Spirál, csigaforma, örvény: aki ezekről bővebben tud valamit (energetikai hatással kapcsolatban), kérem, írjon? Melyik teremt, illetve rombol? Lentebb még.
Nem csak arra vagyok kíváncsi, hogy melyik teremt vagy rombol, hanem egyebekre is a témával kapcsolatban.
Ha a neten van erről tudomásotok szerint jó írás, összefoglalás, kérem szépen annak a linkjét!
Köszi!
Kérem szépen, hogy az ezotériát kedvelők írjanak a kérdésemhez, előre is köszi!
Hát, például egy spirálszerű forma az egyik Reiki szimbólumnak is a része.
Úgy tudom, hogy nem mindegy, hogy melyik irányba forog. A neten viszont minkét irányba forgó formáját is láttam már.
Így felmerül a kérdés, hogy melyiket érdemes használni.
Ugyanakkor hallottam azt, hogy egy bizonyos rézből készült spirálformával hatni lehet arra, ha pl. vizes a pincéje (vagy vizesednek a ház falai) - "lenyomja" a vizet vagy nem tudom... Nagyon régen hallottam, több, mint 10 éve.
Úgy tudom, hogy az Aquapol is ezt az elvet használja ki (falak víztelenítésére).
Nem csak ezek miatt érdekel, hanem minden vonatkozásban.
A spirálmozgás és az energia kapcsolatához ezt tudom írni:
Ha például a piruettező jégtáncosnő forgás közben behúzza vagy kinyújtja karjait akkor a kézfeje spirál mozgást végez. Ha behúzza akkor a Θ tehetetlenségi nyomatéka lecsökken. De az N = Θ·ω perdületmegmaradás miatt az ω szögsebessége és a W = ½·Θ·ω² forgási energiája megnő. Ha pedig kinyújtja karjait akkor a szögsebessége és a forgási energiája lecsökken.
Ugyanez játszódik le a tornádónál, vízörvényeknél, stb.
Szia.
Én használom a reikit. Igen itt is van örvény szimbólum. És én is láttam már mindkét irányba forgót. Ezért utána is olvastam. Azt írják többen is hogy mindkettő helyes és ugyan azt szolgálja. Ki is próbáltam és ugyan az az eredmény.
A reikiből idővel több irányzat lett és ki hogy tanította.
A lényeg nem egy tökéletesen elképzelt szimbólum, hanem az hogy tudd mi érhető el általa és tudd használni amikor szükséges.
Köszönöm az eddigieket!
Biztosan ismeritek a szvasztikát.
Nézzétek csak meg, hogy a szobrokon hogyan ábrázolják:
Ellenben a náci horogkereszt szimbólummal, amiről ugye, nem kell tennem képet.
Állítólag ezekben az esetekben is különösen nagy hangsúly van azon, hogy melyik irányba forog a szimbólum.
Ha benneteket is érdekel a téma, olvassatok tovább, ezt találtam:
"A szvasztika szó ezoterikus és időfizikai, teremtésfilozófiai jelentése magyarul a következő: szu (szó), asz (ász), tika (tyúk), azaz a szerinó (ász) hullámterének (szó) forrása (tyúk). Azért a szerencse szimbóluma, mert a szer ense, vagyis a „létező hely” maga a szerinó, a téridő forrása, aminek születéséhez a két Teremtő okforrás szerencsés találkozása kellett. Azért jó jel, mert tachionjai jobbra forognak a tengelyük körül és az időhurokban jobbra keringenek, az egész rendszer pedig jobbra csavarodik a működése során.
Ennek megfelelően a hullámterének pozitív időrétegei bentről kifelé haladva jobbra csavarodó spirálgömbi teret alkotnak, lásd a rajzot. Ebből következik, hogy a balos változata az antiszerinót, az antitéridőt jelenti, ami lebontó, pusztító hatású a téridőben lévő teremtmények időhurkai számára, míg a jobbos változat éltető, életben tartó és teremtő hatású. Brahma és a Napisten egyaránt halhatatlan (örök életű) szerinók, ahogy Gautama Buddha, mint reinkarnálódott isteni lélek is az, a végtelenbe terjedő hullámterük pedig helyet ad a létforgatagnak (szamszára), amiben a teremtmények forgolódnak."
Vagy:
"A szvasztika két alakja Brahma, a teremtő isten két formáját szimbolizálja: jobbra nézve az univerzum fejlődését (Pavritti), balra nézve a visszafejlődését (Nivritti) jelöli. Mivel mind a négy irányba (észak, dél, kelet, nyugat) mutat, stabilitást és megalapozottságot is jelent. Napszimbólumként Surya, a hindu napisten jelképe."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!