Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kereszténység is ezotéria,...

A kereszténység is ezotéria, vajon miért nem tudják ezt az emberek?

Figyelt kérdés
Ahelyett,hogy az emberek utánajárnának az őket érintő fontos kérdéseknek hiteles szerzőknél,mint amilyen Hamvas Béla volt,elfogadják a sok primitív,leegyszerűsítő magyarázatot,és így teljesen átadják magukat az őket irányítani akaró csoportoknak.Így van ez a modern pszichológiában,a politikában,vallásban(bár azt nem akarom nagyon bántani),stb.Az emberek mindenben elfogadják a hülye magyarázatokat(ezotéria,asztrológia,alkímia),és észre sem veszik,hogyan alakulnak át fogyasztóvá.

2014. dec. 30. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Oks.
2014. dec. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hamvas Béla szabadkőműves volt, ők jelőlték arra ki, hogy terjessze az embereknek hogy minden ami nincs benne a tankönyvben, az nem láteik, hogy az emberek ne gondolkodjanak !


Ne járjanak utána semminek, készen fogadjanak el mindent, amit a hatalom (kormányos, akadémikusok) mondanak nekik. Közben a spiritualitást már a kvantumfizika igazolta a 90-es években, https://www.youtube.com/watch?v=7fGu6We1Z4Ide ez csak a jéghegy csúcsa. Rengeteg jól dokumentált, egymástól független egybehangzó szemtanúkkal, független tudományos szakértőkkel alátámasztott valós esetről tudunk az (UFO, reinkarnáció, spontán égés, gömbvillám, telepátia stb) területről.


A C.I.A is éveken át foglalkozott a telepátiával, még végül titkosították az egészet. a rendőrség több esetben kért fizetett segítséget jóstól : Uri Geller, Lui Padre, Kovács András stb [link]

2014. dec. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
"láteik" mi? Te bomlott agyú IQ betyár. lol
2014. dec. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
# 3 köszönjük a tartalmas hozzászólásod ! Remélem te semmit se gépeltél el életedbe :9
2014. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hunpeter ***** válasza:
Én például szkeptikus keresztény vagyok. Úgy vélem, hogy az én felekezetem (református), nem próbál vagy nem tud "agymosást" alkalmazni a híveken. Szerintem a vallásra nem szabad másként gondolni, mint a hit "evilági" megnyilvánulására
2014. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kereszténységben és az ezotériában annyi a közös, hogy mindkettőben hinni kell. Kikerülni, átugrani, vagy a hit tárgyába beleolvasztani a tudományos tényeket (mindegy, csak ne látsszanak), és HINNI.
2014. dec. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hunpeter ***** válasza:
Annyit azért pontosítanék, hogy nem a kereszténységben, hanem Istenben kell hinni.
2015. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!