Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Mi volt előbb a tyuk vagy a...

Mi volt előbb a tyuk vagy a tojás?

Figyelt kérdés
sokszor hallottam, hogy mivolt előbb sokak szerint a tojás de kérdem én, ki tojta azt a bizonyos tojást?:DDDD

2013. szept. 14. 08:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem először kifejlődött valami, ami utána megtojta a tojást. Úgy fejlődött ki, hogy utána tojást tojjon:):):) A tojást csak ki kellett tojni valakinek, meg ki is kellett költeni:):):)
2013. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 nagylzs ***** válasza:
100%

Ismét egy kérdés ami kétértékű logikát használ egy a valóságban nem kétértékű világban. A kérdés egy olyan rendszerben lett megfogalmazva, ahol nem léteznek átmenetek a tyúkok és a nem tyúkok között. Ez a rendszer mentálisan felépíthető, de mivel semmi köze nincs a valósághoz, ezért az adott rendszerben logikával levezetett bármilyen állításnak szintén nem lesz köze a valósághoz.


A valóságban az egyes élőlények "tyúksága" nem egy logikai változó, hanem egy valószínűségi változó. Nem tudom olyan tudományos kutatásról, ami arra kereste a választ hogyan lehet meghatározni egy élőlény "tyúkság mértékét". Mondjuk genetikai alapon. Valószínűleg azért nem készült ilyen tanulmány, mert a biológusok tisztában vannak azzal hogy egy ilyen mérésnek nem lenne értelme. Ha a tyúkok mutálódnak, és kialakul egy új faj ami valami lényeges dologban különbözik, akkor a biológusok belerakják egy új alfajba, vagy esetleg egy teljesen új fajt hoznak neki létre. Olyan értelemben, hogy az új faj vagy alfaj a biológusok által létrehozott mentális rendszerben jelenik meg. A valóságban minden élőlény különbözik a többitől, és azért soroljuk őket fajokba, nemzetségekbe, alfajokba stb. hogy rendszerezzük őket.


Van egy másik fajta válasz is a kérdésre: egyértelmű hogy a tojás volt előbb. Hiszen a dinoszauruszok is tojással szaporodtak, és akkoriban még nem voltak tyúkok.

2013. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Napkiraly ***** válasza:
a 7-es logikáját akartam én is leírni. A tojás előbb volt (amiből az első tyúk kikelt). Azt pedig egy olyan tyúk tojta ami nem felel meg a mai tyúk fogalmának
2013. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
szóval a tojás volt előbb mostmár bölcsebbnek érzem magam ne öljétek meg egymást, egy szál tojásért:DDDDD Napkiraly, ne félj majd teszek fel még 1 új tojásos kérdést a közeljövőben és ki fejtheted a logikádat a tojás evolucióról van még ott ahonnan ez jött!!:DDDD :DDD :DDDDD
2013. szept. 14. 22:23
 15/16 Napkiraly ***** válasza:
rendben, simán jó :D
2013. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

8#-as vagyok, kezd elég idegesítő lenni, hogy én nem mondtam el az őszinte véleményemet eme kérdés válaszáról:

nos sir, az úgy volt, hogy... réges régen mikor még nem létezett se a jobb se a bal oldal, egy tyúk-ember-vadmacska-gyurcsány-medve hibrid szállt le egy csészeajból a földre aki állandóan azt mondta, hogy kárikürr, és eme szépséges földön tojta meg szépséges tojását, amit itt hagyott majd visszatért bilin-milion-nyan nevű bolygójára

melyet tyúk-ember-vadmacska-gyurcsány-medve hibridek és kannibál anime fan andalúziaiak laktak, a tojás melyet itt hagyott abból kikelt egy tyúknak nem nevezhető gallina sapiense [latinul nem tudom mit jelent] eme szépséges állat elrepült egy olyan helyre ahol jól érezte magát, különös módon magyarország akkori helyére és a szervezete a kontinens váltás miatt átmutálódott majd egy tojást potyogtatott ki melyből kikelt a tyúk--------------------------------------------------------------------------------------------------------- vagy nem ^^

2013. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!