Mi a különbség a düh, a harag, és a gyűlölet között?
Harag egy negatív lenyomat eredménye a lelkedben (ami lehet hosszú távú és nem feltétlen állandóan aktívan működik az életedben.)
Csalódás, féltékenység, tehát veszteség okozza jellemzően.
A haragra adott válasz lehet pl. düh.
Ez egy sokkal intenzívabb érzés és általában rövid távú. A tehetetlenség érzés okozhatja.
A gyűlölet a harag egyik mellékterméke. Célja általában túl mutat az elégtételen és bosszún. Célja a pusztítás.
Elmebetegség okozza és primitívség.
A harag és a düh közel szinonimák, bár általában a haragot erősebb fogalomkörrel használják. A gyűlölet egy másik érzés, nem következik feltétlenül a haragból, és dühből, viszont gyakran a gyűlölet mellékterméke agresszió, harag formájában. Vagy a düh valamelyik extrém megnyilvánulásaként. A harag egy viszonylag jogos reakció egy, a személyt ért sérelemre. A gyűlölet már mellőzi a racionalitást, teljes odaadással törekszik a gyűlölet tárgyának minél nagyobb megkárosításán. Persze csak ha módjában áll. Hasonlóság, hogy mindhárom érzelem annál könnyebben vesz erőt az emberen, minél többször hagyja, engedi át magát neki.
Spirituális szempontból a harag, és a düh egy hatalmas érzelmi energialöket, amivel egy erős csökkenésre, károsításra válaszol az ember. A gyűlölet megvetésből, irigységből, és hasonló érzelmekből alakulhat ki, és permanens. Dühöt és más destruktív érzelmeket indukál, és minél tovább működik, annál jobban beleeszi magát az ember szellemiségébe. A harag, és a düh elpárolog idővel, helyet enged más érzelmeknek, a gyűlölet nem igazán.
#3
a düh mint érzelem nem "párolog"hat el! Minden érzelem energiája valódi lényünkből indul ki és annak átélése után oda tér vissza.
Nem vész el csak átalakul. Vagy visszafojtod és akkor egy darabig nem alakul vissza.
#5
persze hogy nem zárt rendszer, és ha nem az övé volt az adott energia akkor az előbb utóbb vissza száll oda ahonnan kiindult, a gazdájához.
De általánosan akkor sem jelenthető ki hogy egy érzelem idővel "elpárolog" mert az esetek döntő többségében (>95%) nem erről van szó hanem visszafojtásról. Tehát az illető visszafojtja oda ahol volt és ott várja meg az érzelem a következő alkalmat hogy előjöhessen és visszaoldódhasson.
A tömeg-hisztérikus jelenségek is többnyire úgy működnek hogy az emberek csak az impulzust adják meg egymásnak az elfojtott érzelmek felszabadításához és nem egymásnak adnak át érzelmeket.
Ezt nem árt tisztán látni!
Keress olyan irodalmat, ami tisztán feltárja az érzelmek működését!
A tapasztalat szubjektív. Ha visszafojtasz, az tűnhet úgy is mintha "elpárolgott" volna.
Nade Igen! Meg lehet tapasztalni ezt teljes valójában is...
Itt erre és minden hasonló kérdésedre vélaszt kapsz:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!