Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha Ádámnak és Évanak két fia...

Ha Ádámnak és Évanak két fia született, akkor hogyan szaporodtak tovább?

Figyelt kérdés
U.I: Ateista válaszokat NEM várok.

2015. jan. 27. 18:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%

Ha van kedved, tedd fel a kérdésedet ebben a rovatban:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas


(Feltételezem, hogy még több válasz érkezne rá.)

2015. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%
A mai bibliába már rég nem az van írva ami eredetileg benne volt. Mivel régebben nagyon sok volt az analfabéta a papok kedvük kényük szerint írkálhattak bele dolgokat senki nem tudta ellenőrizni.
2015. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Vérfertőzéssel szaporodtak, azért hülyék mostanra ennyire az emberek. Az első emberek még sokkal jobb génállománnyal rendelkeztek, de ez a beltenyészet miatt defektes lett, így lettünk mi.
2015. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
59%

2. válasz osztódással :D :D Hát ezen jót nevettem :D

Egyébként ez számomra is elgondolkodtató, hogy vajon mi járhat azok fejébe, aki ezt hiszi.

Szerintem a Biblia ezen része (és még több része)jelképes jelentésekkel bír, és nem szó szerint kell értelmezni őket. (nem vagyok ateista) Tehát az édenkertből indulva, azok a történetek azért vannak, hogy az olvasók tanulságot vonjanak le belőle. mondok egy példát

Éva leszakította az almát, és ekkor történt meg a bűnbeesés. Nekem erről a részről az jön le, hogy Éva leszakította az almát, és lehet (csak lehet, mivel nem tudhatom, tehát ez csak az én értelmezésem) hogy ekkor jelent meg az emberben a birtokvágy, amikor leszakította, és azt mondta hogy ez az enyém. ekkor azért ért véget a paradicsomi élet, mert megjelent az emberben a birtokvágy, az hogy kisajátít valamit, amit természet adott az összes élőlénynek. Ez Darwin emléletében úgy történhetett, hogy az ősemberek vadásztak, elejtettek egy állatot, és az egyik azt mondta, hogy na ez az én családomé, ti meg így jártatok. Ezután kerítést húztak egymás közé, és már ekkor elkezdődött a "megromlott" világ.

Lehet hogy igazából egyik történet sem valós, de szemlélteti azt, hogy az emberekben hogy alakult ki a rosszindulat, és az egyenlőtlenség. Ami minden kor problémája lehet.

Szerintem érdemes nem szó szerinte értelmezni a Bibliát, hanem úgy olvasni mint egy mese, vagy mint egy tanulságos történet, és akkor sokkal több tudásod származik belőle, mintha most azon gondolkodsz x ideig, hogy vajon hogyan szaporodhattak továb.... ?

Remélem segítettem!

2015. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
25%
Voltak további gyermekeik is.
2016. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!