Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hisztek a mágia meg a varázsla...

Hisztek a mágia meg a varázslat létezésében? (Én nem)

Figyelt kérdés

Sokan annyira bebeszélik maguknak, hogy tudnak varázsolni meg ilyesmi. Pl.: Jósolnak

Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről. Én nem hiszek az ilyenekben.


2010. aug. 14. 18:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem csak nem hiszek bennük, tudom, hogy nincsenek.
2010. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
nem igazan, de az teny hogy vannak olyan emberek akik felsobbrenduek mint mi (ezt a szot ugy ertem megalmondjak a jovot, most nem arra gondoluk hogy mondjuk kapsz egy tollat, hanem meghal valaki vagy mi fog torteni vele valamikor, vagy nagyon ritka eset mikor megerint valaki valakit es tudja mi fog tortenni vele meg ilyesmik, vannak emberolvasok leolvassak mit erzunk egy adott pillanatban barmannyire is probaljuk altszazni, en pl mikor alszok akkor mintha az almomat iranyitanam, tudok beszelni hogy jo ezt csak almodom, ez most nem igaz, most fel kell keljek mintha nem is aludna az egyik felem XD, jah + jogazni se tud mindenki, a sulinkba jott egy jogatanar es mondta hogy o mar kb2 honapja nem aludt csak jogazott naponta vagy 1-2 orat es egyaltalan nem faradt annyira ki tud kapcsolodni), szal teny hogy vannak "kicsit" kulonosebb amberek az atlagnal :P
2010. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Jah, de ez tehetség, nem varázslat. Am grat, hogy tudsz tudatosan álmodni, nekem eddig nem sikerült!
2010. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Én hiszek benne. De inkább abban, hogy lehet manipulálni az energiákat, bármiről is legyen szó.

Off: bocsi, hogy kötekedek, de ha a jógatanár nem aludt 2 hónapja, akkor már meghalt volna végkimerültségben (,mivel nem álmodott, és ha valaki nem álmodik (,nem kell róla tudnia), akkor, ahogy már írtam, végkimerültségben hal meg).

2010. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából álmodni nem kell, elég a mélyalvás.


De aki meg írta, hogy ha majd az agyunk 50%-t használjuk... jézusom, felejtsük már el ezt a 10%-os hülyeséget. Az agy nem fejlődött volna ekkorára, hogy ne használjuk, evolúciósan baromi nagy hátrány az, hogy a csecsemőknek ekkora feje van, meg úgy általában hogy az emberi agy ennyire sérülékeny, ha nem lenne akkora haszna, nem maradt volna így. Tehát 100%-t használunk, a 10% az az EGYSZERRE, esetleg tudatosan.

2010. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
tudatos álomban varázsolj...na ott bármit megcsinálhatsz...am én régen mindig úgy mondtam , hogy garázsolni xD
2010. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
természetesen, de úgy gondolom, hogy hamarosan a most misztikus dolgok magyarázhatóak lesznek tudományosan is, legalábbis egy részük. :)
2010. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez az, nem látod a különbséget a régen misztikus dolgok meg a most misztikus dolgok között. Régen a tudományos módszertan igen fejletlen volt, nem úgy vizsgálódtak, ahogy ma. Abból indul minden ilyen ezo-tudományos idióta ki, hogy a tudósok NEM HAJLANDÓAK foglalkozni vele. Pedig hidd el, hogy megtörtént. Ha más nem, a hadsereg megvizsgálta a használhatóságát. És valamiért elvetették. A Tudomány (nagy betűvel) nem foglalkozik megismételhetetlen dolgokkal.
2010. aug. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
92%

tisztában vagyok a tudományos módszerekkel és a kutatások logikájával, és kellően szkeptikus vagyok ahhoz, hogy alaposan megszűrjem, mi az ami hihető és mi az ami hülyeség. ;)

Azt is tudom, milyen fontos a megismételhetőség, ugyanakkor rengeteg okkult kísérlet van ami megismételhető, de egy tudós sem adná nevét hozzá, mert hiába ismételhető, nincs még letisztázva minden ami a háttérben húzódik( ezért van egy-két körülmény, ami alkalmasint nem ellenőrizhető), és egyfajta boszorkányüldözésnek esne áldozatul a tudós, és onnantól nem folytathatná tudományos munkáját.


Mindenesetre pont az, amivel példálózol, a régi kísérletek tudományos igazolása a további lehetősége annak, hogy a mostani dolgok nagyrésze ( nyilván nem a népbutításos hülyeségek, hanem a komoly dolgok) magyarázható legyen. a tudomány is fejlődik, és egy új felfedezés lehet hogy magyarázni fog most még képtelenségnek tűnő dolgokat.


érdekes katonai kísérletek:

amerika: elektromágneses mezővel történő lövedék elhárítás. Tiszta Star Wars, nagyon okkultnak is tűnik, hogy a semmin pattannak a golyók, de látod, már ismerjük a háttérben húzódó, nem látható dolgokat, ezért tudomány.


oroszország: teherkocsiról működtethető mobil hangágyú, mely egy bizonyos területen belül egyszerűen elaltatja az embereket. Pszichológiai és pszichikai jelenségeket használ ki, összekötve a biológiai alapokkal. Akármilyen misztikus, már ennek is ismerjük a tudományos hátterét, de még van mit kutatni, amivel emelhető a hatékonyság.


Még érdekességként annyit, hogy az oroszok és amerikaiak kutatás szempontjából pont az okkultizmushoz nyúlnak,ahogy anno a nácik, illetve elődgenerációik, bár ma már sokkal komolyabban. Valamiért úgy gondolják, ez lesz az új hatalom, illetve hadviselés alapja. Nyilván annyiból igazuk van, hogyha olyan újdonsággal tudnak előállni, ami nem elterjedt világszerte, az hatalom. És az okkultista dolgok, még a tudományosan igazolhatóak is, ilyenek.

2010. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!