A tudás maga egy olyan felhőben tárolt információs halmaz, mely hozzáférése faji sajátosságon, genetikai azonosságon, illetve magán az egyén egyediségén keresztül fogható meg?
Figyelt kérdés
Főleg arra volnék kíváncsi, hogy tényleg igazak az olyan kísérletek pl. hogy ha egy majomnak megtanítanak valami, akkor 100 km-re egy egész csoport alkalmazni fogja?
Szerintem nem.
2015. júl. 27. 14:01
1/6 anonim válasza:
Ez a csoportlélek, vagy a kollektív tudat tárgyköre. Embereknél egész jól működik, ami esetünkben persze rossz. Majmoknál viszont nem lehet ellenőrizni a jelenséget, mert nem lehet tudni, mely csoportot kell figyelni, és hogy a csoport nem birtokolt e eleve a kísérleti egyedével azonos tudást. Általában a tanult formák migrációval terjednek, az ösztönös viselkedés pedig genetikai úton. Az állat fejlettségi szintjétől függ, melyik milyen arányban alakítja a képességeit. A főkérdés ilyen formában nem értelmezhető.
2/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy embereknél működik?
Ha én feltalálok valamit és nem osztom meg soha, más meg fog világosodni és feltalálja?
2015. júl. 27. 14:17
3/6 anonim válasza:
Nem. Ez inkább úgy működik, hogy ha sok ember tudása hasonló, akkor az adott közösségbe kerülők, és a már bent lévők sokkal egyszerűbben férnek hozzá a tudáshoz. De ez általában inkább eszmékkel, nézetekkel, hitrendszerekkel működik, egy konkrét tárgyiasult gondolat túl kötött. A vallások, filozófiák, politikai nézetek, morál működnek így. Kollektív intelligencia. Persze lehetne nagyobb hatásfoka is, csak az ember nem éppen összetartó fajta.
4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon szeretem a válaszaidat :)
Nem tudom miért.
2015. júl. 27. 14:23
5/6 anonim válasza:
Ha két személy/állat tudja ugyanazt a dolgot, akkor ha az egyik hozzáfér az információhoz, akkor a másik is hozzá fog. Mindez csak azért válik lehetővé, mert egy magasabb rendű dimenzión lévő felhőrendszerrel vagyunk kapcsolatban. Egyébként hogyan lennének képesek az emberek ugyanazzal az információval rendelkezni? Mert megtanulták külön-külön? Nevetséges lenne.
6/6 anonim válasza:
A tanulással csak annyi a probléma, hogy egy tárgyról két ember nem képes ugyanazon információt megszerezni, még ha teszem azt ugyanazok az információk jutnak is el az agyába. Egyszerűen más módon kerülnek feldolgozásra, ezért két ember ugyanazt a dolgot csak hasonlóan fogja tudni, ugyanúgy nem. Ez igaz a normál tanulásra, de igaz a kollektív tudatra is. Csak hasonló ismeret lehetséges, teljesen azonos semmilyen ember által elérhető szinten nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!