Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Pozitív gondolkodás hatalma...

A Pozitív gondolkodás hatalma c. könyvet hol tudnám elolvasni a neten?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 06:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem tudom a választ de engem is érdekelne a könyv


egyébként a meditációval sugárzot pozitiv energia sokat nyom :DDDDDDDDDDDDDD

2010. jún. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, pl scribd 1600+ találat a "pozitív" szóra, sok szerencsét :)
2010. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Tudom, hogy nem ez volt a kérdésed, de hadd írjak néhány személyes dolgot erről a könyvről.


Évekkel (kb 13-14) ezelőtt a könyvtárban akadtam rá erre a könyvre, és nagyon megtetszett. Sokat jelentett akkor a számomra. Egy keresztény lelkész írta, és ami nagy hatással volt rám az az, hogy megtanított Istenben bízva pozitívan gondolkodni, illetve hatására elkezdtem olvasgatni a Bibliát.


A pozitív gondolkodásom azonban csak arra volt jó, hogy az igazságot elfedtesse velem. Bemagyaráztam magamnak, hogy boldog vagyok, de ez hazugság volt, bármennyire is az akartam lenni. Annak ellenére, hogy egy lelkész írta a könyvet, a problémák mélyebb gyökeréről és a megoldásról semmit nem ír, és szerintem csupán egy felszínes megoldást ad.


Néhány évvel később megtértem, és ekkor értettem meg, hogy a bűneimet nem lehet a pozitív gondolkodással a szőnyeg alá söpörni. Érdekes, hogy az Újszövetségben a legelső dolog, amit Jézusról megtudunk (azon kívül, hogy honnan származik) az az, hogy Ő szabadít meg a bűneinktől.

Erről nem emlékszem, hogy bármit írt volna a könyv szerzője, pedig ez a Biblia egyik legfontosabb üzenete. Ugyan beszámol számos megváltozott életről, azonban ezt kihagyva a pozitív gondolkodás nem sokat ér.


"Boldog ember az, a kinek az Úr bűnt nem tulajdonít, és lelkében csalárdság nincsen." (Zsolt 32:2)


-------------------------


Azóta megvettem ezt a könyvet, de már nincs rá szükségem. Ha pesti vagy, és e fentiek ellenére érdekel, akkor oda tudom adni. De csak egy feltétellel, amit e-mailben

megbeszélhetünk.

2010. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem vagyok pesti....
2010. jún. 5. 07:02
 5/9 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jún. 5. 16:10
 7/9 anonim válasza:
Csak bízz benne, meglesz az!
2010. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ne istenben higgy hanem magadban!!!!
2010. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A keresztény vallás impotensé tette a Magyar nemzetet!Egy büszke harcos nemzetből birkanyályat csináltak!!
2010. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!