Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Neked mi a véleményed a...

Neked mi a véleményed a szerencséröl és a szerencsejátékról?

Figyelt kérdés
Szerintem fortuna istenő csak kitaláció,és a szerencsejáték az nem más mint kockáztatás,kockáztatod a pénzed egy illuzióért ami általában több millió emberböl 1-2 jön be,a szerencse szerintem az amikor mész az utcán és lenézel,és pont ott van egy pénztárca tele pénzel,jó helyen voltál jó időbe,szerintem ez a szerencse,nem?
2015. júl. 26. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A szerencse csak egy számodra kedvező esemény, amely kedvezőtlenül is alakulhatott volna, de nem úgy lett. Ennek létezik a fordítottja is, a balszerencse. Ez a kettő van. Minden eseményre rá lehet fogni az egyiket. De attól ezek még csak események, amelyeket te jelentéssel ruházol fel.
2015. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerencse: Olyan esemény vagy lehetőség, amely váratlanul bármilyen pozitív értéket fecskendez az életedbe; vagy olyan eredmény, amely kimenetele bizonytalan volt, megvalósulása általában kockázattal párosul és létrejötte győzelem.

Balszerencse nem a szerencsétlenség, hanem egy nem tervezett destruktív értékvesztés vagy esemény, amely az egyén számára ténylegesen vagy látszólag (esetleg közvetett módon) hátrányt vagy annak lehetőséget okozza.


Soha nem gondoltam, hogy fortuna istenőt meg a többi dolgot, n-ufo, reptoid, világvége stb. bárki komolyan veszi.

2015. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!