Mit mond a feng shui az egyszerű, kirándulásokról hazavitt kövekről? Milyen energiával birnak? Ha tudtok erről szóló cikket, kérlek linkeljetek azt is.
Én is olyanról írtam, de nem mondod meg, mivel különlegesebb a tőled messzebb lévő kő, mint a közeledbe lévő. Érted, mert kirándulásból viszed haza, nem az ásót koptatod vele a kertben. De ha az én kertemben koptatnád az ásót, és hazavinnéd az is energiával bírna, csak ne a te kertedből való legyen. A nálad lévő kövek csak mások számára energiásak. Érted, hogy mit nem értek?
Ezen túl nem úgy van az, hogy drágakő, meg sima kő. Attól, hogy nem drágakő, még nagyon sokmindenből lehet.
Szóval azért, mert mondjuk nem teszik gyűrűbe, vagy sok van belőle, és az emberek ezért nem adnak annyi pénzt, bunkóság lesimakövezni őket. Láthatod, hogy már a kérdésed is olyan, hogy különbséget teszel a kirándulásból hazavitt, és az otthon talált kő közt. Vagy ha nem, akkor is különbséget teszel drágakövek, és más kövek közt. A drágaköveknek díszítő, esztétikai értéke van, ezeknek meg nincs. Röviden azért feltételezel nagyobb energiát a drágakövekben, mert ritka, szép köveket hordanak, használnak raknak templomokba, szobrokba, nem egy repedt mészkődarabot. Az ember ruházta fel a dolgokat, a köveket is hatalommal. De attól, hogy valakinek szent állat a tehén, még nem fog szerencsét hozni. Se a nyúl láb, se a lópatkó, sem a bikacsök, se a kavics, se a kő. Ablakbedobós nem mondott hülyeséget.
Végre valamit találtam a neten, de ha tudtok bármi hozzáfűzni valót,kiegészitést akkor szivesen várom.
Előző válaszoló előző válaszával teljes mértékben egyetértek. Mi a frász határozza meg, hogy drágakő? Én is tudok olyat csiszolni, hogy egyből ledrágaköveznék.
Azért mert garmadákban semmisítik meg a gyémántot, attól még nem drágakő, mert marhasok van. Csupán azt akarják, hogy kevés legyen, és akkor drágakő. Na mindegy...
Feng-shui nem tudom hogy a "sima" kőről hogy gondolkodik, bár szerintem ha energiát adsz valaminek, akkor már különleges. Törd szét, csiszold, és akkor még szép is lesz :P
Ne ezen lovagoljatok már, hogy a kirándulós kő meg a saját kertes kő. Mind egyforma. A különbség itt a "mezei kő" és a fél-/drágakő között van.
Felteszem úgy a kérdést, hogy: Miért vigyünk, vagy miért ne vigyünk mezei követ a lakásunkba?
"Miért vigyünk, vagy miért ne vigyünk mezei követ a lakásunkba"
A mezőn nincsenek kövek!
De gondolj bele, a feletted lévő vasbeton födémben és az aljzatbetonban, sőt még a járda aszfaltjában is vannak kövek, azok azért elég szarul "érezhetik" magukat "bezárva".
Na azokban mennyi negatív energia lehet.
A födémben lévő kövek a gravitációval szövetkezve állandóan a fejedre akarnak esni.
A járda meg el akar gáncsolni.
"Miért vigyünk, vagy miért ne vigyünk mezei követ a lakásunkba"
Milyen az a mezei követ?
Nagykövetről már hallottam de mezeiről még nem. Van esetleg erdei követ is, vagy városi követ.
Amúgy miért akarod vinni, van a követnek saját lába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!