Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egyik ismerősöm szerint egy...

Egyik ismerősöm szerint egy telefon mikrofon sokkal fogékonyabb a természetfeletti "hangokra"mint az emberi fül . Szerintetek?

Figyelt kérdés
Azt mondta ,ha éjszakára hangrögzítőt bekapcsolva hagyom a telefonom, és másnap számítógépen felhangosítva egy jó minőségű fejhallgatón szinte biztos ,hogy fogok tapasztalni furcsa hangokat. Szerintetek? Megpróbáljam? Az az igazság,hogy egy kicsit belerakta a bogarat a fülembe ,szivesen megpróbálnám, viszont ha igaz,és valami furcsát tapasztalok ,nem hinném hogy egy jó ideog nyugodtan tudnék aludni.:D

2016. febr. 7. 21:40
1 2
 1/13 Ozmium42 ***** válasza:
Definiálni kéne, mi a fene az a természetfeletti hang, és főleg mitől természetfeletti, ha egy természeti tárgy (a mikrofon) képes rögzíteni, és pusztán azzal, hogy felhangosítod, te is. Tehát a természetfeletti hang az pusztán az emberi fülnek túl halk hang lenne?
2016. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szellem által kibocsátott hangról lenne szó. Szkeptikus vagyok ilyen téren,ezért még leírnom is fura ilyesmit, azért írtam hülyén,bocsi. Csak most valahogy felkeltette az érdeklődésem ez a téma
2016. febr. 7. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Hz-ben megadva a hallasi tartomany:

[link]

De ebben nincs semmi termeszetfeletti.

2016. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez a fehér zaj-jelenség, amire nincs magyarázat. Sok hangot felvettek már így, értelmesnek tűnő beszédfoszlányokat is, teljesen hangszigetelt stúdióban.


Az, hogy megpróbálod-e, rajtad múlik. Egy biztos: az életedet olyan értelemben nem változtatja meg, ha bármit felveszel, azok addig is, azután is a környezetedből származtak, tehát ugyanakkora hatásuk lesz rád fizikailag, mint eddig: semmi.


Maga a tény lehet ijesztő, hogy hangok jönnek a semmiből; egyébként nem biztos, hogy egyetlen éjszaka alatt felveszel bármit is, érdemes akkor már több napig próbálkozni.

2016. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4 köszi,hogy definiáltad a jelenséget,eddig ezt sem tudtam. Utána is néztem,és olvastam több helyen,hogy rádiókból,telefonokból is jöhet, és van is ezzel személyes tapasztalatom ,gyerekkoromban az első számítógépemmel amikor el volt romolva, a hangszórók ott maradtal bekapcsolva és jól feltekerve,abból volt,hogy jött beszédhez hasonló foszlányok,bár nem értettem meg soha továbbá fura zene is hallatszott néha belőle. Nem volt bedugva semmibe,ott volt a jack dugó a kezemben,csak áram alatt volt az erősítő. Papám aki villanyszerelő volt annyit mondott hogy valószínűleg vmi rádió adást foghatott be a jack dugón keresztü,mintha az antenna lenne. Való igaz ,hogy köze volt ahhoz ,mert ha felemeltem,vagy fém tárgyhoz érintettem erősebben lehetett hallani. Igaza lehet,tényleg csak ilyen

elektronikai magyarázata van?

2016. febr. 8. 15:49
 6/13 anonim ***** válasza:

"Igaza lehet,tényleg csak ilyen elektronikai magyarázata van?"


Ha csak ennyi volna, akkor nem kutatná senki.

Mint mondtam, kísérleteztek hangszigetelt stúdióban is hangok felvételével - sikerrel.

Továbbá a legtöbb hang nem olyan, mintha egy random rádióadás volna. A te számítógépedé lehetett az, de akkor az nem a "klasszikus" fehér zaj-jelenség. (Sokan egyébként fém-implantátumok segítségével is képesek ideiglenes befogni rádiófrekvenciákat, így beszéd- és zenefoszlányokat.)


Egyesek állítólag kommunikálnak is entitásokkal úgy, hogy kérdeznek tőlük, majd felveszik és visszahallgatják a válaszaikat.

2016. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy természet feletti.

Amit nem látsz, azt azért nem látod mert nem esik az emberi szem látó tartományába.

Amit nem hallasz, de például az állatok igen az sem természet feletti.

Gondolj bele, egy példa.

Szellemek.

Mért nem látod őket?

Az emberi szem az minden fény tartományt képes látni?

-Nem.

Az emberi fül, minden hallási tartományt képes "meghallani?

-Nem.

Elképzelhető egyébként.

De az elképzelhető, hogy mikrofonnal többet meghallhatsz a környezetedben.

Olyan mikrofont kellene szerezned, ami képes az emberi fül hallás tartományán kívüli hangokat is feldolgozni és átkonvertálni a te tartományodban.

Már ha van ilyen.:D

2016. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nah, majd írd meg a tapasztalataidat, hogy mi történt
2016. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Majd írok a tapasztalataimról,bár még nem szántam el magam,de egyik haveromat is érdekli a téma, majd együtt megpróbáljuk. Viszont ha van bárkinek tapasztalata a témával kapcsolatosan akár privátban is jöhet ,érdekelne.
2016. febr. 9. 20:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, de a 4., 6. válaszoló állításával ellentétben sosem vettek fel ellenőrzött körülmények között természetfeletti zajt, de hát így jár az aki ezoterikus oldalakról művelődik. :D
2016. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!