Létezik barnás-sötétszürkés holdkő?
Lehet hogy az amit holdhőnek tartasz az nem holdkő.
Én legalábbis így jártam.
De a Google semnagy segítség ezzel.🙁
A képkereső szerint egészen sötét karamell színig előfordul, és a sárgás csíkok sem ritkák. De tényleg kellene hozzá feltöltött kép, hogy a találatokkal össze lehessen vetni.
(ékszer minőségben is van egészen barna holdkő)
Dobj egy képet róla.
Ha csiszolt, akkor kép alapján nem igazán lehet megmondani, mert a látható kristálytani jellemzői javarészt odavesznek. És gondolom nem akarod kettéhasítani, hogy lásd a hasadását vagy a törését, és megkarcolni sem akarod gondolom, hogy a karcolási pora milyen. A másik baj, hogy K sok féle szilikát ásvány van, ezen belül szintén K sok tektoszilikát vagy földpát. Az tekto- és filloszilikátok az a két csoport amelyek nagyon gyakran izomorf ásványtársulást alkotnak. Tehát lehet két teljesen eltérő kémiai összetételű, de hasonló kristályrendszerben kristályosodó ásvány is egyben.
A színüket pedig ahogy már írták is nagyban befolyásolja a szennyező anyag és a fénytörés. Csiszolás után akár halványodhat is, erősödhet is, de el is tűnhet a színe.
A mangán lila vagy rózsaszín színt ad. A titán kéket vagy narancssárgát attól függően, hogy elemi állapotban vagy oxid formájában van jelen. A vas a sárgától a barnáig bármit. A szén szürke és fekete színt ad. A jód sötét lilát. Az urán citromsárgát. A higany halvány bíbor színt. A radioaktív sugárzás szinte bármit, de általában marad az eredeti szín és zavarossá teszi és olyan lesz mint a tejüveg.
Szóval lehet olyan színű amilyen neked van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!