Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki lenézni az ezoterikus...

Sexylady kérdése:

Aki lenézni az ezoterikus dolgokat, az miért szólja le azokat, akik hisznek benne?

Figyelt kérdés
Azt hiszi, hogy azzal hogy leszólja, nagyobb ember lesz?
2010. jún. 20. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem tudunk olyan dolgoknak hitelt adni, aminek nincs tudományos alapja! Bár én tiszteletben tartom ki miben hisz, de nem hiszem, hogy teljesen ki van minden kereke...
2010. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy-egy témakörben mindenkinek joga van megosztani a személyes véleményét. Lehet pozitív, de lehet negatív, jelen esetben szkeptikus is. Mindenkinek joga van a véleményét kinyilvánítani, akármi legyen is az a vélemény, csupán annyi, hogy az erkölcsi határokon belül kell maradni. Szerintem.
2010. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok : a hitről nekem az a véleményem, hogy az embernek mindig kell valami, amiben hihet, amiből erőt merít. Egyeseknek ez a szellemvilág, másoknak Isten, még másoknak pedig a tudomány. A lényeg, hogy legyen valami, amibe belefektethetik a hitüket, és ezáltal erőt merítenek a mindennapi krízishelyzetekben, stb.
2010. jún. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De például egy feng shui-s kérdést miért kell fikázni, amikor a feng shui világszerte elfogadott? És minek jönnek ide az olyan emberek, akik teljesen lenézik a témakört, csak okoskodni akarnak?
2010. jún. 20. 14:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig második vagyok : azért, mert túlságosan beszűkült látókörrel rendelkeznek. Nem hisznek a feng-shui erejében (én sem), és ezért próbálják más hitre téríteni azokat az embereket, akik feng-shuival foglalkoznak. Ál-Istenek. Gyűlölöm látni, amikor valaki a saját hitét, legyen az Isten, tudomány, szellemvilág, feng-shui, vagy akármi, megpróbálja ráerőltetni másokra is. Ezek az emberek naponta frusztrációval küszködnek, és emiatt, mivel nincs hitük semmiben, még a tudományban sem (!!!) itt vezetik le a felgyülemlett a feszültséget. Én teljes mértékben helytelennek tartom ezt a viselkedésformát.
2010. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Azt hiszi, hogy azzal hogy leszólja, nagyobb ember lesz?"


Igen, pontosan ezt hiszik. Kár is firtatni a témát szerintem.

2010. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azzal senkinek nincs baja, hogy leírja, hogy ő nem hisz mittomén a szellemekben, v hasonló, de ha ezt olyan kulturáltan írja, hogy "Ekkora marhát, h ilyen hülye legyen az ember" meg stb. na azzal már van...
2010. jún. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tudomány nem egy hit! A tudomány ésszerű és kézzelfogható! Aki meg ezt nem hajlandó elfogadni, na az nem csak h ő a beszűkült látókörű, de még hü**e is!
2010. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amiatt szól be, ami miatt le is nézi. az egész színtiszta egoizmus.
2010. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlackSword ***** válasza:
100%

Előre bocsátom, hogy én nem hiszek az ilyen ezoterikus izékben... Véleményem szerint mindenki abban hisz, amikben akar, és mivel liberalizmus, és demolrácia van, mindenkinek megvan a joga abban és úgy hinni amiben akar... még ha az mások szerint butaság, vagy éppen lehetetlen, bizomyízhatatlan vagy csak butaság...


A szellemtörténetek egyidősek az emberekkel, és amíg kesznek emberek, feltehetőleg lesznek szellemtörténetek is... Ennek pedig egyszerű oka van... nincs mindenről megfelelő tudásunk, ahhoz, hogy bizonyítani tudjunk mindent... pedig szerintem minden jelenségnek, történésnek, szubsztanciának van bizonyítható oka, és lesz kiszámolható okozata... De mivel bizonyítani nem tudjuk, és akkor nem állt a rendelkezésre a megfelelő gondolkodásmód, megfelelő eszköz, ezért könnyebb volt másfajta magyarázatot adni,mint a reális tény, mely akkor még bizonyíthatatlan volt...


Általában szeretek segíteni az embereknek, és tudom is a más véleményt egy ideig-óráig tolerálni, de amikor korlátoltnak neveznek azért, mert nem hiszek az ilyenekben, hanem mindig keresem az okokat, akkor a feni példa alapján is szerintem teljesen nyílvánvaló, hogy nem vagyok korlátolt... Nagyon stivesen elbestélgetek, vagy éppen fikozófálok bárkivek, akivel lehet... Aki viszont kötekedik, kérkedik a nézeteivel, vakkásával vegy akár ezoterikus felfogásával, és ezek alapján magát többnek tartja a másiknál, az tőlem sem fog mást kapni, mint amit adott...

2010. jún. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!