Létezhet élet egy másik "rezgési" síkban, ugyanebben a naprendszerbe?
Nagyon sok helyen olvastam, kiugrott názásoktól, magán utat választott természettudományos tudósoktól, kutatóktól hogy a naprendszer és az űr is tele van élettel. Mi emberek azért nem vesszük ezt észre, mert egyszerűen más frekvencialitáson van. Én ezt nem értem és arra kérnék valakit magyarázza el amennyire lehetséges. Ígérem, hogy megpróbálom megérteni. Mindent megteszek, hozzáolvasok csak megértsem.
Dióhéjban ha jól értem azt akarja az elmélet magyarázni, hogy a világnak egy bizonyos rezgési sávját érzékeljük. Ott van pl az elektromágneses spektrum. Ha az elektromágneses rezgés pl X frekvenciájú, akkor az röntgen sugárzás, ha Y akkor kozmikus sugárzás, de lehet látható fény, ultraviola vagy egyszerű hő, azaz infravörös. Ha jól értem ez magára a fotonra is igaz. Innen ered a következtetés vagy egy titkos kutatásból eredő információ, hogy van olyan frekvenciája - nem pusztán a fotonnak, hanem a vákkum-tengernek is, ami virtuális részecske-antirészecske párokból áll - ami számunkra érzékelhetetlen és egy másik élet számára ugyanolyan életet rejt magában mint a mienk vagy fejlettebb.
Nézzünk egy példát, hogy mire gondolnak. Szeretném megérteni ezért így magyaráznám el. Ott van pl az elektromágneses spektrum. Van egy tartománya, ami pl az infravörös tartomány. Ha nekünk nem lenne bőrünk akkor egyszerűen nem éreznénk a hatását. Nem is tudnánk a létezéséről, mert nem ismernénk. Nem lenne rá érzékszervünk. Azt mondanánk hogy nincs abban a frekvenciában semmi, pedig számos életforma abban a sávban éli az életét, ott tájékozódik, az jelenti számára az élethez biztosított körülményeket.
---
Mi van akkor, ha az el.spektrum más részei tartalmaznak ugyanilyen számunkra érzékelhetetlen információs sávokat, amikről nem is tudunk ?
Mint ahogy a génjeink is nagy részben ismeretlen funkciójú, azt hisszük selejt. A szemünk által látott dolgoknak is csak 5%-át dolgozzuk fel, azaz sok minden van még itt amit a szem detektál, de nem dolgozza fel az agyad. Ugyanígy az agyunk csupán 2%-át használjuk ki - azt hiszem ezt Einstein mondta - miközben a legnagyobb részben lehet a lényeg. Gondold el, ha ezek az általunk ismert sávok egy idegen civilizáció számára ismeretlen lenne. Mit látna a Földből? Semmit. Azt hinné egy gáz/folyákony massza. Nézz ki az ablakon ; molekula halmazok vannak mindenütt. Szemben egy fa. Pár mm-el arrébb levegő, aztán egy tó. Mindenfelé anyaghalmaz, de ha te nem tudnád dekódolni hogy ez fa, az víz az pedig levegő, akkor egy nagy katyvasznak látnád.Pont úgy mint mi a naprendszer többi bolygóit, hiszen nem ismernéd a frekvenciasávokat, nem tudnád elkülöníteni őket. Egyben egy nagy massza az egész. Mi van akkor, ha az idegenek is így látnakminket? Miközben van élet, fejlett civilizáció mondjuk a Vénuszon, Szaturnuszon, csak mi nem látjuk őket, mert nem tudjuk dekódolni a frekvenciákat ?
Én ezt úgy kopzelem el, hogy vannak a mindenséget alkotó húrok. Ezek a szuperhúrok a nevük mint fizikai elmélet tárgya rezegnek. Egy bizonyos frekvencia az elektron, másik a kvark megint másik a gluont fedi le. Rezgési frekvenciája függvénében vált mikroszkópikus alakot. Ugyanígy egy megint másik frekvencia estén, amit mi nem ismerünk lesz egy másik rezgési sík eletrkonja, kvarkja.
