Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy néha...

Az miért van, hogy néha mielőtt elaludnánk rúgunk egyet?

Figyelt kérdés
Ritkán olyan dolog fordul velem elő, hogy már majdnem elaludtam, egyszer csak olyan mintha leesnék valahonnan és hirtelen rúgok egyet...majd elalszok. Ez mit jelenthet?
2010. máj. 11. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
nekem csak rémálom közben szokott ilyen előjönni :D
2010. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az izmok hirtelen elernyedése miatt.
2010. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Aszittem ilyen csak velem szokott lenni =)
2010. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
76%
ezt honnan tudod hogy ha elalszol rúgsz 1-et? ez nekem új, én nem vettem észre
2010. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Nyugtalan láb szindróma esetleg.
2010. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
74%
Nálam is szokott ugyan ez lenni,ritka de szokott..
2010. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Alvás előtt a szervezet felkészül az alvó állapotra, tehát elkezdi lassítani a különböző működéseket (pl.: légzés). De van egy olyan reflex az emberben, hogy ha túlságosan lelassul a légzés, akkor hirtelen megrándul egy izom, majd még egy és még egy és ez addig ismétlődik, amíg a légzésszám ismét normálissá válik, illetve megemelkedik annyira, hogy az már ne legyen veszélyes. A fentebb említett két folyamat (alvási hibernáció, és a légzésfenntartó reflex) néha összeütközik. Tehát a tested annyira lelassítja a légzésedet, hogy működésbe lép a védekező mechanizmus és ettől tűnik úgy, hogy rúgsz egyet.


VAGY:


Van, hogy az agyad hamarabb kezd álmodni, mint ahogy a tested elaludt. Ilyenkor ha az álmodban megmozdulsz (az agyad elküldi a mozdulatot a testednek), előfordulhat, hogy a tested lereagálja az utasítást és megmozdul, ahelyett hogy az alvó agyból jövő utasításokat figyelmen kívül hagyná. Ez akkor fordulhat elő ha a tested még nem fáradt, de az agyad igen (pl.: egész napos tanulás).

2010. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj oda mert lehet hogy az utolsókat rúgod :))))
2010. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Ilyen velem is fordult már elő velem, mostanság figyeltem meg!

Éjszakás után hazajövök, és behunyom a szemem. A fejem enyhén zsibog és mintha zuhannék lefele. Van mikor úgy érzem rúgok egyet.

2010. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

én is szoktam ilyet :D nekem szerintem az a variáció van, hogy álmomban ugye rúgok vagy futok, de még nem alszok teljesen és ezért csinálom rendesen is..

17L

2010. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!