Hogy lehet megszüntetni, ha valakinek sorozatosan nincs szerencséje semmiben?
A szerencse ilyen módon nem értelmezhető vagy van vagy nincs síkon. INkább ennél elvontabb 3-as állapottal lehetne ezt megközelíteni. Mert ha nincs szerencséd, attól még nem balszerencséd van, hanem normál állapot.
Ha elromlik a hűtőd az balszerencse. Ennek az ellenpárja nem az, hogy szerencse, hogy működik, hanem normális hogy működik. Szerencse az, hogy villám csap a hálózatba, és mégsem romlik el.
Ugyan így amiket csinálsz és amilyen célokat kitűzöl nem igazán értelmezhető szerencse vagy balszerencse szintjén, inkább normál állapottól, és attól bármilyen irányba való eltéréstől.
Gondold át, hogy a célok amiket el akarsz érni, mennyire befolyásolja a véletlen. Ha túlságosan erősen, akkor ezeket újra kell tervezni. A véletlennel nem lehet sohasem számolni, vagy eredményt elvárni tőle. Persze teljesen ezt nem lehet kizárni, de érdemes olyan célokat felállítani, amiknek a célja megvalósítható. Esetlegesen egy nagyobb, vagy bonyolultabb feladatot vagy célt érdemes több kisebb lépésre felbontani, és akkor ha a végcél nem is lesz eredményes, az előtte lévő lépések sikere miatt nem lesz olyan mértékben negatív, mint ha csak azt veszed, hogy ez megint nem sikerült.
Azért illene megvizsgálni, hogy pontosan mi is történt, mert ha egyik nap bankár, másnap már űrhajós akarsz lenni aztán egyik se sikerül, na ott nem szerencse kérdése, hanem szimplán irreálisan magas a cél.
Viszont valóban vannak olyan emberek környezetemben, akik akár mit csinálnak, rászabnak elég sokszor.
Sajnos erre szokták azt mondani, hogy "kell egy ilyen is".
Szóval tekintsem semleges helyzetnek, ne szerencsétlenségnek. Érdekes gondolat, ilyet még senkitől nem hallottam vagy olvastam. Köszi, kicsit nyugodtabb vagyok.
Köszönöm hogy elmagyaráztad, ilyen lelki állapotban mint én vagyok, nagyon nehéz pozitívan vagy reálisan gondolkodni.
Ha a leginkább le akarjuk csupaszítani a szerencse/szerencsétlenség kérdését, akkor az egy általad nem befolyásolható - véletlenszerű - esemény pozitív, vagy negatív kimenetelű eredménye. És itt a lényeg a véletlenszerűségen van. Ezzel pont aza gond, hogy bár a véletlenszerűségnek nagy mért mennyiségben azonos arányban kellene pozitív és negatív arányúnak lennie. De ez azért nagyon egyszerű, mert nem összehasonlítható, hogy nyersz egy ingyen csokit/ elüt egy autó, hiába 1 pozitív és 1 negatív a mérleg. Mert vannak kiemelt pioritású dolgok, amiktől az ember többet vár. De emiatt mondját, hogy élvezni kell az apró eredményeket és a kis győzelmeket is, mert a negatív amúgy is mindig erősebben tűnik.
Persze mint feljebb is írtam, ettől még ne kell lemondani arról, amit el akarsz érni, csak realizálni kell, hogy mennyire elérhető, és mennyivel tudsz többet tenni és kikerülni a véletlent hogy a legközelebb kerülhess az eredményhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!