Képes-e az ember átvenni a hatalmat a saját agyán?
TehátoOlyan kódot ültetni magába, ami védi magát az agyat. Pl. Sok elhalt sejt esetén átkapcsolni egy másik agyterültre, vagy olyan kódot létrehozni: ami xy helyzet esetén aktiválódik.
Egyáltalán létre tudunk hozni magunkban egy másik személyt mesterségesen? (egy agy osztozik több virtuális emberen)...
Képes az ember debugolni az agyát?
Lehetséges úgy gondolkodni, hogy kikapcsoljuk a személyiségünket és úgy bírálunk felül dolgokat?
Onnan jutott eszembe, hogy megfigyeltem, hogy olyan a járásom, hogy ha megbotlok, akkor ne essek el.
De nem tudatosan csinálom. Szerintem régebben programoztam be magam így és ma már reflex lett.
Hát, sok érdekes ember van itt, tény is való:)
Meg ugye van a történet, hogy levágják a kalóz fejét és ahány embere mellett elmegy annyit szabadon engednek.
Sokszor eszembe jut, hogy ha elvágnák a torkom, átdöfnének/lőnének stb... meddig húznám az önvédelmet vagy más védelmét. El lehet-e nyújtani az életben maradást vagy abszolút biológiai és kémaia folyamatoktól függ minden és nem szabályozhatóak?
Van e írási lehetőség kidolgozva az agyban, ami belülről elérhető?
Hát köszi, ha így gondolod. Aranyos vagy nagyon.
:)
Ha nem is tudatosan, elvileg igen. Legalábbis van erre elvileg egy tanulmány, hogy ha sérül az ember agyszövete, akkor egy másik szekció veszi át a helyét. Elvileg.
Mesterséges másik személy: a skizofrénia számít? Igaz, azt nem szándékosan hozzuk létre...
Az életben maradást el lehet nyújtani, de nem akármeddig és nem akárhogyan. Az orvosi tény, hogy "természetes öregség" mint olyan nem létezik, az összes haláleset valamelyik szerv meghibásodásából adódik, az teljesen mindegy, hogy rásegítenek-e késsel, pisztollyal, ólmosbottal avagy sem. Ergo: akármeddig nyújtod is, ha lelőnek, meghalsz. Szóval ha sokáig akarsz élni, élj egészségesen és kerüld a balhékat. Meg a stresszt.
Igen, azt tudom, hogy az elhalás ellen nincs védelem.
De mondjuk az érdekes lehet, hogy két helyen van tárolva az agyban az infó és ha bele megy egy golyó, akkor aktiválódik a másik terület.
Vagy gondolattal felemelni a saját kezünket?
Az agy automatikusan kapcsol át az elhalt sejtek között. Amennyiben nem pusztítod az agyad túl gyorsan, észre sem veszed. De az önszuggesztió mély szintjén, vagy bizonyos meditációfajtáknál saját magad is regenerálhatod a szükséges kapcsolatokat. A kódolás tiszta önszuggesztió, nem nehéz, nem is kell hozzá mély hipnózis. Létre tudsz hozni egy másik személyt, de ezt disszociatív személyiségzavarnak hívják, és súlyos betegség. Az egyik mindig domináns lesz, és ez soha nem az eredeti tudat. Gondolom direkt őrült nem akarsz lenni. Az ember képes az agyát felfrissíteni bizonyos gyakorlatokkal. Fizikailag, és mentálisan is. A meditáció lényege az, hogy a személyiségedet hátrahagyva elmélkedsz egy problémán. Nem bírálsz, nem döntesz, egyszerűen megállapítod a tényeket. A bírálat, és döntés már ébren történik. Sok meditációs módszer létezik erre. Kisebb eredménnyel minden kérdésedre válasz lehet az önszuggesztió, önhipnózis. Ha valódi eredményt akarsz, akkor mély meditáció kell, olyan tudatállapot, amikor nem a tudatalattidban matatsz, hanem azt is háttérbe helyezed.
Nem az agy uralja az embert. Ez még akkor sem igaz, ha soha életében egy percet nem meditált. Az agy kiszolgálja az embert, hogy a test és az elme között hídként szolgáljon. Ha a híd sz*r, akkor a szellem összeomlik, az ember nem képes a testében megfelelően megnyilvánulni. Ha a szellem gyenge, akkor a test hiába van kifogástalan állapotban, kihasználatlanul marad. Ha mindkét rész működik, akkor az agy kiszolgálja az embert, és kiszolgálja a testet.
Tisztázz magadban egy pár dolgot és meg is válaszolod a kérdésed vele.
1. Az egy egy központi idegrendszer. Nem tárol emlékeket. Csak motorikus funkciója van. A kapott utasítások alapján vezérli a test funkcióit. Ezáltal nem az agy vezérli az embert, hanem fordítva. A halál is csak annyi, hogy nem kap több utasítást az agy a vezérlésre, így leállnak a testet működtető folyamatai.
2. Az elme tárolja az emlékeket. Ez egy a testtől külön létező dolog. Két részből áll. Sokféleképpen nevezték már el. A legköztudottabb a tudatos és tudat alatti. A tudatos része tárolja az éber állapotban tapasztalt emlékeket a tudat alatti az "alvó" vagy eszméletlen állapotban tapasztalt emlékeket. A tudatos része lekapcsol az elmének sérülés, sokkhatás vagy nagyobb kellemetlenség esetén, hogy védje magát. A tudatos részében lévő emlékeket tudjuk használni gondolkodásra, megoldások kiötlésére, döntések meghozatalára. A tudat alatti pedig ha akarjuk ha nem befolyásolja ezeket a döntéseket, gondolatokat, megoldásokat. Ezért van az, hogy nem mindig azt csináljuk amit valójában akarunk. A tudat alatti inger reakció alapon működik, logika nélkül, a tudatos pedig különbségek és hasonlóságok alapján ad megoldásokat.
3.És van még a lélek, vagy életerőegység vagy nevezd ahogy akarod. Ez valójában a személy maga. Döntéseket hoz az elméből jövő adatok, és a saját tapasztalati alapján ami nem csak egyetlen életből származnak.
Ebből ki tudod sakkozni, hogy kell e az agyat programozni. A személyiségünk pedig alap. Nem az agyunk vagy az elménk. Változik a tapasztalatok során és változtatható szándékosan.
Ha valakinek kettős személyisége van, az csak az elme hibás adatai alapján áll fenn. Valójában egy személyisége van, csak az elme hibásan számol ki dolgokat. A tudat alatti elme okoz ilyeneket, mivel ha öntudatlanság következik be egy személynék, akkor a tudat alatti rögzíti az adatokat és utána inger reakció alapján befolyásolja a megoldásinkat. Hasonló az inger ugyan az a megoldás. Pl: bicikli = fájdalom = félelem, így a személy nem tud megtanulni biciklizni mert összeköti ezekkel az adatokkal. Ha ezt mégis felülírja - amit sokan meg tudnak csinálni - akkor meg okoz egy testi tünetet, hogy megakadályozzon minket a biciklizésben. Ez az úgynevezett lelki eredetű betegség.
Ezért a tudat alattit kell kiiktatni a képletből és tudatossá tenni az összes emléket, hogy ne hozzunk irreális döntéseket.
Kb ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!