Fényből keresztet rajzolni a csakráinkba mit jelent, mi a célja és eredménye?
"Fényből keresztet rajzolni a csakráinkba azt jelenti, hogy még azt sem tudod, miben hiszel. A csakrák létezésében a buddhisták hisznek, a kereszténység elveti az egészet. Ha keresztény szimbólumot rajzolsz a csakráidba, akkor a keresztény vallást és a buddhista filozófiát is félreérted. Hogy azt ne mondjam: meggyalázd. Ez az eredménye."
Segítek Neked és elmagyarázom azt, hogy hány helyen tévedtél.
1. Ez itt nem a vallás kategória.
2. A csakrák vallásoktól függetlenül léteznek.
Attól nem lesz valaki buddhista, hogy tud a csakrák létezéséről...
Ahogyan vannak szemeid, vannak csakráid is. Attól, ha valaki vak, szerinted tagadja a szemek és a látás létezését? Amennyiben igen, akkor ott elmebeli bajok is vannak.
Te pedig csak tagadd nyugodtan a csakrák létezését - de akkor ne írj ide, mivel akkor a kérdés egyértelműen nem Neked szól!
3. A kereszt nem keresztény szimbólum. A kereszt egyetemes, univerzális jelkép és már Jézus Krisztus megtestesülése előtti időkben is használták!
Véletlenül sem csak a keresztények használhatnak kereszt szimbólumot! Ők is használják és mások is.
4. Attól, hogy te HISZEL a kereszténységben, más embereknek van TUDÁSA a csakrákról és egyebekről, energiákról. A hitedet nem szükséges itt bizonygatnod, ez a kérdés nem rólad és elméleteidről szól.
5. Az is óriási nagy tévedés, hogy csak a buddhisták képviselnék a csakrák működésének valóságát.
6. A buddhizmusról vajmi kevés fogalmad van. Sákjamuni Sziddhártha Gautama NEM ALAPÍTOTT VALLÁST. A vallás kialakult Sziddhártha eltávozása után! Nyugaton egyébként is más a buddhizmus, itt "-izmus" a neve...
A keresztények azt gondolják, hogy Jézus Krisztus egyházat, vallást alapított, mert rosszul (vélhetően szándékosan tévesen) vannak fordítva kulcsfontosságú szavak a Bibliában. A Bibliából kihagyott részekről pedig még nem is volt szó.
7. Higgy, amiben szándékozol hinni, de a tudatlanságodat, tájékozatlanságodat ne vetítsd ki nálad sokkal jobban informáltakra.
8. Kérlek, ide akkor írj, ha az eredeti kérdésre tudsz válaszolni! Kösz!
13! Köszi!
14! Menj máshova veszekedni!
1. Mindegy, milyen kategória. Ha keresztről beszélsz, akkor ott van a vallás is.
2. "A csakrák vallásoktól függetlenül léteznek." Tedd hozzá: a tudománytól még függetlenebbül "léteznek". Semmi nem bizonyítja a létezésüket.
"Attól, ha valaki vak, szerinted tagadja a szemek és a látás létezését?" A szemek létezése tudományosan bizonyított és általánosan elfogadott tény. Ennél jobb hasonlatra nem tellik?
3. Aki ma horogkeresztet rajzol, az náci. Aki ma keresztet rajzol, az keresztény. Mindegy, mi mit jelentett korábban.
4. Mégis mi alapján lehet nem hinni, hanem TUDNI a csakrákról? Egyetlen konkrét bizonyítékot mondj.
5. Igazad van. A buddhisták mellett az elszállt ezoterikusok is rajonganak a csakrákért.
6. Hol neveztem vallásnak a buddhizmust? Olvasd el újra a bejegyzésemet. A kereszténységről meg ne vitatkozzunk, mert semmit nem értesz belőle.
7. "Higgy, amiben szándékozol hinni, de a tudatlanságodat, tájékozatlanságodat ne vetítsd ki nálad sokkal jobban informáltakra." Szó szerint ezt akartam írni én is neked.
8. Nincs mit.
"A kereszt világszerte szimbólum, amelynek különösen vallási és kulturális jelentősége kiemelkedő.
Egyszerűsége miatt a környező világ formáiban minden kor embere fölismerte: keresztre emlékeztet a négy égtáj, a kiterjesztett szárnyú madár, a zászló, mérleg, kard az úszó emberi test, hajó, árbóc, horgony, hárfa, eke stb. Ezáltal jelképezhet égitestet, szelet, vihart, fát, embert, állatot, eszközöket; lehet az áldás vagy átok jele. A tau (Τ τ) a görög ábécé tizenkilencedik betűje, a semita ábécének pedig az utolsó betűje, a tau (mint kereszt) iratokat hitelesítő aláírásként is szerepelt; s az írásbeliség kialakulásával szintén a személy nevét, s ezzel magát a személyt helyettesítő írásjel lett."
"A legfontosabb kereszt formájú jelek mindegyike létezett már a kereszténység előtt is; szent szimbólumként szerepelt a különböző pogány népek között. A korai keresztények nem tartották a keresztet (vagy kínfát) – amelyen Jézus meghalt – értékes szimbólumnak, hanem sokkal inkább "átkozott fának", "a halál és szégyen eszközének". [1] Akkor kezdett a kereszt keresztény szimbólummá válni, amikor az egyház elkezdett felvenni pogány vonásokat, pontosabban a pogányság elkezdett felvenni keresztény vonásokat. Amikor a pogányokat tömegesen megtérítették az egyházba, megengedték nekik, hogy továbbra is megtartsák pogány jeleik és szimbólumaik többségét, de azok új értelmet kaptak. Így vették át a kereszt vagy a T formáját is, amely aztán Krisztus kereszthalálára mutatott rá."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!