Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy néha...

Az miért van, hogy néha mielőtt elaludnánk rúgunk egyet?

Figyelt kérdés
Ritkán olyan dolog fordul velem elő, hogy már majdnem elaludtam, egyszer csak olyan mintha leesnék valahonnan és hirtelen rúgok egyet...majd elalszok. Ez mit jelenthet?
2010. máj. 11. 20:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Velem is szokott lenni, de én általában megbotlok " álmomban ". Rossz érzés.
2010. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

én mindig ugyérzem mintha zuhannék, aztán meg megrándul az egész testem


15F

2010. máj. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, azért, mert nem egyszerre kapcsol alvás üzembe az egész agy, és egyensúlyvesztést érzékel, azt korrigálja. (Lehet benne valami, mert egyes esetekben valóban van "borulásélményem" is.)
2010. máj. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

a rúgás azért van, mert az izom passzív nyúlására egy reflexes összehúzódás a válasz. egy egyszerű reflexről van szó, a szervezet beállítja az izom hosszát.

az esésé érzés más dolog, velem is szokott lenni, de nem tudom mi okozza.

2010. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Tetszett nagyon a kérdés, és a válaszok nagy része. Velem is sokszor volt már ilyen. Lépcsőről való leesés..., és rúgtam egyet. :) Én gondoltam, még csak félig alszom, az álom olyan, mintha valóság lenne, ezért rúgok. De egyesek jól elmagyarázták.
2010. máj. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Velem is elő szokott fordulni. Pl mikor félálomban azt látom, hogy megyek felfelé vmi lépcsőn, aztán mellélépek :D ilyenkor mindig összerándulok, mintha tényleg le akarnék esni a lépcsőn
2010. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

ehhh jó a kérdés! :)

csak nehogy így járj :)

tedd távolabbra az ágyat a faltól :))) 25/L


http://www.youtube.com/watch?v=z2BgjH_CtIA

2010. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

viccet félretéve,

a második válaszolónak van igaza elernyed az izom :) 25/L

2010. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sok válaszadó félreértette. Nem álomról van szó. Én is csinálok ilyet állítólag, minden egyes alkalommal. De nem tudok róla. Bár volt olyan, hogy miután mondták, tudatosult mert egypárszor felébredtem erre. Abban az időben elég fáradt voltam...
2010. máj. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!