Minden okkal történik?
Ez leginkább hit és tapasztalás kérdése. Én a tapasztalataimra alapozva valamilyen szinten hiszek abban, hogy mindenkinek van egy 'megírt' sorsa, amitől ha akarna se tudna eltérni, mivel tegyük fel, át akarod verni a sorsot, mész az utcán, és ahol balra szoktál fordulni, jobbra mész. Miért mész jobbra? Azért, hogy átverd a sorsot? Nem, hanem azért, mert akkor az volt a sorsod, hogy ott jobbra menj.
Nem akarom ezt senkinek se bemagyarázni, nem vagyok vallásos :D Ezek csak az én saját feltételezéseim.
Egyébként nem megállapítható az, hogy valami véletlenül történik, vagy úgy kellett történnie, ahogy történt. Ha a fejedre esik egy zongora, miközben sétálsz az utcán, az véletlen. De lehet, hogy azért volt, mert alapból az volt a sorsod, hogy meghalj.
Az ok-okozat az egyetlen, ami magyarázható. Ezt tettem, és ez történt.
#5 Szerintem már így is sokat mondtam, de megpróbálok bővebben fogalmazni.
Nem hiszek a sorsban, de abban sem, hogy csak én alakítom a sorsom, mert vannak bizonyos tényezők és emberek, akik másfelé tolják az életem. Mert ugyebár, akikkel kapcsolatban vagyunk azok szintén beleszólnak az életünk történéseiben egy véletlennek köszönhetőleg, vagy tudatosan, így aztán 50-50 százalék van mindkét lehetőségre, ebből kiindulva nem mondhatjuk mindenre, hogy "a véletlen műve, hogy így alakult az életem", mert ugyebár egy élethez minimum két ember kell, így aztán egymás életére gyakorlunk befolyást. Nem egy ember kezében van a gyeplő, és ok-okozat, mert mindennek van valamilyen oka, vagy magyarázata. Például egy ember eltéved és megkérdez egy másik embert, mert nemsokára lekési a vonatot, hogy melyik úton haladva érhet leghamarabb az állomáshoz. A másik ember szépen elmeséli neki, és az emberünk pont időben ér ki az álmoshoz, de ha nem kért volna "tudatosan" segítséget lekéste volna a vonatot, így aztán nem véletlen kért segítséget, de véletlenül botlott a segítőkész emberünkben.
"ok-okozat"
"ezt tettem és ez történt"
Ha valamit teszünk, nem véletlenül tettük azt. Annak is előzménye van, és így visszavezethetjük életünk eseményeinek láncolatát akár a születésünkig. Mindenki az adott pillanatban azt teszi, amire akkor éppen képes. És azért csak arra képes, mert az életének korábbi szakaszaiban azt tapasztalta meg, élte át, aminek hatására a jelenben egy meghatározott módon cselekszik. Ebből azt akarom kihozni, hogy talán soha nem is mi választunk, előre meg van írva minden. Arra kezdek "ráeszmélni", hogy a választás valójában csak illúzió.
Például valaki azon gondolkozik, hogy szakmát változtat. Azt hiszi, hogy az ő döntése, hogy elkezd kitanulni egy új szakmát, majd abban elhelyezkedni, de valójában nem. Azért gondolom így, mert már önmagában a késztetés, hogy szakmát változtasson, azt jelenti, hogy megjelent benne az elégedetlenség érzés a jelenlegi munkájával kapcsolatban. Azt pedig nem ő döntötte el, hogy elégedetlen legyen. Ez egy belső sugallat, amit vagy követ, vagy nem. Ilyen megközelítésben valójában nem is az övé a döntés.
Ez egy konkrét példa volt, de általánosítva is elmondható szerintem, hogy soha nem a miénk a döntés, mindig minden a legkisebb ellenállás irányában történik meg, már a születésünk pillanatától fogva.
Igen, mindennek meg van az oka.
A sorsod előre megvan írva, de ne úgy tekints rá hogy egy felsőbb hatalom írta ezt meg, mert az is te voltál.
Az lenne a legfontosabb dolog, hogy kiderítsd a sorsod lényegét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!