Ebben a fórumban megszólal a fotón szereplő egyik személy (Robert C.):
Aki elmondja hogy a kép körül felépített horror-történet mind kitaláció, és a tartalma az eredeti fotókon nem létezett sosem (a szellem-alak). A téma első oldalán pedig bemutatják annak lehetőségét hogy milyen alak került rámontírozásra a képre és terjedt el mint rémtörténet.
A kép kapcsán az a történet amit úgy adnak elő hogy az új házba költözött a család és a szellem jelent meg a képen, hoax és rengeteg horror-fanfiction témájú oldal hozza le tényként, mint kattintásvadász tartalom.
Kb három másodperces további kereséssel kideríthető lett volna.
Simán lehet "valódi", csak valószínűleg nem szellem van rajta.
A korabeli gépeknél (különösen a roll filmesek esetében) nem volt ritka az ilyen "szellem" fotó, ugyanis sok gépen külön volt a film továbbítás és a zárszerkezet felhúzója.
Nekem is volt anno egy HANIMEX gépem amin egy görgővel kellet továbbítani a filmet és egy külön karral felhúzni a zárszerkezetet. Ha elfelejtettem a filmet továbbítani akkor simán rá lehetett fotózni a másikra. olyan montázsokat, meg "szellem fotókat" lehetett készíteni vele, hogy ihajj...
Ezek hogy függenek össze? Beszkenneled az előhívott képet ha te vagy az első szerkesztője, és onnantól kezdve ott van a gépeden digitálisan, azt csinálsz vele ami akarsz.
Amúgy elmondanám hogy a fotómanipuláció sokkal régebbi műfaj mint a digitális képszerkesztés:
A linkelt oldalakon lévő fotók számítógépes szerkesztés nélküliek, és mégis manipuláltak (más módszerekkel).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!