---
Felesleges abba belemenni, hogy megnézzük hogy X.Y mit kutatott erről, honnan vette a kutatáshoz szükséges infót, hol nyilatkozta le, mert a netről úgysem tudnánk. Felesleges szócséplés lenne. A lényeg, hogy meg kell érteni mennyi valóságalapja lehet. Azt gondolom, hogy egy bizonyos fejlettségi szinten ezek a civilizációk képesek lesznek olyan járművet alkotni, amik képesek ilyen "frekvenciaváltásokra". Azaz pl egy vénuszi űrhajó a legénységével képes lesz a mi sávunka lépni. Lehet hogy ezt mi egy bevillanásnak észleljük, ami egyezést mutat az UFO jelenségekkel miközben ők csak ugrottak egyet. Így lehetséges hogy nagyon sok idegen faj jön ide anélkül hogy a fizikai törvényeket megsértse, azaz a fénysebességet túllépje. Tudnillik ma az a legjobb bizonyíték az UFO-k ellen, hogy nem lehet túllépni a fénysebességet így nagyon messziről nem tudnának idejönni csak úgy. Viszont ez az elmélet a fizikai akadélyokat megkerüli. Van még egy csomó minden, de nem akarom leírni, mert így is túl nagy lére van eresztve. Örülök ha elolvassa valaki
Javaslom ülj végig egy 3 órás középvezetői meetinget, totál irreleváns témákkal. Persze, hogy mindenki kétszer meghal lélekben oda-vissza :D
Ha meglátnál ezek után egy siklóernyőzős gifet ahol rezegve pörög az illető kolbásza... hát kikészülnél.
"A tudományról papolóknak írom,a dolgok nem attól léteznek,hogy a "tudomány" bizonyította őket!"
Nem. Nem attól. Előtte is léteztek.
Csak most már biztosan tudjuk.
Ami meg nincs bizonyítva, arról meg nem tudjuk.
Aminek meg az ellenkezője van bizonyítva, arról is tudjuk, hogy nincs.
De azt, hogy mi van vagy nincs, nem álmodozás fogja bizonyítani.
,,A tudomány kib...ott 7 érzékszervünkön alapul és nem a valóságon!"
A valóság egy elvont fogalom, amit az emberek találtak ki! A tudomány ennél sokkal komolyabb dolgokkal foglalkozik: Meg akarja ismerni a valóságot! :)
És mindent elutasít, ami ezt gátolhatja. Ilyen például az emberi fogalmakkal való filozofálgatás.....
,,SEMMIT SEM TUDSZ BIZTOSAN!Ezt te csak hiszed!!Mondom HISZED!"
A hit kevés ahhoz hogy alkalmazd. A hittel nem tudsz elérni semmit. A tudománnyal viszont modern civilizációt lehet csinálni. Azt javaslom nézz körül miket értek el emberek azzal, hogy "hittek" a tudományos tényeknek. Elég fura hogy ilyen sikeres a dolog... Valamit mégiscsak érnek ezek a tények nemigaz? okoska...
" SEMMIT SEM TUDSZ BIZTOSAN!Ezt te csak hiszed!!Mondom HISZED!"
Ez egy szokványos tudományellenes hülye szlogen és természetesen nem igaz.
De, milliónyi dolgot tudunk biztosan, a kívánt tűrésen belül.
És mindet a tudománynak köszönhetjük, nem azoknak a holdkórosoknak, akik támadják.
A tudományban nem kell hinni, akkor is működik. Elegendő csak bízni a tudományos módszertanban és a bizonyítékok erejében. Ez más, mint a vak hit, ugyanis a kísérletek megismételhetőek bárki számára.
Nem kell elhinni az aerodinamikát, elég ha megbízol a tudósban/mérnökben aki jól számolt.
Teljes bizonyosság nincs, ezt soha senki nem állította. Viszont bizonyos megszorításokkal, peremfeltételekkel állíthatunk teljes biztonsággal megalapozott tudományos elméleteket.
Pl a gravitáció tudományos elmélete. Ha csak nem szimuláció a világunk, és nem csak én álmodlak benneteket, addit ez betonstabilan állni fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!