Mi az érzelmek szerepe, jelentősége egy spirituális ember életében?
Szentimentális, érzelemvezérelt, ösztönvezérelt, érzelgős... ezek negatív kicsengésű szavak, olyan benyomást keltenek, hogy az illető, akire mondják, nem áll valami magas szinten. (Ez olyan ítélkezően hangzik, de nem annak szánom.)
Viszont a gazdag/kifinomult érzelemvilágú, mélyérzésű, intuitív stb szavakról meg az jut az ember eszébe, hogy "fejlett lélek" jellemzői.
Az érzések miatt (is) mondjuk, hogy van lelkünk, tehát többek vagyunk, mint puszta robotok. De a hibázások (tökéletlenség) is fakadhatnak érzelmekből, és letéríthetnek az útról, míg egy robot precízen végre tudja hajtani a feladatát, az ő munkája közelebb lesz ezáltal a tökéleteshez, amit nevezhetünk egy magasabb fokú isteni rendnek. A lélekkel rendelkezők nagyobb káoszt tudnak okozni. (Távolodnak az istentől, az isteni rendezettségtől.) Akkor a lélekkel bírók alacsonyabb helyet foglalnak el a szellemi hierarchiában?
A hiba csupán a te nézőpontodból hiba, a rend pedig csupán a te nézőpontodból rend.
A lélek egyik aspektusa a teremtés, egy másik a rombolás, ahogy a természetben sem csak konstruktív, hanem destruktív folyamatok is vannak, mégsem nevezed a napsütést tökéletességnek, a vihart pedig hibának. Butaság lenne a természetet hibásnak nevezni azért, mert egy-egy természeti katasztrófa embereket öl meg és városokat pusztít el, vagy mert működik a természetes szelekció elve.
Amit te magasabb fokú isteni rendnek nevezel, az csak számodra jelent valamit.
Amikor hibának nevezel valamit, egy leszűkített keretrendszerben teszed azt. Egy lépéssel távolabbról nézve a hiba már nem is látszik hibának.
A karma 70-80%át az érzelmek/érzések megélése adja.
Ha nincs ilyen irányú átélés, akkor hiába foglalkozik valaki egylb filozófiákkal és technikákkal, diétákkal vagy speciális testmozgással yogával stb...
Egy helyben fog totyorogni mert a vissza fojtott érzelmek fogva tartják majd a többit amit az egyéb technikák lennének hivatottak oldani.
A probléma a kellemetlen érzelmek/érzések átélésével szokott lenni (düh, keserűség, félelem stb...) na ezektől mindenki menekül ahelyett hogy szembenézne velük.
De ha ez nem történik meg akkor csak egy helyben totyorgás lesz a nagy spirizés meg ezózás! :)))
"Amikor hibának nevezel valamit, egy leszűkített keretrendszerben teszed azt. Egy lépéssel távolabbról nézve a hiba már nem is látszik hibának."
Igen, de itt élünk ebben a leszűkített keretrendszerben, és ezért itt van létjogosultsága és szükségessége a leszűkített nézőpontnak. Azért mégse megy el az ember bankot rabolni azzal, hogy ez nem is rossz, csak egy bizonyos nézőpontból. Akkor minden mindegy lenne. Ha van rombolás és építés, akkor kell lennie valami rendnek is, amihez képest rombolni vagy építeni lehet.
Az érzelmek a lélek működésének kísérői. Minden ami történik velünk érzelmeket kelt bennünk. A megszokott dolgainkhoz ragaszkodunk, ez pedig érzelmi stabilitást okoz, míg a változás annak pozitív vagy negatív megítélése alapján pozitív ill. negatív érzelmeket okoznak.
Ha van egy célunk, akkor érzelmileg energiákhoz jutunk általa, ha közben sikerélmények érnek minket, akkor kitartóbbak leszünk. A kudarcok pedig lelomboznak minket. Ezáltal válnak az érzelmeink segítőinkké, vagy gátlóinkká.
Saját érzéseink megismerése által együttérzésre is szert tehetünk, így mások érzéseivel is tudunk azonosulni. A fejlett lelkivilágú emberek nem csak magukra, hanem másokra is tekintettel vannak, mert pontosan tudják, hogyan érez a másik ember. A lelkileg sérült illetve beteg emberek erre vagy nem képesek, vagy annak örülnek, ami a másiknak rossz.
A legfejlettebb lelkivilágú emberek olyan dolgokra is képesek mint például az önfeláldozás. Ilyenkor a saját kellemetlen tapasztalatokat felülírja a másik java felett érzett öröm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!