Addig márpedig szkeptikus maradok,amíg legalább azt meg nem mondod,hogy hány éves vagyok, és valami egyéb ismertetőt.Ha ezt megmondod, megadom egy sámán számát,aki a messzi Grand Chacon él.
2012. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/14 Shai-Hulud válasza:
Én válaszolnék neked, de ha nem érzed meg, hogy mit, akkor nincs is értelme... :-)
2012. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 anonim válasza:
Megérezni bármit lehet, ha bejön, az ember természetfeletti képességre fogja, ha nem, természetesnek veszi. Ha bejön, akkor az ember csak a bejött dolgokat figyeli, amiből lehet kevesebb van, mégis többnek érzékeli, mert a több nembejöttet nem figyeli.
2012. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 Tom Benko válasza:
Sehogy. Nincs ilyen képesség, csak kognitív disszonancia. Ezen odafigyeléssel és racionális gondolkodással lehet segíteni. A szkeptikusok, remélem, nem kímélnek, nehogy már valaki ilyen állatságot komolyan vegyen!
2012. jún. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Van ilyen képesség,. sőt ez mindenkiben jelen van csak csak sajnos gyrmekkorunk óta elfojtják. Próbálj meg minél több emberről megérezni dolgokat gyakorlásként. Ezt leginkább ellazult állapotban tudod megtenni.:)
2012. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 Tom Benko válasza:
@5: Ezt az állítást bizonyítani is kellene. Előre jelzem, szomszéd néni mesélte típusú meséket és ufó magazinos cikkeket nem fogadok el.
2012. jún. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
Igen, próbálj meg minél több dolgot megérezni, de jegyezd le azokat is, amikor nem sikerül. Ugyanis ezekről hajlamosak vagyunk megfeledkezni. Ha minden eredményt felírsz, látni fogod, hogy néha bejön, néha nem, ennyi, semmi mágikus nincsen benne.
2012. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 anonim válasza:
Fogj egy kártyapaklit(francia), válaszd ki belőle az egyik joker-t, és négy másik random lapot, amik nem joker lapok. Keverd össze őket úgy, hogy ne tudd melyik melyik. Érdemes nem csalni ennél a résznél, mert akkor nincs semmi fejlesztő hatása, csak becsapod magad. Terítsd ki lefordítva az öt lapot, és találd meg elsőre a jokert. Ugyanezzel a kártyapaklival azt is megteheted hogy egyenként végigmész a kártyákon, és megpróbálod szétválogatni szín szerint: piros-fekete kártyákra. Fejjel lefelé persze. Ha az eredményed átlagosan 60% fölött van, akkor már biztos lehetsz benne hogy megérzésből csináltad. Itt áttérhetsz a négy szimbólum szerinti szétválogatásra, bár ez sokkal nehezebb. Válogasd szét a treff, pikk, káró, és kör kártyákat, és ha ez is 60% fölött van átlagban, akkor biztos lehetsz benne hogy megérzés volt. A kutatók kifejlesztettek egy másik kártyás tesztmódszert, a Zener kártyákat. Letöltheted az internetről nyomtatható állapotban, vagy elkészítheted magadnak is őket. Kísérleteket is találsz hozzá a neten bőven. Jó gyakorlást.
ezt találtam. nem tudom mennyire hiteles, de játszani jó vele.
2012. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 Tom Benko válasza:
@rejtelmesrengeteg: Persze nem egy kísérlet, hanem pár száz vagy ezer kísérlet után. Ez már egy stabil mintavételt jelent, bár a franciakártya piros-fekete sorrendjei \frac{52!}{2\cdot13!}-féleképpen lehetnek, ami elég komoly szám. És ekkor még mindig csinálni kell vele egy vizsgálatot, hogy egyáltalán lehet-e összefüggés a kettő között...
Egyébként minden alkalommal, amikor vizsgálták, szépen besimult az 50%-ba a teszt, ami jelen esetben a véletlen találgatást jelenti.
Végül: Ha 40%-nál kisebb, az is jó lenne. De egyik sem lesz...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!