet, féltékenység, irígység, stb. Ezek már önmagukban ártanak neked, és ha még ezeken felbuzdulva próbálsz ártani valakinek, az pláne felkorbácsolja ezeket az érzéseket. Ha véletlen sikerül ebből kiindulva átkot küldeni valakire, az még inkább felerősíti az ilyen érzések káros hatását, és megtoldja még két tényezővel, amiből az egyik az ok-okozat, tett, és következmény törvénye. Ez nem feltétlen látszik azonnal, viszont elkerülhetetlen. A másikat kihagyom, mert az olyan ötleteket adhat egyeseknek, amivel már esélyük van legalább maguknak tényleg komolyan ártani.
A jó szándék, ha önzetlen, akkor nem vár eredményt, illetve ellenszolgáltatást. Fog kapni, egyszer, a megfelelő időben, mert ugyanúgy érvényes a tett, és következmény törvénye erre is. Plusz a jó szándék belső egyensúlyt teremt, épp az ellentétét, mint a negatív érzelmek.
Az átok nem csak a célszemélynek rossz, a küldőnek is, csak a küldő sok esetben ezt nem tudja, vagy nem érdekli. Már az rossz a küldőnek, hogy a fejébe veszi ilyet csinál, még nem is csinált semmi konkrétat, de magának már ártott. Olyan érzéseket táplál, és erősít magában, amik nem csak szellemileg, de hosszú távon fizikailag is tönkre teszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!